Rośliny których nie lubią kleszcze

Pobierz

Wrotycz pospolity (Tanacetum vulgare) - to jedna z najcenniejszych roślin o wszechstronnym zastosowaniu.. Wówczas warto zdecydować się na inne rośliny które odstraszają kleszcze.Rośliny, których nie lubią kleszcze - można by na takiej liście wypisać: kocimiętkę, jaskry, czosnek niedźwiedzi, lawenda, rozmaryn lekarski, wrotycz, złocień dalmatyński, tatarak, piołun, bylicę,.Olejek eteryczny kocimiętki zawiera neptalakton - związek, którego nie tolerują tak kleszcze, jak i komary.. Wyróżnia się ostrym korzennym zapachem, który zawdzięcza olejkowi eterycznemu (uwaga, zawiera trujący tujon!).. Nie wiele osób wie, że czystek chroni również przed kleszczami.. Tatarak zwyczajny.Innymi roślinami odstraszającymi kleszcze są: jaskry, piołun bylica, czosnek niedźwiedzi i lawenda.. Podążając za przykładami wymienionymi powyżej rośliny, których będzie unikał Twój pies to te, które mają intensywny i wyrazisty zapach.. Te małe pajęczaki pomimo tego, że są kojarzone głównie z lasami i parkami, często są spotykane również w przydomowych ogrodach.. Czystek odstrasza kleszcze (Getty Images)Co ciekawe, zdaniem naukowców, w kierunku promieniowania EMF podążają chętniej kleszcze zainfekowane bakteriami z rodzajów Borrelia oraz Rickettsia (te, które powodują boreliozę czy riketsjozę).. Posadzenie kilku czy nawet kilkunastu roślin w ogrodzie to zdecydowanie za mało, aby stworzyć efektywną barierę zapachową.7..

...Rośliny, które odstraszają kleszcze w ogrodzie.

Clematis - wywar z clematisa jest trujący dla komarów i kleszczy.Rośliny, które odstraszają kleszcze: 1.. Mięta pieprzowa.. Zawiera olejek eteryczny, którego zapachu kleszcze nie lubią, dlatego posiadanie jej w ogrodzie na pewno jest dobrym pomysłem.. Skutecznym sposobem pozbycia się kleszczy ze swojego ogródka jest zasadzenie konkretnych roślin.. Dodatkowo kocimiętka jest świetną rośliną dekoracyjną - jej drobne fioletowe kwiaty cieszą oko od czerwca do sierpnia, a gdy kwiatów już (lub jeszcze) nie ma, ozdobą są kępy jej szarozielonych liści.Czystek jest bardzo popularnym ziołem i posiada wiele leczniczych właściwości.. Chodź.. Co ciekawe, roślina ta wydziela także olejek eteryczny - szaron, który odstrasza kleszcze.. Zanim kupimy świece, spreje i opryski, warto posadzić w ogrodzie lub w donicach na tarasie rośliny, których nie lubią komary i kleszcze.. Kocimiętka Faassena.. Mięta jest łatwa w uprawie, mało wymagająca, ładnie się rozrasta i możemy ją wykorzystać na co dzień w kuchni.. Rozmaryn lekarski.Wydziela intensywny zapach cynamonu.. Przedstawiamy rośliny, których woń odstrasza te krwiopijne pajęczaki.Rośliny, które skutecznie odstraszają kleszcze..

Lawenda ...Rośliny odstraszające kleszcze Kocimiętka.

Pozostałe rośliny odstraszające kleszcze Wrotycz — jedna z popularniejszych, dziko rosnących roślin w Polsce.. Łatwe w uprawie, wydzielają olejki eteryczne i substancje, które odstraszają kleszcze.Co ciekawe, kocimiętka jest rośliną, która - jak poniekąd wskazuje sama nazwa - swoim zapachem przyciąga koty.. Warto wziąć ten aspekt pod uwagę, jeśli towarzystwo tych zwierząt nam nie odpowiada.. Rośliny .. Kocimiętka- zawiera neptalakton - związek, którego nie lubią zarówno kleszcze, jak i komary.. Również w ogrodzie można wykonać pewne zabiegi, które kleszczom utrudnią życie.. Ślimaki za nią nie przepadają, a my wręcz odwrotnie!. Odwar z tej rośliny jest również popularnym środkiem na zwalczanie mszyc, mrówek czy stonki ziemniaczanej.. Kolejną rośliną odstraszającą kleszcze jest kocimiętka Faassena.. Regularne kosić trawę.. Nasturcja świetnie sprawdza się w każdych warunkach.Rośliny, których nie lubią kleszcze.. My też możemy bronić się przed nimi zapachem.. Żarłoczne mięczaki szerokim łukiem ominą rabatę, na której rosną te rośliny.. Herbata z tej rośliny zawiera polifenole, które podnoszą naszą odporność i zmniejszają ryzyko nowotworów.. Pierwszą niezwykle skuteczną rośliną odstraszającą kleszcze jest wrotycz pospolity.. Jeśli więc nie chcemy "złapać kleszcz" zostawmy telefony w domu, wybierając się do parku czy do lasu.Jak długo przebywając w naturze pozostaje się na drogach, a nie w trawie, zaroślach i pod drzewami, prawdopodobieństwo ataku pajęczaka jest znikome..

Lubi miejsca słoneczne.Rośliny odstraszające kleszcze 1.

Wrotycz wydziela intensywny zapach podobny do kamfory, który skutecznie odstrasza kleszcze, muchy i komary.. Wszyscy kojarzą ja z tym, że uwielbiają ją koty.. W dodatku zawiera substancje toksyczne, które można .Wywar z tej rośliny jest silnie trujący dla kleszczy i komarów, ale całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt.. Nasturcja Nasturcja to jednoroczna roślina odstraszająca ślimaki zapachem swoich kwiatów oraz lekko gorzkawym smakiem liści.. Rozłóż ścięte liście rośliny na parapecie oraz stole i raz na zawsze pozbądź się uporczywych kleszczy.Chrzan pospolity - wyciąg z korzeni chrzanu nie tylko odstrasza, ale także zabija kleszcze.. Pomocne będą opryski zrobione z roślin, których kleszcze nie lubią.Rośliny niszczone przez ślimaki, np. delikatne odmiany funkii albo uwielbianą przez nie bazylię, skutecznie ochronimy, sadząc je w pojemnikach, które owiniemy miedzianą blachą o szerokości około 12 cm.. Poniżej kilka przykładów takich roślin.Rośliny odstraszające muchy działają za sprawą wydzielanych olejków eterycznych, których te denerwujące nas owady zwyczajnie nie lubią.. Jest to niewysoka, dorastająca.. Podobnie działają też specjalne żele ale są mniej trwałe.Nie musimy uciekać się do środków chemicznych, które mogą zaszkodzić pożytecznym dla nas żyjątkom i zwierzętom..

Roślina o bardzo intensywny zapachu, którego nie lubią kleszcze i komary.

Warto wiedzieć, że istnieją rośliny, które skutecznie odstraszają te małe pasożyty.Pomogą kwiaty.. Kleszcze bardzo nie lubią zapachu olejku eterycznego zawierającego mentol, jaki wydziela roślina.Kleszcze atakują człowieka, wyczuwając jego zapach nawet z odległości kilkunastu metrów.. Pomimo małych rozmiarów są niebezpieczne ze względu na przenoszone choroby.. Tych zapachów nie lubią kleszcze aromatyczne zioła, które są powszechnie używane w kuchni: mięta, tymianek, oregano, bazylia, melisa, szałwia; inne silnie pachnące rośliny, np. lawenda, geranium, trawa cytrynowa, aksamitka; przyprawy o mocnym aromacie, m.in. goździki, cynamon; popularne olejki .Rośliny odstraszające kleszcze - jakich roślin nie lubią te pajęczaki Rośliny, które odstraszają kleszcze, to m.in. wrotycz pospolity, czosnek niedźwiedzi czy intensywna w zapachu lawenda.. Kleszcze lubią wilgotne, zacienione otoczenie.Lawenda wąskolistna.. Ma atrakcyjne, żółte kwiaty i może być ozdobą ogrodu.. Kocimiętka .. Skoro wiesz, jakiego zapachu nie lubi Twój pies, to pora dowiedzieć się jakie rośliny odstraszają psy skutecznie i z długofalowym efektem?. Dlatego warto w naturalny sposób zabezpieczyć się przed nimi.W sklepach możemy kupić produkty chemiczne na kleszcze do ogrodu, ale pamiętajmy, że niszczą one nie tylko kleszcze, ale również pożyteczne owady: pająki, gąsienice, muchy, mrówki i inne.. Skuteczność takiej metody jest dość ograniczona.. Zastosuj je, zanim zdecydujesz się na chemiczne opryski, gdyż w ten sposób można zaszkodzić innym pożytecznym stworzeniom, które zamieszkują trawnik lub ogród.. Wortycz pospility, czosnek niedźwiedzi, lawenda i rozmaryn skutecznie pozbędą się kleszczy z ogrodu.. Jedną z nich jest mlecznica.Kojarzony głównie z rośnięcia przy drogach i nasypach kolejkowych kwiat, charakteryzuje się intensywnym zapachem, który wywołuje olejek eteryczny.Odstrasza on kleszcze, ale też inne niechciane w naszym otoczeniu insekty tj. muszki czy komary.Aby móc obronić teren wokół domu przed kleszczami, można zastosować kilka naturalnych metod..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.