Opracowanie lektury hobbit

Pobierz

Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki ☰ Jesteś w: klp.pl - strona główna -> Kulturalna Polska / Streszczenia i opracowania lekturKsiążka w kategorii Lektury.. Zacznę od pytań łatwych, potem będą trudne.. Napisz do nas.. Sprawdź, co wiesz o perypetiach Bilba Bagginsa i jego wesołej krasnoludzkiej kompanii!Ten test powie, czy dobrze znasz lekturę "Hobbit".. Już wkrótce cała drużyna opuściła jaskinię króla elfów i wypłynęła w otwartą przestrzeń.Hobbit wziął jeden z drogocennych kielichów i ruszył do swych towarzyszy.. "Hobbit" to słowo, które jest najważniejsze w tytule.. Ci przyjęli go prawdziwymi owacjami.. Cele lekcji.. Rodzaj zbiór zadań, testów Klasa 4, 6, 5 Okładka miękka Tytuł HOBBIT CZYLI TAM I Z POWROTEM OPRACOWANIE LEKTURY testy KARTY PRACY.Hobbit domagał się teraz, aby Gollum wyprowadził go z podziemi.. ( "Gandalf o coś się spierał z krasnoludami.. Na szczęście zdążyli oni uciec.TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Nieoczekiwanie Gandalf zaproponował hobbitowi, by ten wyruszył z nim w pełną przygód podróż.Test z lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" (J.R.R.. 152 strony.. Skomentuj.. Już w czasie pierwszej wojny światowej liczący nieco ponad 20 lat Tolkien, który od dzieciństwa pasjonował się baśniami i legendami, stworzył pierwsze zręby Środziemia - fantastycznego świata ludzi, elfów, krasnoludów, hobbitów, goblinów itp.Hobbit, czyli tam i z powrotem - J. R. R. Tolkien - opracowanieW tym odcinku znajdziecie charakterystykę bohaterów oraz omówienie wybranych motywów.Streszcze.Pewnego dnia Hobbita, czyli Bilbo Bagginsa mieszkającego w Bag End, odwiedził Gandalf w towarzystwie trzynastu krasnoludów i z ich przywódcą - Thorinem Dębową Tarczą..

Hobbit - opracowanie, problematyka, opisy bohaterów.

Wydawnictwo Literat.. Jaka była rola Bilba w wyprawie?. Uczeń: Zna treść lektury, Zna genezę utworu, Posługuje się tekstem i mapami autora, Umie wyodrębnić elementy fabuły utworu,Sprytny hobbit podsłuchał strażników i kiedy tylko udało mu się poznać termin następnego transportu, rozpoczął przygotowania.. Test: Roak to: a) wilk b) kruk"Hobbit, czyli tam i z powrotem" (lektura obowiązkowa) - karta pracy 1 do scenariusza 1, plik: -hobbit-czyli-tam-i-z-powrotem-lektura-obowiazkowa-karta-pracy-1-do-scenariusza-1.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Test zawiera 30 pytań.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Okazało się, że chciał zabrać pierścień znaleziony przez hobbita, pierścień o cudownych właściwościach (pozwalał być niewidzialnym).Dlanauczyciela.pl to portal wydawnictwa Nowa Era pełniący funkcję bazy i wyszukiwarki materiałów dydaktycznych ze wszystkich przedmiotów..

"Hobbit, czyli tam i z powrotem" opracowanie lektury.

11Kazał hobbitowi wygramolić się na swoje plecy, co też Bilbo uczinił dość żwawo mimo spętanych dłoni, a potem puścili się znów pędem.". .Hobbit, czyli tam i z powrotem | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test.. i z powrotem".. Księgarnia internetowa merlin.plHOBBIT CZYLI TAM OPRACOWANIE LEKTURY testy.. Zdenerwowany niepowodzeniem Gollum polecił hobbitowi poczekać, ponieważ chciał zabrać coś ze swojego domu.. opracowała mgr Renata Jarząbek.. Wizyta u Smauga - kradzież pucharu przez Hobbita.. Było to o tyle niezwykłe, że obecność Gandalfa prawie zawsze sprawiała, że w danym miejscu działy się jakieś niesamowite wydarzenia.. 4.Bilbo mdleje ze strachu na wieść, że ma być włamywaczem.. "Hobbit" - w rozdziale 1. narrator dokonuje szczegółowej prezentacji tego bohatera.. Uwięzienie krasnoludów i Hobbita w lochach prze elfy.. Znajdziesz tu materiały ułatwiające organizację pracy w trakcie całego roku szkolnego, niezbędne do przygotowania i prowadzenia zajęć.Informacje o Hobbit, czyli tam i z powrotem LEKTURA+OPRACOWANIE - w archiwum Allegro.. Pewnego dnia wizytę złożył mu Gandalf.. Wizyta w Mieście na Jeziorze (Thorin następcą Króla spod Góry)..

2.Pojawienie się w domku hobbita następnego dnia trzynastki krasnoludów.

Tolkien).. 270 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. "HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM" JOHNA RONALDA REUELA TOLKIENA.. Pomysłowa ucieczka krasnoludów w beczkach po winie.. Następnie kazał im ukryć się w beczkach.. Dotarcie do Samotnej Góry.. Bilbo znał tego wędrownego wyłącznie czarodzieja z opowieści rodzinnych.. Hobbit wykradł klucze i uwolnił swoich przyjaciół.. Super Sprzedawcy.. Starzec przybywał co jakiś czas w te strony, aby urządzać słynne pokazy fajerwerków.. Omawiali wszystko, co im się przytrafiło w lochach, a także zastanawiali się i naradzali, co teraz należy zrobić.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: opowiadanie o jednej z przygod hobbita.. poleca 65 % .. Tytułej jest tu słowo "Hobbit", a pod tytuł to "czyli tam i z powrotem".. 3.Wieczorna uczta i snucie planów podróży do Samotnej Góry, gdzie spoczywa skarb strzeżony przez smoka Smauga.. Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Dla fanów Hobbita.16.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Czytelnik ma pełną świadomość tego, kto to jest, jak wygląda, jakie ma cechy charakterystyczne.. Wbrew swojej woli stanie się on nie tylko współuczestnikiem przyszłych zdarzeń, ale i kluczową postacią, mającą ogromny wpływ na to, co się wydarzy.Plan wydarzeń "Hobbita" 1.Wizyta Gandalfa u Bilbo Bagginsa..

Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena.

Pochodził z .Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Hobbit, którą napisał Tolkien J.R.R., m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie - strona 2"Hobbit czyli tam i z powrotem"- test z lektury.. W jaki sposób zginął smok Smaug?. Niestety smok obudził się i rozwścieczony brakiem pucharu, co dostrzegł od razu, wyleciał ze swej kryjówki i zaatakował krasnoludów.. Okładka Miękka.. Data zakończenia 2016-10-28 - cena 59,88 zł Walka Hobbita z pająkami i ich pokonanie.. Test składa się z 12 pytań.. Mówi o głównym bohaterze i zaciekawia czytelnika.Lektury.. Stan: nowy.. Udostępnij.. Rozwiąż quiz!Hobbit, czyli tam i z powrotem | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt