Jakie są dobre tabletki antykoncepcyjne

Pobierz

Dobre tabletki, są przebadane i co ciekawe to są refundowane ( tak więc kuracja kosztowała mnie jakieś 3 zł miesięcznie.).. Podział uzależniony jest od hormonów zawartych w jednym opakowaniu pigułek: tabletki jednofazowe - wszystkie pigułki zawierają taką samą ilość hormonów (np. Yasmin, Cilest, Minulet).. Z jednej strony uważa się, że lewonorgestrel jest progestagenem o jednej z silniejszych właściwości androgennych wśród progestagenów, co wiąże się z ryzykiem pojawienia się efektów ubocznych w postaci trądziku czy nadmiernego owłosienia.. Dlatego nie należy wybierać ich na własną rękę.. Wpływają na poprawę cery, zmniejszają łojotok skóry głowy, a także zmniejszają ryzyko wystąpienia raka.. Zawsze zalecana jest wcześniejsza konsultacja ginekologiczna.. tabletki dwufazowe - opakowanie zawiera dwa rodzaje pigułek (np. Anteovin).Syntetyczny estrogen w tabletkach ponadto poprawia kondycję skóry i włosów, powiększa piersi, odkłada tłuszcz w obrębie bioder, zapobiega osteoporozie, zatrzymuje wodę, powoduje niewielki wzrost masy ciała i zwiększa ryzyko kamicy żółciowej.16.. Dobrze je znosiłam.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Jakie są najlepsze tabletki antykoncepcyjne?Z kolei pigułki dwuskładnikowe zawierają zarówno progestagen, jak i estrogen.. Tabletki antykoncepcyjne muszą zablokować owulację, ale tylko w trakcie ich przyjmowania..

Ich ...Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe.

Przez jakiś czas przyjmowałam microgynon.. Tabletki antykoncepcyjne występują w czterech typach, z jakich każdy różni się ilością hormonów oraz w związku z tym przeznaczony jest kobietom w odmiennym wieku oraz o rozmaitych potrzebach.Tabletki antykoncepcyjne a ciąża.. Chociaż są one od lat jedną z najpopularniejszych pośród Polek metod zabezpieczania przed ciążą, to ich wybór nadal zostawia mnóstwo do czynienia.. Nie narzekałam na nie.. Tabletki różnią się między sobą w zależności od ilości i proporcji syntetycznych hormonów, dlatego tylko ginekolog po dokładnym wywiadzie i badaniach jest w stanie dobrać odpowiedni preparat dla pacjentki w odpowiednim wieku.Granna.. Dzieje się tak przez to, że tabletki antykoncepcyjne zwiększają płodność kobiety.Chcialabym sie zapytac jakie tabletki antykoncepcyjne bierzecie.Bo chce miec jeszcze dziecko i niechce zeby branie tabletek wplynelo na problemy z zajsciem w ciaze czy jak juz bede.Jest to dla mnie wazne.Ostatnio przez rok bralam microgynon ale mialam.Dziewczyny, musicie zrozumieć, że nie istnieje coś takiego jak jedna najlepsza tabletka, która będzie odpowiadać każdej z nas..

Czytaj więcej o jakie tabletki antykoncepcyjne na WP abcZdrowie.

Na rynku są różne rodzaje pigułek, które mogą różnić się zawartością hormonów.. Nie polecam Ci tabletek Yaz, Yasminelle, Yasmin.Są tabletki z małą zawartością hormonów, np. novynette - ja po nich nie miałam kłopotów z wagą, ani w ogóle z niczym (no, dobra, zdarzało się, że bolała mnie głowa przed .Tak zwana "antykoncepcja ultralekka" to tabletki antykoncepcyjne o obniżonej dawce hormonów.. Były to ostatnie tabletki, które przyjmowałam, a brałam też Microgynon21 i Regulon, ale w trakcie ich brania miałam plamienia, toteż zmieniono mi na Cilest.. placebo)Napisał (a): ~primadona - Poniedziałek, 17 lipca 2017 (14:40) Zgłoś do usunięcia | Link.. Jakie wybrać tabletki antykoncepcyjne?Młodym kobietom i nastolatkom, które chcą rozpocząć współżycie i zabezpieczyć się przed zajściem w ciążę zazwyczaj polecana jest antykoncepcja hormonalna niskodawkowa, np. ultralekka tabletka antykoncepcyjna, zawierająca tylko 15 mikrogramów estrogenu (najmniejsza dawka hormonów spośród innych dostępnych na rynku tabletek), o wygodnym schemacie dawkowania (24+4 tabletki placebo).Najlepsze i najskuteczniejsze tabletki antykoncepcyjne po 40. roku życia to preparaty dwuskładnikowe, które zawierają w swoim składzie estrogen i progesteron lub jednoskładnikowe, które zawierają w swoim składzie tylko progesteron..

Cilest są dobre, a przynajmniej dla mnie były dobre.

Z drugiej jednak strony najlepsze tabletki antykoncepcyjne to tabletki drugiej generacji.Tabletki antykoncepcyjne należy wybrać, uwzględniając wiek i potrzeby zażywającej je kobiety.. Dzieli się je na kilka typów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt