Sprawdzian z lektury zemsta klasa 7

Pobierz

Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. Test składa się z 12 pytań.. Kto śpiewa przy akompaniamencie angielskiej gitary piosenkę o .Sprawdzian z treści lektury " Zemsta" 1. nie umiał zrozumieć pięknego kwiatu i pragnął znaleźć przyjaciela 8. chciał sprowadzić sobie kogoś do towarzystwa.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Udostępnij.. Sprawdź, ile pamiętasz z tej powieści!. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować.Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?. Czyją własnością jest Artemiza?. Lista lektur szkolnych 2020/2021 .Sprawdzian z lektury zemsta klasa 7 23 maja 2020 07:34 Notatki sprawdzian z fizyki podział na różne klasy zacznij już teraz nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, sprawdziany net .Konspekt lekcji dla klasy 7 z .Klasa 7 Historia.. Cześnik na wieść o tym postanawia zwabić do siebie młodzieńca.. Dziewczynka tańcząca z wiatrem - Katarzyna Zychla KLASA 7 LEKTURY OBOWIĄZKOWE 1.. Artysta - Sławomir Mrożek; Balladyna - Juliusz Słowacki; .. Co pokazał Ebenezerowi Duch Przyszłych Wigilii?. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?.

Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.

Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. O co pokłócili się dwaj bohaterowie utworu.. ): Fredro został właścicielem zamku w po swoim z Zofią z Jabłonowskich.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Test wiedzy z lektury Opowieść wigilijna, Charles Dickens.. Zemsta autorstwa Aleksandra hr.. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.. Co stanowiło najwyższą wartość w życiu Scrooge'a?. Wdowa chce poślubić Wacława.. Kobieta, z którą chce się ożenić Cześnik.. Z obowiązku zainteresował się starymi .. - na przełomie XVIII i XIX wieku 10.. Przetestuj swoją wiedzę.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Kto jako pierwszy wypowiada się w tym utworze?. - Podstolina zrywa zaręczyny z Cześnikiem.. Bardziej szczegółowo1 Opracowała: mgr Magdalena Bilińska Imię i nazwisko nr, klasa data, gr.. Skomentuj.. Dorota 5 lat temu.. "Zemsta" - przetestuj swoją wiedzę.. Test składa się z 15 pytań.. Czy Podstoliny zgodziła się na oświadczyny Cześnika?.

Imię i nazwisko nr, klasa data, gr.

Test ma na celu sprawdzenie wiedzy o lekturze pt. "Szatan z siódmej klasy"!. Kiedy rozgrywa się akcja ?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Zemsta" Aleksandra FredryTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Zemsta" Aleksandra Fredry.. Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z .Zemsta Aleksandra Fredry test z lektury.. Opowieść wigilijna - Charles Dickens 2.. Skrzynia Władcy Piorunów - Marcin Kozioł 4.. Zawiera 32 pytań.. Nie pamiętam Zemsty A. Fredry odpowiecie na pytania ?. A. Christie - wybrana powieść kryminalna E. Hemingway - Stary człowiek i morze H. Kellerr - Widzieć przez trzy dni N.H.. Rozwiąż test!2.. Charaktery , Klasa 7 , NOWE Słowa na start!. Kleinbaum - Stowarzyszenie Umarłych Poetów B. Obertyńska - Z domu niewoli (fragmenty) H. Sienkiewicz - Krzyżacy M.Wańkowicz - Ziele na kraterze (fragmenty)Streszczenie lektury Zemsta.. Cyberiada (np. Klapaucjusz) - Stanisław Lem 5.. - chwaląc się swoimi przygodami.. W jaki sposób im przeszkodzil ?. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. odwdzięczę się ;* 1.Jak Milczek stał się posiadaczem jednej połowy zamku?. Gerwazy daj gwintówkę!Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Wypisz 2 cechy, które je łączą i 2 — które różnią.Sprawdzian wiadomości z lektury pt..

"Zemsta" - sprawdzian ze znajmości lektury.

Rozwiąż test!Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. Sprawdzian historia klasa 7 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 7 dział 1 - Europa po kongresie wiedeńskim; Sprawdzian historia klasa 7 dział 2 - Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim; Sprawdzian historia klasa 7 dział 3 - Europa i świat po Wiośnie LudówLektury uzupełniające w klasie 7 w roku 2020/2021.. Informuje go o tym w liście przyniesionym przez Papkina.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. Mały Książę wyruszył w podróż, ponieważ: róża zachorowała i szukał dla niej pomocy.. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Uzupełnij tekst (6p.. Tajemnica człowieka z blizną - Paweł Beręsewicz 3. , Język polski , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 .Lekcje z lekturą "Zemsta" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-zemsta-test-wersja-b.doc (application/msword) Opisać świat Zaloguj się Załóż konto MenuPlik zemsta testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Zemsta • Data dodania: 30 wrz 2012TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Kto mówi te słowa: " Hej!.

W którym roku napisana była zemsta?

Sprawdziany oraz odpowiedzi do testów z serii Matematyka z plusem dla klas 4, 5, 6, 7, 8.. Szukaj.. Co jest jednym z glównych wątków ?. Zawiera 9 pytań.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.. 4.Kto od kogo i w jakich okolicznościach powiedział : "daj gwintówkę niechaj .Zemsta to komedia Aleksandra Fredry, która została wystawiona po raz pierwszy w teatrze w roku 1834, natomiast pierwsze wydanie książkowe ukazało się cztery lata później.. Historia oparta jest na autentycznych wydarzeniach, które autor znalazł opisane w dokumentach swojej żony.. Zemsta - Aleksander Fredro; Żona modna - Ignacy Krasicki; Ziele na kraterze (fragmenty), Tędy i owędy (wybrany reportaż) - Melchior Wańkowicz .. z autorem lektury.. Gatunek: komedia.. Z obowiązku zainteresował się starymi przechowywanymi w tym miejscu.7) Aleksander Fredro Zemsta , 3.. Uzupełnij tekst (6p.. 2.Z jakiego powodu włączenie do intrygi miłosnej Podstoliny przez Klarę było złym pomysłem 3.Kiedy Papkin wykazał się wyjątkowym bohaterstwem?. Opracowała: mgr Magdalena Bilińska Imię i nazwisko nr, klasa data, gr.. Wszystkie sprawdziany podzielone są na grupy A i B .7.. .Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.. A tak BTW to chodził do 7 klasy i miał 17 LAt xdd.Matematyka z plusem.. 9473 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. ): Fredro został właścicielem zamku w po swoim z Zofią z Jabłonowskich.. Dyktuje Dyndalskiemu komiczny list, który w założeniu miał być rzekomym dziełem Klary.. Kto przeszkodzil im ?. Głównymi bohaterami są Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. .Test ma na celu sprawdzenie wiedzy o lekturze pt. "Szatan z siódmej klasy"!. Jakie warunki miał spełnić Papkin, by móc ożenić się z Klarą.. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.- z wdową.. Tylko spojrzę, każda moja - kto to powiedział?. Czyje to powiedzenie: Mocium panie?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt