Sprawdzian z lektury mały książe

Pobierz

Poprzedzająca właściwy tekst wypowiedź jest informacją również o tym, że spotkamy tu dwóch adresatów: dziecko i osobę dorosłą.Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).. Chce zdobyć doświadczenie, sprawdzić wartość przyjaźni, uświadomić sobie odpowiedzialność za oswojenie Róży.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Mały Książę spotkał Pilota, opowiedział mu o swoich przygodach i wymienił się z nim swoimi przemyśleniami.. Sprawdź swoją wiedzę!IV Napisz list, który mogłaby wysłać Róża do podróżującego Małego Księcia.. Nie masz się czego bać, na sprawdzianie w szkole dostaniesz piątkę!Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym.. Jaki warunek trzeba spełnić, aby móc kogoś oswoić?. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Sprawdzian z treści lektury "Mały Książę" Sprawdzian z lektury "Mały Książę" 1.. Na planete B-612 Maly Ksiaze powrocil dzieki pomocy: statku kosmicznego.. 3.Test dotyczący lektury "Mały Książę" Antoine de Saint - Exupery jest przeznaczony dla uczniów klasy II gimnazjum.. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Kochają go miliony..

Sprawdzian ze znajomości lektury "Mały Książę".

Piątka!. Skomentuj.. Super .Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy mały sprawdzian: test z lektury.. Pobierz (docx, 12,3 KB) Podglad tresci.. Powodzenia!. Przedstaw w tekście emocje bohaterów.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Moje rozważania na temat przyjaźni i miłości po lekturze "Małego Księcia" A. de Saint-Exupery'ego "Mały Książę" Antoine de Saint-Exupery'ego; Ciąg dalszy ,,Małego Księcia".. Przeglądaj testy Zaloguj się.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Sprawdź swoją znajomość fabuły Małego Księcia.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Składa się on z 5 części - sprawdza znajomość lektury, umiejętność analizy tekstu poetyckiego, umiejętność rozumienia tekstu epickiego, redagowanie zaproszenia, redagowanie rozprawki.Test dla tematu: Mały Książę (A. de Saint Exupéry).. Jak długo Mały Książę pozostawał na Ziemi.. XCezor 2 lata temu.. Takie polecenia mogą pojawić się na kartkówce z lektury!. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. Rozwiąż test.Myślisz, że znasz lekturę "Mały Książę"?. Nieprzyjemnie robi się testy z błędami, przez to ci, którzy nie znają dobrze książki, mogą popełnić błędy na sprawdzianie.Zapamiętaj ważny cytat z lektury!.

Rozwiąż test!Test z lektury Mały Książe.

Twój wynik: 14/15 Gratulacje!. Test z lektury Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupery.. Myślisz, że znasz lekturę "Mały Książę"?. Zrób test i się przekonaj.. Jak rozumiesz słowa ,, Wśród ludzi także jest się samotnym " ''Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu .. W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. Jeśli naprawdę chcemy kogoś poznać, musimy go oswoić, czyli zaprzyjaźnić się z nim.. w przybliżeniu tak duża jak Ziemia.. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. Pobierz (docx, 12,3 KB) Podgląd treści.. GENEZA: Mały Książę powstał w 1942 r. w Ameryce z myślą o przyjacielu autora, który cierpiał w okupowanej przez Niemców Francji.. Poznaje się tylko to, co się oswoi.. Z dedykacji wnioskować można, iż tekst ten poświęcony będzie przyjaźni.. Można go też wykorzystać do pracy na lekcji, np. w grupach.. .Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.. Rysunek nr 2, który Mały Książę wykonał, będąc dzieckiem, według dorosłych przedstawiał kapelusz, a co ukazywał, zdaniem małego autora?sprawdzian z lektury mały książe.pdf (22 KB) Pobierz.. Przeczytałeś całą lekturę ze zrozumieniem i chyba nawet Ci się podobała, prawda?. średniej wielkości.. Mały Książę - opracowanie lektury .. Wynika to z poznawczej postawy Małego Księcia, który zadaje mnóstwo pytań, nigdy ich nie porzuca i uważnie słucha innych..

Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki.

Udostępnij.. Rozprawka z "Małego Księcia".. Planecie zagrażały:Test Mały książę, Mały książę podręcznika Lektury dla Klasa II.. Pytania są szczegółowe.Mały Książę oglądał zachód słońca 43 razy, a takiej odpowiedzi nie podano, poza tym miał dwa wulkany czynne i jeden wygasły.. Dobrze widzi się tylko sercem '' 3.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'egoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. silnego podmuchu wiatru.. Lubisz te powiesc, masz miec zLektury / Mały Ksi ążę.. List powinien zająć całe wyznaczone miejsce.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. U góry znajdziesz quiz lektora " Mały książe"Test wiedzy o. sprawdzi swoją wiedze o lekturze Wypełniając test wiedzy, .Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Proponuję niedługi sprawdzian znajomości lektury Mały Książę..

2010-11-17 15:49:18 Pytanko z lektury " Mały Książę "!

Wykorzystaj w nim znajomość tekstu ( w treści powinny się znaleźć 3 fakty z książki).. Mały Książę zaprzyjaźnił się z Lisem.. W jaki sposób Mały Książę uciekł ze swojej planety?. Planeta Małego Księcia była: bardzo mała.. Kim jest narrator utworu.. Sprawdź, co pamiętasz z lekturyChcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. Bohater sam odczuwa .Geneza utworu i gatunek.. braku paliwa w maszynie.. Opis testu.. Chcesz sprawdzic na jaka ocene masz szanse na sprawdzianie z lektury?. Książka "Mały Książę" A. de Saint Expury wydana w roku 1943 przetłumaczona została na ponad 170 języków, dzięki czemu zyskała zasłużone miejsce wśród klasyki światowej literatury.Witaj na stronie Quizz.pl.. - Mały Książę .Sprawdzian Mały Książę • Sprawdziany Gim • pliki użytkownika PatRiot1111 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Mały książę spr B.jpg, Mały książe spr A.jpg Wykorzystujemy pliki .Katalog JUSTYNA MAKAR-SOBCZYK, 2015-05-27 Słupsk Język polski, Sprawdziany i testy Mały Książę - kartkówka z treści lektury.Jakie mieliście pytania na sprawdzianie z lektury "Krzyżacy" ?. Brawo!. Lotnik znalazł się na pustyni z powodu: awarii samolotu.. Mały Książę ujrzał ogród pełen róż - zrozumiał, że jego Róża wcale nie była jedyna.Test z lektury Mały Książę dla klasy pierwszej gimnazjum 1.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Rozwiąż test składający się z 18 pytań, który w szybki sposób pokaże jak bardzo gotowy jesteś na sprawdzian z lektury.. Przetestuj Swoją wiedzę w tym teście!. Wyjaśnij sens symboli w utworze Lis - Róża - Żmija _ baobaby - studnia - 2.. Przetestuj Swoją wiedzę w tym teście!. Podróże Małego Księcia.Mały Książe - przetestuj swoją wiedzę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.