Znajomość balladyna test z odpowiedziami

Pobierz

3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. 'Balladyna' - test znajomości lektury.. Możesz zdobyć 17 pkt.. Kontakt / Na dźwięk melodii granej przez Chochlika i tajemniczego śpiewu opowiadającego historię jej zbrodni, Balladyna popada w obłęd.. Balladyna - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Balladyny.. Alicja Guziel 1.. Rozwiąż test!Balladyna - test ze znajomości lektury.. Polub.. Szkice węglem popularność: 2561 dodał: Atrixanka: Co wiesz o literaturze popularność: 876 dodał: sunshineee: Przypadki!. Zapraszamy!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. Kto wygnał Pustelnika?5.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. ucieszyła się uciekła z zamkuBalladyna wypiera się swojej matki i każe wygnać ją z pałacu.. Na planetę B-612 Mały Książę powrócił dzięki pomocy: statku kosmicznego.. Podkreśl postacie fantastyczne: Pustelnik Chochlik Grabiec Goplana Wawel Skierka Fon Kostryn 4.. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. popularność: 254 dodał: justyna1997 .Z jakiej rodziny pochodziła Balladyna?, Jak miała na imię siostra Balladyny?, Skąd pochodzi imię Balladyny?, Kto jest autorem dramatu Balladyna?, Za kogo wyszła Balladyna?, Co siostry miały zbierać w lesie?, Kto poradził Kirkorowi, by wziął żonę z ludu?, Od kogo Lech otrzymał koronę?, Kto wygnał Popiela III?, Dlaczego Kirkor zatrzymał się w chacie wdowy?, Co się stało .Inne testy w tej kategorii: Test Makbet - William Szekspir 2 ..

... Zobacz podobne quizy: #balladyna #ksiazki #test .

Test składa się z 12 pytań.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. W teście Mały książę - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: .. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. Lew, czaro.. Obserwuj autorów.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »Lektura Balladyna Juliusza Słowackiego.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. 84% Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść; 73% Test z Kłamczuchy; 69% Test z Mitów1.. Na dźwięk melodii granej przez Chochlika i tajemniczego śpiewu opowiadającego historię jej zbrodni, Balladyna popada w obłęd..

Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.

Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Co wstrząsało poetą w 1827?. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839. test dodany 13 lat temu przez madziqa.. Udostępnij Udostępnij wg Olaeichler.. W nocy Balladyna zabija śpiącego Grabca.. Rozwiąż test.. 3 / 12 Pustelnik, do którego przybywa Kirkor, mieszka w chacie w pobliżu: jeziora.. Juliusz Słowacki.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. 7.W jaki sposób .Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Jeśli potrzebujesz opracowania .zapolował z nim na kury.. Chłopiec postanawia wrócić na swoją planetę, gdyż: czuje się odpowiedzialny za różę.. Wielki test wiedzy o królikach!. a) samobójstwo przyjaciela b) śmierć matki c) samobójstwo ukochanejTen Quiz sprawdzi ile wiesz o lekturze Balladyna i przygotuję cie do sprawdzianu.. Dodawaj wpisy.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. Publikacje nauczycieli: Unikalne bombki na choinkę!Test: Kompozycja "Balladyny" jest: a) zamknięta b) złożona c) rozwojowa d) otwarta ..

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.

Edytuj elementy.. wcale nie chciał wracać.. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. Średnia 9/12.. Poeta w utworze drwi z : a) wszystkie odpowiedzi są poprawne b) miłości Filona c) przywiązania lududo wiejskich korzeni .. Zapisuj ulubione.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór .. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Inne testy z kategorii.. Test VIII 18Lektury, czyli książki, które wszyscy znamy i zapamiętamy na długie lata.. Pytania zawarte w teście.. Główny rywal Mickiewicza.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraWitaj na stronie Quizz.pl.. Quiz w Poczekalni.. silnego podmuchu wiatru .Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. 2 / 12 Siostra Balladyny, która została zamordowana, to: Lilia.. Co zrobiła Balladyna, kiedy na ucztę wdarła się jej matka.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Kto rozwiaże test z balladyny ?.

Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.

Zygmunt Krasiński.. pokłócił się z lotnikiem.. Osadź.. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Radzę Ci wpisać w google "test sprawdzający Balladyna", albo "test sprawdzający znajomość lektury balladyna".. wyskoczy Ci tego mnóstwo.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Więcej.. Słyszy głosy z zaświatów, ukazuje jej się duch Aliny, odpędza go, aż wreszcie mdleje.. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Motyw .84% Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza" 75% "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. W teście Balladyna znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Z jakiej rodziny pochodziła Balladyna?Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna (74) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Balladyna, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Jeśli będziesz miała jakieś pytania co do odpowiedzi na dane zagadnienie, to wtedy pytaj nas tutaj.Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. nie spodobało mu się na żadnej z planet.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Pytania zawarte w teście.. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. Zbierane maliny kojarzą się Balladynie z: a) miłością .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. rzeki.Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.