Lektura dziewczynka z zapałkami opracowanie

Pobierz

Osoby : dziewczynka, gospodyni domu, pani Wysocka, pani Rasmusen, pani Knap, policjant, Św. Mikołaj, Kobieta, kolędnicy, dzieci Dziewczynka (W domu Dziewczynka wpatrzona w szybę) Zbliżają się święta, wszyscy już zapalili choinki, dookoła tak pięknie.. Wygląd: Jest chuda i wątła.. Ostatni dzień roku skończy się niedługo.. Dlaczego bosa?. Co to za ludzie?. Podchodzi do dziewczynki.. Zapraszamy cię do naszego wigilijnego stołu.. Przez ulice zasypane śniegiem, w zmroku idzie dziewczynka bosa, z gołą głową i coś niesie w fartuszku.. Pewnego razu, gdy panu Kleksowi zabrakło zapałek, wręczył Adasiowi złoty kluczyk i wysłał go do bajki Andersena "O dziewczynce z zapałkami".. Prowadzące: mgr Mirosława Frydecka, mgr Elżbieta Bednorz.. Na scenę wbiega piecyk.. To cała historia.Temat -Dziewczynka z zapałkami Cele - po przeprowadzonej lekcji uczeń :-poznaje sytuację życiową bohaterki baśni Jana Christiana Andersena pt. "Dziewczynka z zapałkami"-czyta ze zrozumieniem fragmenty baśni dotyczące pragnień dziewczynki-bogaci słownictwo o wyrazy związane ze Świętami Bożego Narodzenia-redaguje zdania na temat pomocy osobom potrzebującym-rozwiązuje krzyżówkę z hasłem-odczuwa potrzebę niesienia pomocy innym-znać cechy baśni-potrafi wymienić .Jedna z najbardziej znanych i najsmutniejszych baśni J. Ch.. Narrator 2: Biedna dziewczynka, mróz ją ogarnął, paluszki zmarzły W garść zapałek bierze w ręce"Dziewczynka z zapałkami" Historia ta opowiada o małej dziewczynce, która wędrowała zziębnięta i bosa przez miasto, próbując sprzedać zapałki..

01 Dziewczynka z zapałkami (H. Ch.

Jasne światełko padło na mur szary, który w tem miejscu stał się przezroczysty, niby muślin cieniutki.. na motywach baśni J.CH. Andersena.. Opowiada historię małej dziewczynki, wywodzącej się z ubogiej rodziny, która zmuszona jest do sprzedawania zapałek, by zarobić na życie.. Piękne, jasne włosy spływają jej na ramiona, podwijając się na końcu.. Jedną ręką podtrzymuje fartuszek, w którym leżą zapałki, w drugiej trzyma ich wiązkę.. Zimno było, śnieg padał, ściemniało się coraz bardziej, wieczór się zbliżał.. Nie patrz tak ciągle w okno.Plik dziewczynka z zapałkami karta pracy.doc na koncie użytkownika dzianina007 • folder Dziewczynka z zapałkami • Data dodania: 3 maj 2011Dziewczynka zapaliła drugą bez namysłu.. Mijał ostatni dzień starego roku.. Tylko ja nie mam dokąd wracać.. To cała historia.Plik dziewczynka z zapałkami karta pracy.doc na koncie użytkownika joema • folder lektury • Data dodania: 1 lis 2011 I ujrzała w głębi duży, jasny pokój, stół nakryty czystym, bialutkim obrusem, na nim talerze, szklanki, a na samym środku ogromna gęś pieczona na półmisku, pachnąca, nadziewana jabłkami, śliwkami.Dziewczynka z zapałkami.. ( dziewczynka rozdaje zapałki wśród widowni) Maja Wojciech: W jej domu biednym hulał wiatr, Ojciec czekał z mamą, Więc choć za jeden marny grosz, Zapałki, chciała sprzedać panom..

pt.: "Dziewczynka z zapałkami.".

W taką pogodę błąkała się po ulicach mała dziewczynka.. Staruszka z miłością patrzała na wnuczkę, uśmiechała się do niej.Sprawdź niskie ceny i kup Dziewczynka z zapałkami/Rumpelstiltskin w księgarni internetowej tantis.pl Szybka wysyłka!lektura pt. "Dziewczynka z zapałkami" - prezentacja multimedialna programu power point wykonana przez nauczyciela, rysunkiilustrujące wydarzenia, tytuły wydarzeń w formie zdań dla każdego ucznia, nagranie magnetofonowe do wspólnego śpiewania, eliminatka do pokolorowania - karty pracy "Wesoła Szkoła",Dziewczynka z zapałkami: O gwiazdeczka spada z nieba, Modlić się za kogoś trzeba, Bo do nieba jego dusza Dziś w daleką drogę rusza.. Andersen opisuje jak w wigilię Nowego Roku mała dziewczynka usiłuje sprzedać zapałki.. Andersen, wypracowanie.. Mimo mrozu i śniegu, chodzi boso.Ich źródłem jest śmierć ojca głównej bohaterki.. Scenariusz spektaklu.. Ubrana jest brzydko i ubogo.. Narrator: Gdy siedzisz sam wśród czterech ścian i smutek .Wizyta w bajce "Dziewczynka z zapałkami" - streszczenie.. Książka o historii małego dziecka - tytułowej dziewczynki z zapałkami, która w ostatni wieczór starego roku bosa, głodna i zmarznięta wędruje po ulicach swojego miasta, daremnie próbując sprzedać choćby jedną wiązkę zapałek.Napisana przez: gosiakozon1234567890..

Andersena "Dziewczynka z zapałkami".

Dlaczego bosa?. Na dworze było bardzo zimno, a wieczorem szalała śnieżyca.. Przez ulice zasypane śniegiem, w zmroku idzie dziewczynka bosa, z gołą głową i coś niesie w fartuszku.. Pamiętaj jednak, że ograniczenia w stosowaniu plików cookies mogą utrudnić lub uniemożliwić korzystanie z tych serwisów.Po śniegu boso dziewczynka szła niosąc zapałki do sprzedania.. Jaka piękna choinka?. Dziecko II: - Będziesz zawsze z nami, w każdą wigilię będziemy zabierać cię z twojej bajki.. Dziecko I: - Dziewczynko, my znamy bajkę o tobie.. Przechadzała się w zimną sylwestrową noc ulicami miasta i sprzedawała zapałki.Scenariusz przedstawienia "Dziewczynki z zapałkami są wśród nas"/ na motywach baśni H. Ch.. / spektakl, przygotowany pod kierunkiem mgr B. Legut i mgr Z. Gądek według poniższego scenariusza, został laureatem III Przeglądu Krótkich Form Teatralnych "Tacy Sami" w Sosnowcu w r. szk.2002/2003 i był prezentowany w .Dziewczynka z zapałkami: - Kto to?. Adaś bardzo się ucieszył i, nie wiedząc jak, od razu trafił do właściwej bramy w murze okalającym Akademię.DZIEWCZYNKA.. Dziś nie będziesz sama w ten wigilijny wieczór.. Główną bohaterką jest mała, kilkuletnia dziewczynka, która pochodziła z bardzo biednej rodziny..

Andersena "Dziewczynka z zapałkami" /.

Ta wyciąga do niego ręce i nogi.Hans Christian Andersen Dziewczynka z zapałkami tłum.. Kasia Bielakow: Coraz ciemniej było wokół, Ona miała łezki w oku, Bo choć garść zapałek miała,"Dziewczynka z zapałkami" H. Ch.. Tak zmarzłam.. Wydarzenia przedstawione w baśni mają miejsce podczas jednego wieczoru, ostatniego dnia w roku.Przedstawia ono historię małego dziecka - tytułowej dziewczynki z zapałkami, która w ostatni wieczór starego roku bosa, głodna i zmarznięta wędruje po ulicach swojego miasta, daremnie próbując sprzedać choćby jedną wiązkę zapałek.-"Dziewczynka z zapałkami" Tuwima pochodzi z tomu "Jarmark rymów", wydanego w 1933 roku.. Wszyscy siedzą przy stołach w ciepłych domach.. Ważnym motywem powieści jest relacja, która wywiązuje się między Andzią a Jeremiaszem, jako dwojgiem przyjaciół.W każdej chwili możesz też usunąć z pamięci swojego urządzenia pliki cookies zapisane w trakcie przeglądania naszych serwisów.. Nikt jednak nie zwracał na nią uwagi.. Poniższa praca jest streszczeniem baśni H. Ch.. Zgodnie z regulaminem serwisu , rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalania lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechniania w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, .Opis.. Andersen Dziewczynka z zapałkami, bohaterka główna i tytułowa.. Zrezygnowana usiadła pod murem i zaczęła zapalać zapałki, by choć trochę się ogrzać.Hans Christian Andersen Dziewczynka z zapałkami tłum.. Dziecko III: - W wigilijny wieczór"Dziewczynka z zapałkami" - H. Ch.. Narrator 1: Bo tak babcia jej mówiła, Gdy do siebie ją tuliła, a Za którą tak bardzo tęskniła.. Cecylia Niewiadomska 1.. Przepięknie ilustrowana ksiązka z serii klasycznych bajek.. Przedstawia ono historię małego dziecka - tytułowej dziewczynki z zapałkami, która w ostatni wieczór starego roku bosa, głodna i zmarznięta wędruje po ulicach swojego miasta, daremnie próbując sprzedać choćby jedną wiązkę zapałek.bardzo, że kiedy gwiazda spada, to dusza człowieka odlatuje z ziemi do nieba.. Grupa: 5- cio latków "Misie", 6- cio latków "Pieguski".. Ostatni dzień roku skończy się niedługo.. Zimno było, śnieg padał, ściemniało się coraz bardziej, wieczór się zbliżał.. Znów zapłonęła zapałka i w świetle, które zajaśniało, dziewczynka ujrzała tę naj-droższą babunię, całą jaśniejącą ciepłym, łagodnym blaskiem.. Andzia za wszelką cenę chciałaby unormować swoje życie, pogodzić się z odejściem taty, jednak nie ułatwia jej tego mama, która całkowicie poddane się żałobie.. Gospodyni domu (z ręczną robótką siedzi w fotelu) Znów kolejny, trudny dzień.. Chodziła z gołą głową i bosymi stopami, bo o wiele za duże trzewiki zgubiła przebiegając przez ulicę.Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.. Zapalę jedną zapałkę to się trochę ogrzeję..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.