Balladyna test odpowiedzi

Pobierz

Jakie pytania mogą pojawić się na sprawdzianie z "Balladyny"?. b) czerpał satysfakcję ze swoich obowiązków w Warszawie.. - Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. a) Epika b) Liryka c) Dramat d) Synkretyzm 3) W jakich czasach rozgrywa się akcja utworu?. Przy ka˝dym zada-Balladyna - test.. Zaproponowane polecenia pozwo-là na sprawdzenie poziomu wiedzy i umiej´tnoÊci uczniów po omówieniu utworu.. Jak musza zdobyc krola?. Kirkor miał wybrać jedną z nich.. Pytanie 1.. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Przestała kochać Grabca, więc go zabiła.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Balladyna Juliusza Słowackiego (wyd.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Skomentuj.. W jakiej epoce powstała "Balladyna"?. Sprawdzian z "Balladyny".. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. Która pierwsza zbierze dzban jagód wygra.. 9.Kim była Goplana?. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie .Czuła się winna wszystkim mordom i uciekła z żurawiami na północ.. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. 7.W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?. zbieraja maliny 20..

Brakuje odpowiedzi.

d) sprawdzał się jako aplikant urzędu państwowego w Warszawie.. a) Legendarnych b) W późnym średniowieczu c) W epoce romantyzmu d) Lata 90 XX w.1.. W jakiej epoce literackiej powstał wiersz?Balladyna-sprawdzian.. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Eduelo.pl używa plików cookies w celach statystycznych i analitycznych.. Pytanie 2.. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. a) Adam Mickiewicz b) Juliusz Słowacki c) Ignacy Krasicki d) William Szekspir 2) Jaki to gatunek literacki?. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Test podsumowujàcy Test podsumowujàcy Nie ma zbrodni bez kary 3 Niniejszy test podsumowuje zagadnienia poruszane na lekcjach dotyczàcych lektury "Balladyna" Juliu-sza Słowackiego.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Czym Balladyna zakrywała znamię na czole?. Co wstrząsało poetą w 1827?. Czas na odpowiedź: 10sekund.. Czarną opaską b. Czerwoną chustą c.. Do kogo skierowana jest dedykacja utworu?.

Co robi balladyna by zdobyc wladze?

Przewiń.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.Test wiedzy - "Balladyna"!. Rozpocznij test.. Odpowiedz poprawna: c) - czytaj wyjasnienie.. Jak miała na imię siostra Balladyny?. Był to wypadekPlik balladyna test z lektury odpowiedzi.zip na koncie użytkownika liuoodaa • Data dodania: 5 kwi 2015Test ze znajomości treści "Balladyny" Juliusza Słowackiego 1.. Dziewczyny miały pójść do lasu zbierać maliny.. 8.Co się stało z Balladyną?. 3.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Chciała mieć więcej malin, aby wygrać konkurs b. Ponieważ wpadła w szaleństwo c. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Przewiń.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Balladyna, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Zabiła wszystkich, aby nie musieli się sami zabijać.. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.W balladynie i Alinie 19.. Akcja utworu osadzona jest w dwóch planach: realistycznym i fantastycznym.. Kim jest zakrystian w Balladynie?. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Rozwiązanie.. Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?.

Lista pytań i odpowiedzi.Opis testu.

Czy zabila kogos jeszcze oprocz Aliny?Zobacz quiz: Balladyna.. W Balladynie funkcję zakrystiana pełnił ojciec Grabca W kim zakochała się Goplana?Super!. Kto ginie w walce o zamek?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Balladyna test "Balladyna" J. Słowackiego to: a) baśń, b) legenda, c) tragedia.. Zakrystian - dawniej kościelny - opiekował się zakrystią i przygotowywał przedmioty niezbędne do sprawowania liturgii.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Pytania i odpowiedzi Balladyna.. Jak nazywa sie kochanek Balladyny ( po przyjezdzie do zamku) Kostryn 23.Czy balladyna miala szanse naprawic swoje czyny?. Która pierwsza przyniesie dzban malin wygra.. Dlaczego Balladyna zabiła swoją siostrę?. Kto jest autorem "Balladyny"?. "Balladyna" miała: a) wszystkie odpowiedzi są prawdziwe.051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. 2.a) poświęcał się swojej pracy w Warszawie.. Będą one zapisywane na Twoim urządzeniu.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?.

Przykładowa kartkówka z "Balladyny" z odpowiedziami.

c) nie lubił swoich urzędniczych obowiązków w Warszawie.. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. 8 Obserwuj autora.7.. Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. z wiejskiej.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. Witaj na stronie Quizz.pl.. 1) Kto napisał Balladynę?. Koło jakiego jeziora znajdowała się chata pustelnika?. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Pytanie 3.. Zaznacz zdanie, które zawiera nieprawdziwą treść: a) W dramacie występuje tekst główny i tekst poboczny, b) W dramacie bohaterowie są charakteryzowani przez ich działania, c) W dramacie o przebiegu zdarzeń informuje narrator.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór .. Rozpocznij test.. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. By poznać odpowiedzi, przejdź do strony nr 2 ↓↓↓ .Odpowiedz na wszystkie pytania!. Możesz zdobyć 17 pkt.. Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna ( 74) Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna (.. Dlaczego Balladyna zabiła swoją siostrę?. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2.. Gopło.. "Balladyna" - kartkówka.. Dziewczyny nazbierać jagód w lesie.. Na jakie części podzielony jest utwór?. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi nacisnij przycisk "Do oceny".. 4.Kto wygrał tą.Balladyna- wiedzy - Test.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.Balladyna to dramat, a dokładniej dramat romantyczny - utwór wystawiany na scenach teatralnych.. 10.W kim się .Balladyna Juliusz Slowacki Balladyna sprawdzian pytania do Balladyny pytania i odpowiedzi do Balladyny.. Ponieważ chciała mieć więcej malin, aby wygrać "malinowy konkurs" Pytanie 4.Skierka zmienila je w bliźniaczk (czary).. Kto jest autorem wiersza "W pamiętniku Zofii Bobrówny"?. Brakuje odpowiedzi.. Dziewczyny miały znaleźć skarb, który ukrył w lesie.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. Białym welonem.. w 1839 roku) to dramat o skomplikowanej naturze ludzkiej, o magii władzy i jej mechanizmach, o konflikcie sumienia, a jednocześnie ukazujący siłę wyższą, która włada układem zdarzeń i historią losów ludzkich..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt