Wartości w powieści felix net i nika

Pobierz

Urodziła się w lipcu lub sierpniu 1992 w Warszawie.. Zamykamy wszystkie sekrety książki w lapbooku 17 Między nami Scenariusze do lektury Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz .TEMAT: Nowoczesny świat tradycyjnych wartości w powieści "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Nowoczesny świat tradycyjnych wartości w powieści Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi 13 Temat 4.. Te zdolności połączone ze .1 Między nami Scenariusze do lektury Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Opracowała Katarzyna Bandulet Spis treści Temat 1.. F. ormułowanie definicji kreatywnych sł.. Bohaterowie nie są czarodziejami, nikt z nich nie jest wybrańcem.. W Warszawie grasuje Gang Niewidzialnych Ludzi, a przyjaciele .Net Bielecki - uczeń I klasy gimnazjum w Warszawie, przyjaciel Felixa i Niki.. Przywołaj z lektury wynalazki, które okazały się przydatne bohaterom oraz takie, które były absurdalne, np. penetrator.. oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.. Dziś spotykamy się na platformie Na dzisiejszej lekcji będziemy rozmawiać o możliwościach i zagrożeniach, jakie niosą za sobą nowoczesne technologie.. owa "nowoczesność".. Teraz "Felix, Net i Nika" to seria fantastycznych powieści, które już od dawna cieszą się wielką popularnością wśród młodych czytelników.Seria "Felix, Net i Nika" bawi czytelników i jednocześnie promuje pozytywne wartości w sposób łatwy do przyswojenia dla każdego dziecka..

Seria powieści.

W trakcie akcji przeżywająwiele niezwykłych przygód.. Przebywając w wielu miejscach naraz, pomaga wyplątywaćsięprzyjaciołom z kłopotów.• Seria to 15 tomów, do czytania niezależnie od siebie, i ponad 1 400 000 sprzedanych egzemplarzy!. • Polska seria o polskich nastolatkach, z ich problemami: pierwszymi zauroczeniami i związkami, trudnymi układami rodzinnymi, skomplikowanymi relacjami w szkole.Nika Mickiewicz to jedna z głównych bohaterów z książki pod tytułem ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi".. Już na początku powieści widać jednak, że różnią się od innych inteligencją i tendencją do pakowania się w kłopoty, są ciekawi świata oraz nie boją się stawić czoła zagrożeniom.Felix, Net i Nika - cykl książek science fiction dla dzieci i młodzieży, autorstwa Rafała Kosika, wydawanych przez wydawnictwo Powergraph.Opowiada o przygodach trójki tytułowych młodych przyjaciół - Felixa Polona, Neta Bieleckiego oraz Niki Mickiewicz - uczęszczających do warszawskiego gimnazjum im.. Polecamy na dziś .. "Felix, Net i Nika" promuje pozytywne wartości w sposób zrozumiały i interesujący dla przeciętnego dziecka.. Powieść ta nie jest na pewno polskim klonem Harrego Pottera, choć jest adresowana do tych samych czytelników..

W powieści nie ma żadnej konkretnej informacji o czasie narracji.

Jedna powieść - wiele gatunków 2 Temat 2.. Zapiszcie: Pomyślcie- jakie możliwości i zagrożenia niosą ze sobą nowoczesne technologie.. Przywołaj z lektury wynalazki, które okazały się przydatne bohaterom oraz takie, które były absurdalne, np. penetrator, cyberpająk, cybermucha, holoprojektor.. Utwór otwiera cykl złożony obecnie z piętnastu tomów.. To, co czyni Felixa, Neta i Nikę dziećmi .Temat 1. prof. Stefana Kuszmińskiego.Tak jak Felix, odziedziczył talent po ojcu - jest bardzo dobrym informatykiem.. Pojawiają się jednak sygnały, na podstawie których da się mniej więcej ten czas określić.. Ojciec Neta jest informatykiem.. Jej autorem jest Rafał Kosik.. Uczęszcza do Gimnazjum nr 13 im.. - profile internetowe bohaterów 7 Temat 3.. 3.Temat: Nowoczesny świat tradycyjnych wartości w powieści "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Pierwsza książka z cyklu Felix, Net i Nika, wydana w grudniu 2004 przez Powergraph.. Głównym zadaniem, jakie postawił sobie autor, jest przekonanie dzieci, że warto czytać książki, bo mogą być ciekawe.Temat lekcji: Nowoczesny świat tradycyjnych wartości w powieści.. Zapiszcie:Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - przeznaczona dla młodzieży powieść z gatunku science-fiction, autorstwa Rafała Kosika..

Zobacz nas na ka...Głównymi bohaterami powieści, jak jużwiesz, sągimnazjaliści Felix, Net i Nika.

Polecenia: 1.. Bez problemu włamie się do szkolnej bazy komputerowej, napisze program na zapętlenie kamery, a nawet stworzy program zdolny połączyć sen z jawą, jak miało to miejsce w książce Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów.. Na pozór są zwykłymi nastolatkami, którzy toczą życie jak wszyscy.. Proszę opisać jeden z wynalazków obecnych na kartach powieści (które z nich wydały im się najciekawsze, najbardziej przydatne lub absurdalne itd.).. Wyjaśnij słowo nowoczesność, podaj swoje skojarzenia.. Za sukces pierwszego tomu, jak również kolejnych, należących do serii, odpowiedzialny jest Rafał Kosik.. Uzupełnij notatkę o własne pomysły.. Głównym zadaniem, jakie postawił sobie autor, jest przekonanie dzieci, że warto czytać książki, bo mogą być ciekawe.Blog.. To dynamiczna powieść przygodowa, w której świat rzeczywisty miesza się z fantastycznym.W tym sezonie omawiamy pierwszą lektura dla szkół podstawowych: "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Net jest wysoki, chudy, ma gęste ciemnoblond włosy.. Jeden z jego komputerów, Manfred, widzi, słyszy i rozmawia z ludźmi.Wśród takich książek znaleźć można Felix Net i Nika lektura.. Bringing diversity, equity, and inclusion (DEI) to the hybrid workplaceFelix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - opracowanie lektury..

Hej czy ktoś może podać szybko jakie są wartości w książce Felix, Net i Nika oraz Gang; REKLAMA.

Gdy trójka przyjaciół trafia tam, gdzie nie powinna, na pomoc przychodzi im ich niezwykły pomocnik.. Po dzisiejszej lekcji nie musisz mi wysyłać zadań.Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.. "Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi" to przede wszystkim opowieść o przyjaźni, która łączy tytułowych bohaterów.. Zapisz, czym wg Ciebie jest nowoczesnośd (dopisz swoje propozycje w notatce graficznej):Temat: Nowoczesny świat tradycyjnych wartości w powieści "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Oto np. babcia jednego z bohaterów, sanitariuszka z czasów powstania warszawskiego.15 - 16.04.2020 Lekcja Temat: Nowoczesny świat tradycyjnych wartości w powieści "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Młodzi ludzie spędzają wspólnie czas, wspierają się w codziennych trudnościach, opiekują sobą wzajemnie.. Na początku spróbujmy stworzyć własną, kreatywną definicję słowa "nowoczesność".. • Pierwszy tom, czyli Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi, jest lekturą obowiązkową w klasach IV -VI.. Są zwykłymi dziećmi, z pewnego warszawskiego gimnazjum.. "Felix, Net i Nika" promuje pozytywne wartości w sposób zrozumiały i interesujący dla przeciętnego dziecka.. Jedna powieść wiele gatunków 2 Temat 2. profile internetowe bohaterów 7 Temat 3.. Zapisujemy ją w formie graficznej.. prof. Stefana Kuszmińskiego w Warszawie i .przyjaźni się z Felixem Polonem i Netem .. Mieszka w półtorapokojowym mieszkaniu na trzecim piętrze starej kamienicy na Pradze.. Chłopiec doskonale zna się na nowoczesnych technologiach.. Przepisz do zeszytu: Pomysł na lepszy .Temat: Nowoczesny świat tradycyjnych wartości w powieści "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. CELE: • określa tematykę oraz problematykę utworu • wykorzystuje w interpretacji tekstów doświadczenia własne oraz elementy wiedzy o kulturze • wskazuje wartości ważne w utworze oraz wartości ważne dla bohateraFelix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - powieść młodzieżowa science fiction.. Szczególną troską .Temat: Nowoczesny świat tradycyjnych wartości w powieści Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi 1. prof. Stefana Kuszmińskiego.. Witajcie!. Zapraszamy do oglądania.. Wskazówki macie na dole.Felix, Net i Nika są trójką trzynastolatków, którzy poznali się w szkole..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.