Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych kartkówka

Pobierz

Na przykład: RURFaJ5CEU8IY 1 .. Następna strona Porównywanie ułamków zwykłych.Z tej wideolekcji dowiesz się: - co to znaczy rozszerzyć ułamek, - w jaki sposób rozszerzamy ułamki, - czy ułamki po rozszerzeniu oznaczają tyle samo?Bard.3.. Liczby mieszane", plik: kartkowka-skracanie-i-rozszerzanie-ulamkow-liczby-mieszane.pdf (application/pdf) Matematyka z kluczemKartkówka 21, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi.. Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często wykorzystujemy w działaniach na ułamkach.W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. 2.rozszerzamy i skracamy ułamki, by złamać szyfr, hasła: audiodeskrypcja oraz alfabet Braille'a ; Matematyka kl. 4 - Od kropki do kropki skróć ułamki i ułóż je w kolejności rosnącej; Puzzle matematyczne dla kl. 4 - Skracanie ułamków zwykłych; Ćwiczenie nr 3 do artykułu "Ciekawe, dlaczego czasami mamy gęsią skórkę"Porównywanie ułamków zwykłych.. Dowiesz się z niej, co to są ułamki równoważne, jak powstają i czy oznaczają tyle samo.. Rozszerzanie ułamka zwykłego polega na pomnożeniu licznika i mianownika tego ułamka …Kartkówka 26, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi.. 2 Skróć ułamki!. Nauczyciel realizuje podstawę programową.. Dodawanie i odejmowanie ułamków o wspólnym mianowniku Sprowadzanie ułamków do wspólnego mianownika FESTIWAL NAUKOWY E(X)PLORY - OLSZTYN; klasa VIII; klasa VIISkracanie ułamków zwykłych Skracanie ułamków zwykłych - puzzle Rozszerzanie ułamków zwykłych lub/ i Testy dla klas IV - VI Ułamki zwykłe i dziesiętne 39..

Skracanie ułamków 40.

Karta pracy - rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych - ułamki na osi liczbowej 1. a) 4/12 , 3/9 , 12/15 , 35/28 , 49/14 b .Logowanie do OFFICE 365.. TRENING: Skróć podane ułamki do postaci .Plik skracanie i rozszerzanie ulamkow zwyklych kartkowka.pdf na koncie użytkownika rajin250 • Data dodania: 4 lut 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Skracanie ułamków zwykłych.. Przykładowe zadania z rozwiązaniami.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych Teacher Żaneta Szczyglak Categories SZKOŁA PODSTAWOWA, Ułamki zwykłe Bezpłatne Take this course Opis Zadanie 1 Podane ułamki rozszerz przez: 2, 3, 5 i 10.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaTest z ułamków na poziomie gimnazjum.. 1 Podziel licznik i mianownik każdego ułamka przez 5. a) 5/10 , 25/15 , 20/45 , 55/40 b) 10/50 , 75/95 , 25/85 , 550/405 zad.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Materiał zawiera 2 ilustracje (fotografie, obrazy, rysunki), 4 filmy, 12 ćwiczeń, w tym 2 interaktywne.. Tu przejdziesz do logowania; NAUKA ZDALNA 2020/2021.. Uczeń skraca i rozszerza ułamki zwykłe; Cele lekcji: Ogólne 1..

Rozszerzanie, skracanie, ułamki w zadaniach.

Pooglądaj animację przedstawiającą przykłady ułamków równoważnych.. Filmy - równość ułamków (krojenie pizzy), rozszerzanie i skracanie ułamków (dzielenie kostki na części), sposób rozszerzania ułamków, sposób skracania ułamków.Odejmowanie ułamków o różnych mianownikach Ważne!. Aby odjąć dwa ułamki o różnych mianownikach, trzeba najpierw sprowadzić je do wspólnego mianownika, skracając lub rozszerzając.Materiał zawiera animację pokazującą sposób rozszerzania ułamków, 3 ćwiczenia interaktywne na rozszerzanie ułamków .. Skracanie ułamków polega na dzieleniu licznika i mianownika przez tę samą liczbę różną od zera.. 2012-05-17 15:37:18 Kto łatwo wytłumaczy skracanie ułamków ?. 2012-03-05 19:21:22 Skracanie ułamków .4.3 Ułamki zwykłe i dziesiętne.. Skracanie i rozszerzanie ułamków , V. Ułamki zwykłe , Klasa 4 , Matematyka z kluczem , Matematyka , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona .ROZSZERZANIE UŁAMKA TO MNOŻENIE LICZNIKA I MIANOWNIKA PRZEZ TĘ SAMĄ LICZBĘ.. klasa VIII; FESTIWAL NAUKOWY E(X)PLORY - OLSZTYN; klasa VIIRozszerzanie ułamków - wyjaśnienie pojęcia, schemat działania z wyjaśnieniami.. W wyniku skracania doprowadzamy ułamek do prostszej postaci.. Rozszerz lub skróć ułamki do części dwunastych: 3.Rozszerzanie ułamków to mnożenie, a skracanie (redukowanie) ułamków to dzielenie licznika i mianownika ułamka przez taką samą liczbę różną od zera..

Obejmuje temat: rozszerzanie i skracanie ułamków.

Uczeń rozumie pojęcia: ułamek zwykły, skracanie ułamków oraz rozszerzanie ułamków, ułamek nieskracalny.. W przypadku dwóch ułamków o jednakowych licznikach lub mianownikach porównywanie nie jest trudne.Rozszerzanie jest szczególnie przydatne podczas sprowadzania ułamków do wspólnego mianownika.. Jedyny w Polsce tak rozbudowany portal pomagający uczniom w gimnazjum i liceum w nauce matematyki.. Rozszerzając lub skracając ułamek nie zmieniamy jego wartości.. Tu przejdziesz do logowania; NAUKA ZDALNA 2020/2021.. Trudniej jest porównać dwa ułamki zwykłe od dwóch liczb naturalnych, na które wystarczy, że zerkniemy okiem, a już potrafimy wskazać większą z nich.. Sprawdź na naukowcu.skracanie ułamków - Materiały matematyka - Zadania i testy z matematyki.. Pobieraj materialy i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela.Ułamki ( skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych) Pomożesz ?. Operacyjne 1.. Pooglądaj animację przedstawiającą skracanie ułamków.. Rozszerzanie ułamków (za dobrze rozwiązane zadania uczniowie zdobywają punkty, które nauczyciel na bieżącoRozszerzanie i skracanie ułamków, klasa IV szkoły podstawowej.. Poznasz również zasady skracania i rozszerzania ułamków zwykłych, a także dowiesz się, czym są ułamki nieskracalne.Logowanie do OFFICE 365..

...Ta playlista dotyczy skracania i rozszerzania ułamków zwykłych.

Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału.. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału.. ulamki zwykle i odwrotnie,Kartkowka - Dodawanie, odejmowanie, mnozenie wielomianow.. skraca i rozszerza ulamki, c) zamienia liczby mieszane na.. Wpisz brakujące liczby: 2.. Sprawdź ile potrafisz!Katalog Katarzyna Matusz, 2013-01-18 Koszalin Matematyka, Sprawdziany i testy kartkówka - działania na ułamkach zwykłych, - skracanie, rozszerzanie ułamkówKartkówka "Skracanie i rozszerzanie ułamków.. z zeszytu ( rozszerzanie i skracanie ułamków ) [ tak będę pisać ułamki np.: 5/10 , a ułamki z liczbami mieszanymi np.: 1 3/11 ]: zad.. Często nie widać od razu najlepszego (największego) możliwego skrócenia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.