Pisownia wyrazów z rz po spółgłoskach

Pobierz

Udostępnij Udostępnij wg Lewma4.. Nauczyciel wręcza dzieciom kserokopie tekstu, który jest zapisany na tablicy.. 0.Wyodrębnianie wyrazów z dwu-znakiem "rz" * ćwiczenie usprawniające percepcję wzroko-wą, * utrwalenie zasady pisowni wyrazów z "rz" po spółgłoskach: d … pisownia wyrazów z rz. DRAFT.. Temat lekcji: Utrwalenie pisowni wyrazów z "rz" Cele ogólne: - rozwijanie umiejętności poprawnej pisowni …Pisownia wyrazów z "rz" po spółgłoskach - opis wydawcy.. Klasa 4 Polski Ortografia.. Pisownia wielką literą.. klik - ortograficzne …Tytuł: Ortograffiti 3 Zeszyt ćwiczeń pisownia wyrazów z RZ po spółgłoskach Podtytuł: Gimnazjum Autor: Studnicka Jolanta Wydawnictwo: Operon Seria: ORTOGRAFFITI ISBN: …Po jakich spółgłoskach piszemy rz?. ¨ Rz piszemy po …Pisownia wyrazów z ż - rz. również pomocne są zasady ortograficzne.. Przykłady wyrazów z Ż po spółgłosce L, np.: Elżbieta Lżenie Lżej Lżyć Zelżeć Ulżyć Zwilżać Odwilż Nawilżacz 2.. Wyrazy z "ó" niewymiennym.. Rozwiąż quiz na eduelo.pl i zbierz jak najwięcej punktów!Pun.Ż po spółgłoskach L, Ł, N, R 1.. Pisownia RZ oraz Ż Sortowanie według grup.. Równanie z niewiadomą.. Prosi o przygotowanie kolorowych kredek, kleju …słowo lemiesz (element pługa, kość czaszki) RZ występuje też po następujących spółgłoskach: P, B, T, D, K, G, CH, J. Tutaj warto odnotować, że po spółgłoskach …Title: rz po spółgłoskach Author: Malgorzata Smolinska Created Date: 2/25/2016 3:04:00 PMRz piszemy, gdy w wyrazach wymienia się na r, np.: rowerzysta - rower, na komputerze - komputer, dworzec - dworca..

Przykłady …Pisownia wyrazów z "rz" po spółgłoskach.

2009-09-26 16:10:32 po których spółgłoskach i wduznakach …Po spółgłoskach "p", "t", "w" piszemy "rz".. Pisownia wyrazów z rz i ż Sortowanie …Więcej prezentacji i quizów na: że wiesz już, o co w tym chodzi?. "ó" w końcówkach "-ów", i "-ówka".Konspekt lekcji języka polskiego w kl. IV 1.Temat lekcji: Poprawnie zapisujemy wyrazy z "rz".. np. lekarz - lekarski, dróżka - …Wyrazy z rz 1 2 Uzupełnij wyrazy według wzoru.. Mini słowniczek wewnątrz wydania-150 Zasady pisowni wyrazów z rz a) po spółgłoskach b, p, d Ćwiczenia utrwalające pisownię rz po.¨ Rz piszemy jeśli wymienia się na "r" w innych formach tego samego wyrazu lub w wyrazach pokrewnych np. pierzemy - piorę, tworzyć - twórca.. Po spółgłoskach - Uzupełniamy luki i zaznaczamy spółgłoski występujące przed RZ. Bez słownika - Utrwalamy słowa …wg Agwojdowicz.. Przydatna oś.. Pisownia RZ po spółgłoskach: P, B, K, G, T, D, CH, J, WWyjątki: pSZenica, pSZczoła, PSZczyna, kSZtałt, lepSZy, więkSZyZadania dla ucznia:zapisanie wyrazów w .Pisownia wyrazów z RZ po spółgłoskach O rety!. a następnie ż na g, h, oczywiście na wybranych przykładach.. Co wiemy o Fryderyku Chopinie..

zasady pisowni wyrazów z "rz" klik.

Dziesiątki i jedności.. klasa 5 język polski.. Rz piszemy w zakończeniach wyrazów: arzZasady pisowni z "rz" 1. rz : r np. orzeł - orły marzec - marcowy lekarz - lekarski 2. po spółgłoskach: b, p, d, t, g, k, w, ch, j np. brzoza, przewód .Rz piszemy gdy w wyrazach wymienia się na r Rz piszemy w zakończeniach wyrazów arz erz mierz mistrz Rz piszemy po spółgłoskach b p d t. menu profil.. Zaznacz spółgłoski występujące przed rz. .. Edytuj elementy.. Dokończ zasadę pisowni rz i zapisz ją w zeszycie.. Dodawanie i odejmowanie z przekroczeniem progu dziesiątkowego.. GŁOSKA R …Praca domowa z Polaka klasa 4,5 wyrazy po spółgłoskach 2010-10-04 21:56:17 Rodzina wyrazów .. wiosna w ortografii .. Polub.. wiosna i ortografia.. Osadź.. Zeszyt ćwiczeń dla uczniów z dysleksją (dysortografią) lub mających trudności w nauce ortografii przeznaczony …Z podanych sylab utwórz jak najwięcej wyrazów z rz po spółgłoskach: prze • bień • bać • ba • rwa • grze • trze • chy • bić • prać p rz erwa p rz et rz ebić p rz …ż, rz, h, ch.. Więcej .Zasady pisowni z "rz" oraz "ż" Rz piszemy, gdy w wyrazach wymienia się na r, np.: traktorzysta - traktor na monitorze - monitor w borze - bór karze - karać …Konspekt zajęć z edukacji wczesnoszkolnej w klasie III..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.