Sprawdzian z kamienie na szaniec

Pobierz

Zapamiętaj!. 3 lata.. Szaniec to barykada, okop lub wał służący obronie.Język polski, Sprawdziany i testy Kamienie na szaniec - test z lektury "Kamienie na szaniec" - test z lektury Gr.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Słowa "Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec" pochodzą z utworu "Testament": a) Krzysztofa Kamila Baczyńskiego b) Juliusza Słowackiego c) Cypriana Kamila Norwida d) Adama Mickiewicza Rozwiązanie - Pierwszy nakład Kamieni na szaniec miał: a) 10 tys. egzemplarzy b) 2 tys. egzemplarzy .z głodu w obozie koncentracyjnym od strzału : 6. Ilu więźniów odbito w akcji pod Arsenałem?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Test z lektury: "Kamienie na szaniec" .. Wyślij zgłoszenie.. Po pierwsze: fakty.. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. Udostępnij.. 3.Czego dokonały Buki pod Dębem Wielkim ?. Harcerze z Szarych Szeregów byli jak kamienie rzucane na szaniec, ofiara składana w imię odzyskania wolności.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Alek,Zośek,Rudy Olek,Zosiek,Rudek Olek,Rudy,Zośka Alek,Rudy,Zośka : 8.. Opis testu.. A 1. Podaj prawdziwe imię i nazwisko Alka.. W tej wersji książki nie była jeszcze opisana śmierć "Zośki".Kamienie na szaniec zawierają jednak tylko prawdę i to - rzec by można - prawdę wielokrotną..

Jak długo trwa akcja "Kamieni na szaniec"?

Książka powstała w Warszawie.. 2010-03-25 18:04:55SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOSCI LEKTURY "KAMIENIE NA SZANIEC" 1.Podaj prawdziwe imiona i nazwiska oraz pseudonimy 3 bohaterów?. Natka.wiech .24.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Skąd Aleksander Kamiński zaczerpnął informacje dotyczące wydarzeń opisanych w książce?Kamienie na szaniec - SPRAWDZIAN wiadomości o lekturze.. Skomentuj.. Polska Walcząca.. W dodatku wodzem buków na samym początku był Zeus dopiero później rolę tą przejął Zośka.. Odpowiedz.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Na śmierć szli odważnie, wiedzieli, że warto poświęcić życie dla ojczyzny.. Rozwiąż test.. 2012-04-17 20:50:06; Pisałeś/aś sprawdzian z lektury " Kamienie na szaniec" ?. Co oznacza ten symbol?. pytanie 1 z 15.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26.. Natka.wiech 1 rok temu.. Czy znajomość książki "Kamienie na szaniec" jako lektury wydaje Ci się konieczna?. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. (0-1) Uzupełnij zdanie.. Wojsko Polskie.Wpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.Sprawdzian z treści "Kamieni na szaniec" Kto i dlaczego nosił pseudonim "Zośka"?. 2 miesiące.. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. 2. Podaj tytuły 2 rozdziałów.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Test wiedzy Kamienie na Szaniec..

Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?

Uzasadnij.. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »"Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego - sprawdzian wiadomości.. Sprawdzian Takie pytanie może zadać nauczyciel, jeśli będzie chciał sprawdzić, czy przeczytałeś lekturę: Który z bohaterów zyskał pseudonim Kopernicki?. Sprawdź się!. Wszystkie zostały potwierdzone przez historyków, nawet w szczegółach.. Kim był ojciec Alka i za co został aresztowany?. 2010-01-14 19:12:03; Opisz akcję pod arsenałem z lektury,, Kamienie na Szaniec "?. Zofia Nałkowska; Aleksander Kamiński; Juliusz Słowacki; Sprawdź się w poniższych tematach: "Oskar i Pani Róża""Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. A. dynamiczny C. wieloma zdaniami rozwiniętymi B. statyczny D. dużą liczbą wykrzyknień Zadanie 7.. Pseudonim taki zyskał po akcji związanej z pomnikiem Korpernika polegającej na zdjęciu z postumentu tablicy z .Test wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec ..

W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?

Pisarz każde zdarzenie zawsze bardzo dokładnie lokalizuje i w czasie, i w przestrzeni.. Mamy nadzieję że przyda wam się to streszczenie nie tylko w szkole podstawowej .Autorem książki pt. "Kamienie na szaniec" jest Aleksander Kamiński.. Akcja utworu rozgrywa się w latach: a) b) .. sprawdziany.kartkowka.z.kamieni.na.szaniec.doc rozmiar 29 KB: wyszukiwarka.. Można z tą książką wędrować po Warszawie, śladami jej"Kamienie na szaniec" to: a) powieść fikcyjna b) opowieść dokumentalna c) powieść łącząca prawdę z fikcją d )pamiętnik 2.. Quiz w Poczekalni.. Test z lektury szkolnej Kamienie na szaniec - test znajomości lektury.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jakim zajęciem zasłynął .". Kamienie na szaniec" - sprawdź znajomość treści lektury!. Podany fragment książki Kamienie na szaniec ma charakter A B , ponieważ autor posłużył się C D .. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Inne tryby testu.. (0-1) Przeczytaj poniższy fragment.Sprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" "KAMIENIE NA SZANIEC" - ZADANIE KLASOWE Imię i nazwisko.. "W drugim roku okupacji uruchomili hitlerowcy w Warszawie szereg sklepów wędliniarskich, sprzedających wędliny tylko Niemcom.. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25..

"Kamienie na szaniec" Quiz wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec".

@anonim176: .. widze jak tu dzieciaki narzekaja na lekture, dla mnie kamienie na szaniec to jedna z piekniejszych ksiazek jakie przeczytalam, a ten film to cudo, .Na waszą prośbę omawiamy lekturę da szkoły podstawowej "Kamienie na szaniec".. 2014-04-03 00:09:58; Co powinnam wiedzieć z lektury " Kamienie na szaniec "?. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Patrycja Woźniak Data publikacji 2010-05-18 Średnia ocena 4,50 .. "Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego--sprawdzian wiadomości po omówieniu lektury .Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.. Dla zrujnowania Warszawy (dla stutysięcznych rzesz ciągle głodującej ludności, otrzymującej na .Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. 2.W jakiej szkole uczyli się chłopcy przed wojną i kto był ich drużynowym?. .OPOP- Strona 7 z 18Zadanie 6.. 4. Podaj 5 przykładów jak bohaterowie zarabiali na życie.Plik TEST ZNAJOMOŚCI Kamieni na szaniec.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik sprawdzian kamienie na szaniec.doc na koncie użytkownika wiolkaok • folder język polski • Data dodania: 7 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Jakie pytania mogą być na sprawdzianie z lektury ''Kamienie Na Szaniec''Oglądam to tylko dlatego ze jutro mam sprawdzian z lektury es Odpowiedz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.