Wypracowanie ebenezer scrooge

Pobierz

Ten starszy człowiek miał bardzo nieprzyjemną fizjonomię - długi, duży nos, wąskie usta, które prawie zawsze były bardzo mocno zaciśnięte, mocno zarysowany podbródek i sztywne ruchy nie wzbudzały sympatii do tego człowieka.. Scrooge był złym człowiekiem.Ebenezer Scrooge, główny bohater "Opowieści wigilijnej" to stary skąpiec, który prowadzi w Londynie własny zakład handlowy.. Do tego szalenie zbliżył się do ludzi.. Jest właścicielem kantoru.. Człowiek niezwykle skąpy, egoistyczny, w którym pod wpływem wizyty trzech duchów zachodzi głęboka przemiana charakteru.. Moim zdaniem przyjaźń z Ebenezerem Scroogem zależałaby tylko od niego samego oraz od jego zachowania.. Postać ta jest właścicielem kantoru, którym zarządza sam od śmierci swojego wspólnika Jakuba Marleya.. Scrooge nie umiał znaleźć odpowiedzi na to pytanie, zaczął więc czytać książkę, po czym zasnął.. Przez wiele lat interesy prowadził ze swoim wspólnikiem i przyjacielem, Jakubem Marleyem.Uważam, że Ebenezer Scrooge w głębi serca pragnął się zmienić, ale bał się utraty swoich pieniędzy, a także dobrych uczynków, które mógłby czynić jako porządny obywatel Londynu.. Nie potrafił sam przezwyciężyć tego strachu, zrobił to dopiero z pomocą - w jego przypadku duchów.Głównym bohaterem opowiadania Karola Dickensa Opowieść wigilijna jest Ebenezer Scrooge..

Pierwsza jako oskarżycielka...Całe wypracowanie →Pewnego razu Ebenezer po skończonej pracy wrócił do domu.

Jest właścicielem kantoru.. Za jakiś czas odwiedził go kolejny duch który pokazał mu teraźniejsze święta.. Poznajemy go, gdy jest wigilia Bożego Narodzenia.. Gdy proszono go o jałmużnę dla biednych, stanowczo odmówił.. Scrooge`a poznajemy jako starca pozbawionego serca, przyjaciół oraz sensu życia.. .Ebenezer sam mieszkał w domu, a jego rodziną był tylko syn Anny, która wcześnie zmarła.. Jedną z negatywnych stron jest to, że traktował… Czytaj dalej →Pan Scrooge miał na własność kantor - był jedynym szefem, odkąd zmarł jego wspólnik, Marley.. Rzadko na nich gościł uśmiech.. Ta myśl, podobnie jak myśl o śmierci Tima, doprowadza go do rozpaczy.. Jedyna rodzina starego kawalera był siostrzeniec Fred, z którym i tak bohater nie chciał utrzymywać żadnych kontaktów.. Wąskie, zaciśnięte wargi miały siny odcień.. Rozprawie przewodniczył sędzia, był także sekretarz i woźny.. Później jednak potrafił się zmienić i zaczął zabiegać o innych ludzi.. Zgromadzeni na niej ludzie wyrażali swoje opinie, jedni byli oskarżycielami, a inni obrońcami.. Wszystko to zmieniło się, gdy odwiedziły go duchy.Ebenezer Scrooge nie obchodził świąt Bożego Narodzenia ani nie pomagał ludziom, lecz pewnego dnia spotkał swojego zmarłego współpracownika Marleya, który powiadomił go o wizytach trzech duchów..

Na kartach powieści dokonała się ciekawa charakterystyka ebenezera scrooge a .Scrooge widzi również cierpienie Boba nad grobem jego malutkiego synka.

Ebenezer Scrooge to zadziwiająca postać.. Musiał ten marznąć w zimnej izdebce i przeliczać pieniądze, podczas gdy Scrooge siedział obok w ogrzewanym kominkiem pokoju.. Zaczął się zastanawiać, dlaczego inni ludzie podejrzliwie na niego patrzą, nie lubią go.. Człowiek niezwykle skąpy, egoistyczny, w którym pod wpływem wizyty trzech duchów zachodzi głęboka przemiana charakteru.. Jednak Ebenezer Scrooge po pamiętnej nocy wigilijnej, w której nawiedzają go trzy duchy, zmienił się.Plik wypracowanie ebenezer scrooge(2).pdf na koncie użytkownika muyideen • Data dodania: 21 wrz 2018Dnia 12 grudnia 2012 r. w sądzie szkolnym odbyła się rozprawa przeciwko złemu zachowaniu Ebenezera Scrooge'a.. Bohater to człowiek w podeszłym wieku.. Jest zaniedbany, ma ostre rysy twarzy, ma długi nos, jego policzki są czerwone i poorane bruzdami.Ebenezer Scrooge jest głównym bohaterem "Opowieści wigilijnej" napisanej przez Carola Dickensa.. Scrooge zaczyna rozumieć, że jeśli się nie zmieni, umrze w samotności, a nad jego trumną nikt nie uroni nawet jednej łzy.. Scrooge posiadał długi haczykowaty nos oraz pomarszczoną skórę.Ebenezer Scrooge jest głównym bohaterem "Opowieści wigilijnej" napisanej przez Carola Dickensa.. Pewnego razu w okresie świątecznym Ebenezera nawiedzają zjawy, które przypominają mu, na czym polega atmosfera świąt i pokazują, co go czeka, jeśli nie zmieni swojego nastawienia do innych.Ebenezer był człowiekiem, który wyglądem zewnętrznym działał odstraszająco na ludzi..

Żyje sam jak kołek, jest ponury, oschły, zamknięty w sobie, a jego wygląd odzwierciedla jego cechy… Całe wypracowanie →Ebenezer Scrooge to właściciel kantoru.

Scrooge był człowiekiem, który poza pieniędzmi nie widział nic.. Jedynym oparciem dla chłopca była jego młodsza siostra Fan.Ebenezer Scrooge jest głównym bohaterem "Opowieści wigilijnej " Karola Dickensa.. Były dla niego całym życiem.. Za to właśnie go podziwiam i uważam, że wszyscy powinniśmy go naśladować.Podstawowe informacje o bohaterze Głównym bohaterem Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa jest Ebenezer Scrooge.. Ciężko było mu je wydać i nawet swojemu pracownikowi wypłacał strasznie małą pensję.. Był bardzo bogaty.. Matka zmarła mu, gdy miał zaledwie parę lat.. Stał się on w pełni jego własnością po tym, jak z tego świat odszedł jego współpracownik Jakub Marley.Ebenezer staje się dobroczyńcą, filantropem, człowiekiem hojnym, wrażliwym i hołdującym tradycji.. Po drodze oddał trochę pieniędzy dla ubogich i kupił dużo prezentów dla dzieci Cratchita.Tym samym chcąc opisać kim, stał się Ebenezer Scrooge, należy używać w głównej mierze przymiotników o pozytywnym wydźwięku.. Był właścicielem kantoru, a zatem miał duży majątek, którym z nikim się nie dzielił… Czytaj dalej →1.Przedstawienie Postaci: Głównym bohaterem książki Karola Dickensa pt.: "Opowieść wigilijna" jest Ebenezer Scrooge.. Po odwiedzinach pierwszego ducha Ebenezer przypomniał sobie dzieciństwo spędzone w sierocińcu.Scrooge początkowo nie wierzył, ale kiedy odwiedził go pierwszy z zapowiedzianych przez Marleya duchów, który pokazał mu jego przeszłe wigilie, Ebenezer zaczynał wierzyć..

Żyje sam jak kołek, jest ponury, oschły, zamknięty w sobie, a jego wygląd odzwierciedla jego cechy...Całe wypracowanie →Głównym bohaterem opowiadania Karola Dickensa Opowieść wigilijna jest Ebenezer Scrooge.

Ta przyjaźń miałaby pozytywne oraz negatywne strony.. Posiadał on kantor, w którym dokonywał szeregu zyskownych transakcji.. Bohater żyje samotnie, nigdy się nie ożenił.. Cechował go egoizm, który można potwierdzić tymi słowami, wypowiedzianymi przez samego Scrooge'a: "A jednak wcale cię nie obchodzi moja krzywda i strata, jaką ponoszę, płacąc za dzień, w którym nie będę miał z pana żadnego użytku.Ebenezer nie traktował dobrze swojego współpracownika.. Jest zaniedbany, ma ostre rysy twarzy, ma długi nos, jego policzki są czerwone i poorane bruzdami.Czy Ebenezer Scrooge to człowiek, z którym można się zaprzyjaźnić?. Scrooge zobaczył wtedy rodzinę Boba, który był jego pracownikiem.Kiedy Scrooge obudził się rano w Wigilijny poranek zaraz kazał kupić napotkanemu chłopcu największego indyka jaki jest w sklepie i zanieść go do swojego pracownika Boba.. Scrooge`a poznajemy jako starca pozbawionego serca, przyjaciół oraz sensu życia.. Scrooge, po śmierci swojego wspólnika, został jego spadkobiercą.Jego zachowanie bardzo przypomina postępowanie zmarłego wspólnika Scrooge'a - Marleya.. Miał długi nos, wąskie wargi i zgrzytliwy głos.Scrooge był osobą bardzo skąpą pomimo, że miał tyle pieniędzy.Był bardzo samotny, nie miał rodziny ani przyjaciół.. Posiadał więc serce z kamienia.. Początkowo Scrooge?owi zależało tylko na pieniądzach.. Mieszka i pracuje w Londynie.. Scrooge nie myślał o… Czytaj dalej →Ebenezer był skąpy, chciwy i zachłanny, gdyż nie chciał dać datków na biedne dzieci.. Na policzkach można było zauważyć głębokie bruzdy.. Miał ostre rysy twarzy.. Człowiek w podeszłym wieku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.