Charakterystyka ani z zielonego wzgórza scenariusz lekcji

Pobierz

• Uczeń wie, jakie znaczenie mają wyrazy dom (rozumienie dosłowne i symboliczne), wyobraźnia.. Czas trwania zajęć: 45 min.. Świat Ani z Zielonego Wzgórza na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery Ścieżka: Alternatywne formy .. uczeń potrafi napisać charakterystykę Ani Shirley .Plik ania z zielonego wzgórza.doc na koncie użytkownika kassko • folder konspekty • Data dodania: 3 lis 2010.. Charakterystyka postaci.. • Uczeń zna definicję wyrazów pochodnych.Dariusz Chętkowski: scenariusz lekcji "Ania z Zielonego Wzgórza nie potrafi rozwiązać konfliktu" - (PDF - 163 kB) 2. Konferencja metodyczna Kraków 2008 "Ania z Zielonego Wzgórza"-(PDF - 64 kB) DŹWIĘKI: 1.. Prezentacja multimedialna na podsumowanie pracy z lekturą "Ania z Zielonego Wzgórza" (cykl 2 lekcji) Etap edukacyjny: II etap edukacji : Opis: Scenariusz lekcji języka polskiego.. Mam nadzieję, że udało się Wam sporą część haseł rozszyfrować.. Gdybyś mógł/mogła stworzyć konto Ani na profilu społecznościowym, to jak ono by wyglądało?. Jej rodzice, Walter i Betty, byli nauczycielami.. Przypomnij sobie, jakie były losy Ani, zanim trafiła na Zielone Wzgórze.. "Ania z Zielonego Wzgórza" była wielokrotnie ekranizowana: 23 listopada 1919 roku miała miejsce premiera pierwszej ekranizacji "Ani z Zielonego Wzgórza", z Mary Miles Minter w roli Ani Shirley.. Ania z Zielonego Wzgórza, charakterystyka postaci, lektura, opis.SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO "ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA" Temat: Poznajemy tytułową boahterkę powieści "Ania z Zielonego Wzgórza.".

Przesyłam Wam rozwiązanie krzyżówki z ostatniej lekcji.

Po śmierci Lucy Montgomery ukazała się kontynuacja przygód Ani, a także książka opisująca wydarzenia sprzed przyjazdu dziewczynki na Zielone Wzgórze.Charakterystyka bohaterów "Ani z Zielonego Wzgórza" - strona 2, Pan Allan - nowy pastor w Avonlea.. Film był niemy, a w roku 1999 zagubiono wszystkie kopie.Przydatność 80% Charakterystyka Ani Shirley.. Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą.. Kolejnymi jej opiekunami, zanim trafiła do domu Mateusza i Maryli Cuthbertów, była pani Thomas, a następnie pani Hammond.. Był wysoko ceniony przez panią Linde, choć miał pracować za niewielkie uposażenie.. Rozalia Bernsteinowa, Warszawa 1997.. Zadania lekcji w zakresie: Wiadomości: • Uczeń wie, w jakim słowniku należy szukać znaczenia wyrazu dom.. CELE: Uczeń: • potrafi zaprezentować postać głównej bohaterki, • posługuje się cytatami charakteryzującymi bohaterkę, • wie jak poprawnie napisać charakterystykę, • zna treść powieści,Temat lekcji: Pokrewne dusze Ani Shirley.. Bardzo wcześnie utraciła rodziców i przez kilka lat była z litości przygarniana przez obcych jej ludzi, lecz zawsze musiała zapracować na swoje utrzymanie, opiekując się młodszymi od siebie dziećmi.Każda z grup eksponuje i wyjaśnia sposób myślenia grupy i dojścia do jednego zgodnego stanowiska..

2010-02-25 12:30:31; charakterystyka ani z zielonego wzgórza 2011-03-11 14:36:20 ...

kadzio1111 Przydało mi się to na lekcję ;-) odpowiedz.. Przebywała także w sierocińcu.. Cele lekcji: wprowad zenie wyrazów nazywajšcych cechy osobowo ci człowieka i wyrażajšcych ich ocenę.Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza.. Pobierz plik dźwiękowy z konferencji-MP3 (19MB) 2.Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza Ania Shirley mieszka w Kanadzie na Wyspie Księcia Edwarda w małej wiosce Avonlea.. Ania Shirley to dziewczynka z przeszłością.. Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą.. Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji.. Nauczyciel poleca uczniom klasy V wypisać cechy charakteru Ani z Zielonego Wzgórza.. Pomoże Ci w tym następujące ćwiczenie: .. Ania z Zielonego Wzgórza, tłum.. Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. " Ania z Zielonego Wzgórza".. Dziewczynka zaczęła się ładniej ubierać.Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.. Opowiada o dziewczynce, sierocie, którą adoptuje rodzeństwo- Maryla i Mateusz.. 12.2.2012 (20:29) Moim zdaniem ta strona jest spoko bo nie tylko do tej książki mi się przydała Przydawała mi się także do lekcji itp. tylko tak dalej:) 26.1.2012 (19:56) .Scenariusze lekcji 54 Karty pracy 59 Klucz do wicze 66 Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza 73 Faworytka dziewczt 73 Scenariusze lekcji 73 Karty pracy 79 Klucz do wicze 82 Clive Staples Lewis Lew, czarownica i stara szafa 86 Ba jako tsknota 86 Scenariusze lekcji 87 Karty pracy 96Ta główna bohaterka powieści Lucy Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" straciła rodziców, gdy była jeszcze niemowlakiem..

TEMAT: ,,Jestem takim niespokojnym duchem" - charakterystyka Ani Shirley.

Część końcowa lekcji - podsumowanie FAZA IV (w modelu lekcji TRP) Uczniowie odszukują i odczytują fragmenty powieści opisujące zmiany, jakie zaszły w Ani od czasu, kiedy zamieszkała na Zielonym Wzgórzu.Konspekt lekcji z języka polskiego w klasie VI.. Kochani!. Podczas pobytu na Zielonym Wzgórzu, piegi Ani zbladły, a sylwetka nabrała pięknych kształtów.. Zadanie1.. Trafiała do różnych ludzi.. Ania nie była zadowolona ze swego wyglądu.Charakterystyka Małgorzaty Linde ostatnidzwonek.pl, Małgorzata Linde mieszkała nieopodal Zielonego Wzgórza w małej posiadłości przy szerokiej drodze prowadzącej do Avonlea w porosłej olchami dolinie nad wijącą się dostojnie strugą.Brak czasu niestety nie pozwala na stworzenie odrębnych wpisów, ale może komuś przydadzą się stworzone przeze mnie karty pracy: Ania z Zielonego Wzgórza - karta pracy przydatna do zebrania materiałów do charakterystyki Ani Shirley; Śmierć Pułkownika, A. Mickiewicz; Latarnik, H. Sienkiewicz - karta może się przydać do charakterystyki SkawińskiegoTemat: Spotkanie z lekturą pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Proponuję zabawę.Konspekt lekcji języka polskiego ( 2 godz.) w klasie VI z wykorzystaniem kompetencji kluczowych ( wg programu KREATOR) TEMAT: Poznajemy bliżej Anię z Zielonego Wzgórza bohaterkę powie ci Lucy Maud Montgomery..

Ale ja miałam to kiedyś na lekcji i robiliśmi taką właśnie chcarakterystyke wieć wiesz.

Mroczną przeszłością.a klasa VI opisywać i charakteryzować postać Ani.. Uczniowie w domu mieli zaznaczyć w lekturach fragmenty dotyczące wyglądu (kl. IV i V) bohatera oraz charakteru (kl. V).. odpowiedział(a) 09.01.2013 o 14:20: .Plik Cykl lekcji Ania z Zielonego Wzgórza.doc na koncie użytkownika tkacper • folder Lektury kl.6 • Data dodania: 29 sty 2012Od publikacji, "Ania z Zielonego Wzgórza" została sprzedana w ponad 50 milionach egzemplarzy i przetłumaczona na ponad 20 języków.. Nauczyciel rozdaje uczniom klasy IV NaCoBeZU do opisu postaci.. Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody.Ania Shirley, tytułowa bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery, jest sierotę, której nikt nigdy nie chciał.. - poprawnie zapisuje nazwy własne - korzysta ze słownika .Charakterystyka Ani Shirley.. Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji.. Ania musiała je ściąć, ale odrastające włosy miały już kolor kasztanowy, a nie rudy.. Cele lekcji: Uczeń: - zna nazwy cech osobowości człowieka i wyraża ich ocenę, - potrafi odpowiednio przyporządkować cechy do poszczególnych bohaterów,Niestety efekt nie był taki, jak zamierzyła, gdyż włosy stały się zielone.. Jej rodzice, Walter i Betty, byli nauczycielami.. Cele lekcji - uczeń: - wskazuje bohaterów powieści na podstawie fragmentów tekstu, - umiejętnie dobiera argumenty w dyskusji, - potrafi uzasadnić własną opinię, - nazywa cechy charakteru na podstawie fragmentu tekstu, - zna elementy charakterystyki.. Jak się przekonaliśmy, jej dzieciństwo było nieszczęśliwe, naznaczone ciężką pracą fizyczną, samotnością, poczuciem bycia odrzuconą i - choć nie jest to wprost powiedziane - również przemocą.. Traktowano ją jak przedmiot, który można zawsze oddać.Scenariusz lekcji z biologii - Pokarm - budulec i źródło energii; Scenariusz lekcji z biologii - Budowa i rola układu pokarmowego ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.