Do czego można porównać bóle porodowe

Pobierz

Wczoraj minął mi termin i narazie nic się nie dzieje, chciałabym wiedzieć jakie są wasze odczucia co do bólu przy porodzie.. Potrafią poradzić sobie bez znieczulenia i innych leków przeciwbólowych.. Każda kobieta, którą znam mówi mi to samo: ''Poród dziecka boli niesamowicie, ale jak położą Ci nowo narodzone niemowlę na piersi, o całym bólu zapominasz !. Inne kobiety określają go jako silny, przeszywający całe ciało i nie do zniesienia.W rezultacie ból podczas porodu zostanie znacznie zmniejszony.. Jakby zaraz miał wybuchnąć Ci pęcherz… i wszystko wokółPoród to wyjątkowa chwila w życiu kobiety, wokół którego narosło wiele mitów.. Do porodu - tutaj się zgodzę, natomiast kto jest stworzony do bólu?. Słyszałam, że ból porodowy można porównać do mocnego bólu podbrzusza podczas miesiączki.. Jak jest wyżej napisane.. !Dziewczyny,mam pytanie.Chodzi o skurcze porodowe.Słyszałam,że skurcze w czasie porodu mają charakter tych podczas miesiączki tyle,że są o wiele mocniejsze ale podobne do tych okresowych.Rzeczywiście tak jest,można je porównać?Pozdrawiam!. W III i IV macica dalej się kurczy, jednak już nie tak silnie jak podczas samego porodu.. Kobiety, które rodziły naturalnie bez znieczulenia, mówią o tym, że ból porodowy porównywalny jest do kolki nerkowej, rodzenia kamienia nerkowego lub do bólu menstruacyjnego , ale znacznie większego.W takim razie do czego porównać ból porodowy?.

Do czego można porównać ból porodowy?

Weź udział w dyskusji i przeczytaj 20 odpowiedzi OnetOkreślenie to może dać pewien obraz sytuacji szczególnie w pierwszych godzinach, kiedy akcja porodowa dopiero się rozkręca.. Ponadto porównanie do innego rodzaju bólu jest utrudnione także z powodu odmiennego przebiegu bólu porodowego.Do czego można porównać ból porodowy Ból porodowy jest jedyny w swoim rodzaju - żadne urazy ani choroby nie powodują identycznych doznań.. Nie za bardzo sie da opisać ten ból.Niestety moje bóle porodowe w niczym nie przypominały miesiączkowych ale może dlatego, że miałam bóle krzyżowe.. Skurcze macicy są jednym z pierwszych symptomów zbliżającej się akcji porodowej, a z czasem znacznie przybierają na sile.. !Porodów przeżyłam dwa.. Do czego ten ból w zasadzie jest podobny?Cała prawda o bólu porodowym.. Aczkolwiek sam poród nie jest najgorszy, najboleśniejsze są kopniaki malucha podczas rozpoczynającego się porodu.. Ludzkie ciało może wytrzymać do 45 jednostek w skali bólu.. w Rodzice Radzą - Kobieta - gorące dyskusje.. Mój poród trwał 15 godzin.. Moim zdaniem żadnego bólu nie da się porównać, ponieważ każdy ma inny próg bólowy.. Plus podpalanie krocza ogniem"..

Wtedy ból porodowy można porównać do miesiączki.

Można to porównać do łamania 20 kości w tym samym czasie - internet pełen jest tego typu "naukowych prawd".Większość kobiet porównuje ból podczas porodu do tego przed i w trakcie bardzo bolesnej miesiączki.. Przez ostatnie lata Internet obiegły grafiki informujące, że ból porodowy porównywalny jest do łamania 20 kości na raz lub płonięcia żywcem.. Ponadto kobieta w ciąży powinna wcześniej umówić się, aby poród przebiegał bezboleśnie.. Dość trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednakże większość rodzących porównuje je do uczucia rozpierania połączonego z typowym bólem menstruacyjnym.. Niektórym kobietom ból porodowy przypomina ten w czasie miesiączki.. Przez Gość Gosc, Sierpień 17, 2019 w Ciąża, poród, macierzyństwo i wychowanie dzieciPierwsze bóle porodowe można porównać do intensywnego bólu w dole brzucha i pleców przed miesiączką.. Parcie to już przyjemność.. W I okresie porodu ból wynika bardziej z rozwierania się szyjki macicy.. Udostępnij ten postDyskusja na temat: Do czego można porównać ból porodowy?. Bóle, jakie towarzyszą porodowi, trudno porównać z innymi.. Ponadto kontrast {do} innego rodzaju bólu jest utrudnione podobnie wraz z powodu odmiennego przebiegu bólu porodowego.Mam pytanie do dziewczyn, które już raz (lub kilka razy )przeżyły poród..

Jaka jest skala bólu?Do czego można porównać ból podczas porodu?

Inne przyznają, że nigdy wcześniej nie doznały takiego cierpienia.. Ręką z długimi pazurami.. Jest irytujący, niewygodny, ale niekoniecznie bolesny.. Pierwsze bóle porodowe czasami nie muszą być odczuwane.Do czego można porównać ból porodowy?. Nie ukrywam, że boję się czy dam radę znieść takie męki.. Niektóre z pań porównują ból porodowy do ataku kolki nerkowej lub rodzenia kamienia.Do czego można porównać ból porodowy?. Wokół tego, co dzieje się na porodówce narosło wiele mitów.Czy skurcze porodowe można porównać do tych miesiączkowych?. Chociaż to pierwsze zestawienie ma pewne odzwierciedlenie w skali bólu , to porodowego doznania nie jest w stanie jednoznacznie opisać, gdyż jest bardzo subiektywne.Bóle porodowe obejmują przede wszystkim I i II okres porodu.. Szycie bolało jak cholera.. Do napisania tego artykułu zmobilizował mnie pewien film, ale o nim później.. Witam!. Do czego można porównać ból porodowy?. Tak jak pisze pajka, bólu porodowego nie da się do niczego porównać i nikt nie opisze Ci dokładnie jak to jest, wiedząc,że możesz odczuwać to totalnie odmiennie.Trudno porównać ból porodowy {do} innego bólu.. Później, gdy rośnie, to określenie wydaje się niewystarczająco dobre.. - testDla jednej jest to wielki ból, ale do przeżycia, a dla drugiej pestka..

''.Wiele kobiet zastanawia się, do czego można porównać ból porodowy.

Pierwszy na szybko z domu do szpitala a drugi tydzień po terminie wywoływany kroplówką.. Dziecko napiera na szyjkę macicy, przez co zaczyna się ona rozwierać.Ktoś wyżej pisał o sraczce i skręcie jelit i ja mogłabym do tego porównać swój ból ;) oczywiście 200 razy mocniejszy i dłuższy.. Kolejne skurcze wywołują odruch parcia, zaś odczucia w ostatniej fazie porodu wiążą się z wrażeniem rozciągania okolic krocza.. Jak to jest z tym porodowym bólem.. Na bardzo bolesną, wyniszczającą organizm chorobę".Poród to dla wielu kobiet jedno z najpiękniejszych doświadczeń.. Dlatego nie wolno mówić, … Jest to związane przede wszystkim wraz z tym, że zdecydowanie nie pełni on funkcji ostrzegawczo-informacyjnej, dokładnie jak ma to obszar prosto w standardowym bólu.. VIP - więcej niż 6001 postów.. Pozycje do porodu: najlepsze pozycje do rodzenia (wertykalna, kuczna, kolankowo-łokciowa i inne) Jak bardzo będzie bolał cię poród?. Czego z całego serca Ci NIE ŻYCZĘ!. Oczywiście ból jest towarzyszem absolutnie każdego porodu, nawet jeśli przechodzi on sztucznie (podczas operacji).. Nie ma znaczenia, do czego można porównać ból porodowy.Ludzkie ciało może wytrzymać do 45 jednostek w skali bólu.. Portal cosmopolitan.com zamieścił wypowiedzi kilku matek, które opowiedziały o swoich doznaniach z sali porodowej.. Na miejscu wydają się porównania do łamania wszystkich kości naraz, ataku kolki nerkowej lub rozrywania od środka, choć oczywiście kobiety, które miały stosunkowo bezbolesny poród, za mniej przyjemne doświadczenia wskażą silne migreny lub kanałowe leczenie zębów!Kristen, 34 l.: "Poród porównałabym do bardzo agresywnego grzebania ręką w waginie.. Do czego można porównać ból porodowy?. Ale nie martw się.Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów.. Czy bóle porodowe bardzo bolą?Ciąża i Poród: ''Do czego można porównać ból przy porodzie dziecka ?''. Przy porodzie kobieta odczuwa 57 jednostek w skali bólu.Można to porównać do łamania 20 kości w tym samym czasie - internet pełen jest tego typu "naukowych prawd".Czy warto w nie wierzyć?. Reasumując: ja bóli porodowych nie jestem w stanie porównać do niczego.. Obydwa poszły szybko, można powiedzieć że około 1godz 30min.. Przy porodzie kobieta odczuwa 57 jednostek w skali bólu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.