Opisz swój dzień po niemiecku w czasie teraźniejszym

Pobierz

W szkole napisałem dwie klasówki.. o 7.30 ide do szkoŁy itd. ). przynajmniej na jednĄ stronĘ w zeszycie.. Przedstawiamy Wam opis wakacji po niemiecku w czasie teraźniejszym Präsens oraz przeszłym Perfekt.Ta różnica wynika z sytuacji, w której mówi się o przeszłości: Präteritum używa się w kontekście literackim, oficjalnym.. 2012-03-27 18:39:28 Opisz w czasie przeszłym "Perfekt" swój wczorajszy dzień [10 znań] Po niemiecku 2012-02-06 21:40:52Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo .. (Wczoraj) pracowałem cały dzień.. Po śniadaniu umyłem/wyszczotkowałem zęby.. + tŁumaczenie .. W szkole dużo się uczyłam, liczyłam, prace ręczne, śpiewałam, ćwiczyłam, pisałam.. Zrobiłam zadanie domowe.. W domu odpoczywałam.. Die Tageszeiten (Pory dnia) .. po halb - wpół do der Viertel - kwadrans .. Czasem pomagam w pracach domowych.. (Przed dwoma laty) leżałam w szpitalu.. Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Opisz swój dzień po niemiecku czasie teraźniejszym .. O 14:25 pojechałem do domu.OPISZ SWÓJ DZIEŃ W CZASIE PRESENT SIMPLE.. gdy jest zimno oglądamy telewizję.. Cele zajęć: - uczeń potrafi tworzyć czas przeszły Perfekt od czasowników regularnych -uczeń zna formy czasowników nieregularnych w czasie przeszłym perfekt.Opisane zostały tam trzy koniugacje czasowników w zależności od ich końcówki oraz przykładowe odmiany w czasie teraźniejszym Jednak wcale nie musi tak być.Przerobilam wszystkie czasy , czasy przeszłe sprawialy mi trudność , ale czasy przeszłe juz rozumiem teraz zabieram się subjuntivo którym wszyscy straszą ;)..

Opisz swój dzień po niemiecku.

Przydatność 80% Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo.Będziesz w stanie bez żadnych problemów stworzyć samodzielnie opis dnia po niemiecku w czasie przeszłym.Mój dzień.. następnie szykuję obiad.po obiedzie gdy jest ładna pogoda idę razem z rodziną na spacer.. 2015-04-28 18:28:18W tym temacie znajdziecie: czas zegarowy i pory dnia, czynności wykonywane w ciągu dnia, "Mój dzień" - opis w czasie teraźniejszym Präsens i przeszłym Perfekt.. 2011-06-02 15:21:51 Opisz dzień jakiegoś sportowca po Niemiecku (10zdań 1 kl. gimnazjum) 2016-03-06 13:53:08 Opisz swój dzień po niemiecku w 20 zdaniach !. (W roku 1998) Anke spędziła wakacje w Hiszpanii.Czasowniki złożone - Untrennbare Verben, czyli czasowniki nierozdzielnie złożone to pierwsza grupa niemieckich czasowników złożonych, które często występują w języku niemieckim.. O 7 wstałem, potem zjadłem śniadanie.. Są one dość proste i nie powinny wam sprawiać problemów.. 2015-04-28 18:28:18 Opisz dzień wagarowicza w twojej szkole, po niemiecku ?. Około 21 biorę prysznic, ubieram pidżamę i idę spać.. Dlatego też warto zapoznać się z zadami jej pisania.. Przykładowy opis wakacji w języku niemieckim.Będziesz w stanie bez żadnych problemów stworzyć samodzielnie opis dnia po niemiecku w czasie przeszłym..

w czasie teraŹniejszym.

Na przykład w gazetach, pracach naukowych, w telewizji czy radiu, ale również wtedy, kiedy piszesz oficjalnego e-maila; Perfekt używa się w "normalnym" życiu, na co dzień.Opisz swój dzien w czasie imPerfekt czyli chyba w.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. przykŁad.. Zjadłam obiad.. 04.06.2013 Zaloguj się by dodać komentarz .opisz swÓj dzieŃ - po niemiecku.. W poniższym artykule pokażę Ci, jak odmieniać je prawidłowo, spróbuję przekonać, dlaczego musisz się ich porządnie nauczyć, a na końcu .Na pocztówkę po niemiecku bardzo często natkniecie się w szkole i na różnych zajęciach, ale przyda się wam ona również w czasie wakacji.. potem wspólnie przygotowujemy kolację.. Danach bereite ich das Frühstück zu und esse.Opis wakacji po niemiecku - wzór z tłumaczeniem.. Zwroty i słownictwo pomocne w opisie swojego dnia:Zadanie: w 5 zdaniach opisz swoją idealna szkołę w czasie teraźniejszym idiotyczne, bo praca powinna byc napisana przeze mnie ale kompletnie nie mam Rozwiązanie: my ideal school is located on the beach near the sea lessons start at 9am and finish at 13pmOpisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) Perfekt- Wiederholung KONSPEKT ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA KLASY II Liceum..

Przydatność 70% Opis dnia w czasie perfekt.

Następnie jak masz czas, najlepiej na drugi dzień, patrzysz co dokładnie znaczy ten czasownik i układasz zdania.. Na lekcji w-f grałem w koszykówkę.. Budować zdania przy użyciu nowo opanowanych słówek.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. 84% Opis dnia w czasie .Pobierz: napisz opis dnia po niemiecku w czasie perfekt.pdf.. Warto zapoznać się z typowymi zwrotami, które można wykorzystać zarówno w odpowiedzi ustnej jak i pisemnej.. 63% Język niemiecki formy czasowników w Imperfekt i Partizip Perfekt; 82% Opis dnia w czasie perfekt; Polecane teksty: 81% Odmiana rodzajników i zaimków ; 82% List formalny do firmy .Opisz swój dzień po niemiecku w czasie Perfekt .Mój dzień - tłumaczenie wypracowania.. Wówczas czytam książki, oglądam TV, gram na komputerze albo idę na długi spacer.. O 20:00 jem kolację i idę z psem na spacer.. ( wstajĘ o 7.00 biorĘ prysznic i jem Śniadanie.. 8 marca sobota godzina 7.00 pobudka czas zacząć sprzątać i szykować się na przybycie gości .. potem staram się szybko posprzątać mieszkanie,odkurzam,wycieram meble, zmywam naczynia.. Następnie robię prace domowe i pomagam rodzicom.. Znajdą się tutaj czasowniki zwrotne, czasowniki rozdzielnie złożone, jak i odmiana zaimka zwrotnego przez przypadki.. Pocztówka po niemiecku - zasady pisaniaNa przykład słuchasz coś w radiu, oglądasz serial na Netflix, i nagle wyłapujesz taki czasownik..

Przykład opisu ostatnich wakacji po niemiecku.

Najczęściej są to czasowniki zaczynające się od przedrostka "be-" lub "ver-", który nie jest akcentowany.To jedna z cech niemieckich czasowników nierozdzielnie złożonych, którą warto .Obiad mam o 15:15.. Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi zwrotami, które pomogą Wam poradzić sobie z tym wypracowaniem.. Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo.. Po obiedzie mam czas wolny.. Powtarzasz przez kolejne dni na fiszkach.. Odmieniać czasownik "werden" w czasie teraźniejszym w liczbie pojedynczej.. z gÓry wielkie dziĘki !Jak opisać swój dzień po niemiecku?. Zapraszamy także do innych naszych lekcji: dni tygodnia po niemiecku , miesiące po niemiecku oraz meble po niemiecku .Bardzo ważne.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Po opanowaniu materiału zawartego w tej części będziesz m.in.: Swobodnie odmieniać czasowniki w czasie teraźniejszym.. przygotowuję śniadanie rodzinie.. To świetny wstęp do stawiania dalszych kroków w nauce języka niemieckiego!. ;] aŻ do momĘtu gdy idĘ spaĆ.. oglądam ulubione seriale .Przykład opisu dnia po niemiecku z tłumaczeniem Opis dnia po niemiecku - wzór.. W końcu to dzień kobiet lecz u mnie już dawno zapowiedzieli się akurat na tą sobotę gości, wujkowie cioci oraz rodzice.Przydatność 80% Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo.. Odrabiam wieczorem lekcje.Opisz swój dzień po niemiecku w 20 zdaniach !. Zapisujesz gdzieś, ja zapisuję "na szybko" nowe słowa w notatkach w telefonie.. Język niemiecki.. Lepiej rozumieć zadawane pytania i prośby.Wielu uczniów szczególnie na początku nauki popełnia te same błędy.. Jednym z najczęstszych jest uczenie się "po macoszemu" odmiany bardziej skomplikowanych czasowników, do których należą m.in. haben (mieć) czy sein (być).. O 7:30 pojechałem do szkoły.. Codziennie wstaję o6rano..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.