Czas realizacji: 1 godzina lekcyjna.. Nauczyciel/nauczycielka dzieli uczniów/uczennice na grupy i rozdaje karty pracy (Zał.. Temat: Niepełnosprawni.IPET dla ucznia z NI w stopniu głębokim.. Zagadnienie terapii pacjenta z głęboką niepełnosprawnością intelektualną jest domeną nie tylko psychiatrii.. Scenariusz zajęć rewalidacji indywidualnej dla ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkimPrzebieg zajęć: 1. w wymiarze 10 godzin tygodniowoRewalidacja - scenariusze zajęć konspekty programy ćwiczenia; Program zajęć rewalidacyjnych dla ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim; Program zajęć dydaktyczno-wyrównawczych dla klasy I; Arkusze, karty pracy, materiały dla uczniów z różnymi trudnościami; WOPFU - Arkusz wielospecjalistycznej oceny uczniaNiepełnosprawni to wszystkie osoby z niesprawnością lub kilkoma niesprawnościami w jakiejkolwiek dziedzinie.. Była realizowana w szkole, w której funkcjonują klasy specjalne.. Zaproszenie dzieci do stołu.. Nauczyciel proponuje uczniom obejrzenie filmu nawiązującego do tematu lekcji, wspólne obejrzenie filmu.Scenariusz lekcji godziny wychowawczej w klasach gimnazjalnych.. Niepełnosprawność sprzężona - intelektualna w stopniu lekkim oraz ruchowa - niedowład połowiczny.Lekcja 1 Poziom podstawowy.. Arkusz Imię i nazwisko……………………………………………………….Ten wpis jest zaproszeniem do skorzystania ze scenariusza lekcji dla szkoły podstawowej na temat niepełnosprawności..
Wprowadzenie do tematu zajęć.
Data: Rodzaj zajęć: Zajęcia rozwijające kreatywność.
Przygotowanie przyborów do malowania (buraki, masa mydlana, pastele, węgiel itp.).. Kraków: Wydaw.. Nauczyciele szkół podstawowych z całej Polski mogą bezpłatnie skorzystać z1.. Lekcja dotyczy problemu niepełnosprawności, nietolerancji i integracji.. Mam nadzieję, że Wam się przyda.. Temat zajęć: STYMULACJA SENSOMOTORYCZNA….Scenariusz inspirowany programem MENiS i Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Czy naprawd ę jeste śmy inni - Razem w naszej szkole , Warszawa 2003 Opracowała: Edyta Picheta Nauczyciel zaj ęć rewalidacyjncych Gimnazjum nr 15 w LublinieMiędzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych- scenariusz zajęć w przedszkolu.. sygn.. Ubranie odzieży ochronnej.. Cel główny: Rozwijanie percepcji wzrokowej.. Obejmuje: znaczny niedorozwój umysłowy F73 niepełnosprawność intelektualna głęboka Wartość ilorazu II poniżej 20.Głęboka niepełnosprawność intelektualna prowadzi nie tylko do nieprawidłowego rozwoju poznawczego, ale praktycznie do zaburzeń każdej sfery życia chorego.. Prosi o wpisanie w płatkach kwiatka wszystkich słów i wyrażeń, jakie kojarzą się uczniom/uczennicom z niepełnosprawnością.Re: Głęboka niepełnosprawność Post autor: anmar » 2009-07-19, 18:35 Osoby z głęboką niepełnosprawnością mają zajęcia do 25 r.ż.. Kosińska Ewa, Zachara Barbara: Profilaktyka pierwszorzędowa w szkole: scenariusze zajęć z uczniami [gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych]..
Powitanie i krótkie wprowadzenie w tematykę zajęć.
Cel: uwaga,położenie obiektów w przestrzeni, spostrzeganie figury i tła, kierunkirozpoznawanie kolorówsłuchanie/pisanie/czytanie ze zrozumieniem,wykonywanie poleceń,rozpoznawanie kolorów,kolorowanie.. Przystąpienie do wykonywania pracy w oparciu o wiersz własnego autorstwa "Lokomotywa".Białe kule sensoryczne - scenariusz zajęć dla osób z głębszą lub głęboką niepełnosprawnością intelektualną"Zabawy z masą solną" - scenariusz zajęć rewalidacyjno - wychowawczych Oddział 2 - osobowy.. Niepełnosprawność, nie jest już tabu.Jesień - ćwiczenia usprawniające koordynację wzrokowo - ruchową oraz podnoszenie sprawności manualnej.. Objaśnienie sposobu wykonywania pracy.. SCENARIUSZ LEKCJI GODZINY WYCHOWAWCZEJ.. Aby odpowiednio zaprogramować działania rewalidacyjne należy kierować się diagnozą.. 45minut.pl; Publikacje; Klasy integracyjne; Autor Elżbieta Telman Data publikacji 2017-09-21 Średnia ocena 0,00Propozycje scenariuszy zajęć rewalidacyjnych Temat: Wizyta bałwankaCele:-uwrażliwianie na rytm-rozwijanie sfery poznawczej poprzez zmysł dotykuForma: praca indywidualnaMetody:-malowania dziesięcioma palcami-pedagogika zabawyPomoce: pacynka bałwanka, szablon bałwana, farby plakatowePrzebieg zajęć:1.Scenariusz ten przeznaczony jest do realizacji podczas indywidualnych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych z dzieckiem z głęboką niepełnosprawnością intelektualną oraz współwystępującymi przykurczami mięśniowymi kończyn górnych i dolnych, deformacjami kostnymi..
Scenariusz zajęć przeznaczonych na godzinę wychowawczą w klasie IV.
zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze 2. zajęcia korekcyjne: - korekcyjno - kompensacyjne - gimnastyka korekcyjna - zajęcia logopedyczne.. / w gimnazjum /.. Cele szczegółowe: Kształcenie koordynacji ręka-oko.. Część zasadnicza.. Temat: Zajęcia integracyjne "Inni, lecz tacy sami" Cele ogólne i szczegółowe: - uczeń definiuje rodzaje niepełnosprawności,Dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim organizowane są zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze na podstawie orzeczenia poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie takich zajęć.OKRESOWA WIELOSPECJALISTYCZNA OCENA POZIOMU FUNKCJONOWANIA UCZNIA Imię i nazwisko:, kl. II b Rok szkolny2020/2021 Zagadnienia Informacje na temat ucznia/uczennicy 1.. Scenariusz opracowała Fundacja PODAJ DALEJ.. Indywidualny program edukacyjno - terapeutyczny dla ucznia upośledzonego w stopniu głębokim Podstawą do opracowania indywidualnego programu edukacyjno - terapeutycznego jest gruntowna znajomość dziecka wynikającaz przeprowadzonej przez nauczyciela diagnozy funkcjonalnej.Scenariusz zajęć integracyjnych dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych opracowany w ramach szkolenia nauczycieli kształcenia specjalnego.. Kolejny wartościowy dzień nietypowy już niedługo.. Konspekt zajęć dla dzieci głęboko niepełnosprawnych intelektualnie - stymulacja zmysłu smaku, dotyku i zapachu za pomocą zróżnicowanych bodźców.Scenariusz był realizowany na zajęciach z uczennicą z głęboką niepełnosprawnością intelektualną, z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym.. Scenariusz lekcji i film edukacyjny, który oswaja z niepełnosprawnością.. Klasy 1-3.. Karta pracy "Kwiatek").. Obejmuje ono praktycznie wszystkie dziedziny medycyny.Co to jest niepełnosprawność i czy można z nią żyć?. Stopień upośledzenia 2.. Z tej okazji, warto porozmawiać z dziećmi na temat osób, które coraz częściej spotykamy na naszej drodze.. Materiały: arkusze z pisanką,ołówki,pudełko z kredkami.. Powinna ona zawierać: 1.. Poziom rozwoju percepcji wzrokowej (analiza, synteza, spostrzeganie) 3.F72 niepełnosprawność intelektualna znaczna Przybliżona wartość II od 20 do 34.. Wózek to tylko rzecz.. Pobudzanie aktywności.Przebieg zajęć: Powitanie uczestników..