Napisz opowiadanie o zielonych włosach ani z zielonego wzgórza

Pobierz

Pewnego dnia Maryla, pani Linde i państwo Barry wyjechali na spotkanie z premierem.. Dziewczynka zaczęła się ładniej ubierać.Kiedy pewnego dnia do drzwi domku na Zielonym Wzgórzu zapukał handlarz, Mateusza ani Maryli nie było w domu.. Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki .. Nigdy w życiu Maryla nie widziała czegoś tak szkaradnego, jak włosy Ani w owej chwili.. Trafiała do różnych ludzi.. Podczas pobytu na Zielonym Wzgórzu, piegi ani zbladły, a sylwetka nabrała pięknych kształtów.. Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody.. Jej młodsza siostra Minnie zachorowała na krup.. Nie było rady, zielone włosy są gorsze od rudych - trzeba było ściąć.Niestety efekt nie był taki, jak zamierzyła, gdyż włosy stały się zielone.. Ania musiała je ściąć, ale odrastające włosy miały już kolor kasztanowy, a nie rudy.. Niestety, farba miała kolor zielony, a nie jak zapewniał kupiec- czarny.. Pomagała Mateuszowi i Maryli, wykonując swe codzienne obowiązki.. Jej rodzice, Walter i Betty, byli nauczycielami.. Gdy dziewczynka miała trzy miesiące, na febrę zmarli jej rodzice.. 2011-01-23 09:58:27 Macie streszczenie książki Ania z Zielonego Wzgórza ?. Na specjalne okazje, podobnie jak ty, wkładam sukienki z bufiastymi rękawami.. Skoro wolałaby nie żyć to jak mogła mieć marzenia.Ania Shirley jest sierotą..

Mateusz szybko pojechał po lekarza.Napisz opowiadanie z najciekawszej przygody z książki " Ania z zielonego wzgórza ".

Ta główna bohaterka powieści Lucy Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" straciła rodziców, gdy była jeszcze niemowlakiem.Kolejnymi jej opiekunami, zanim trafiła do domu Mateusza i Maryli Cuthbertów, była pani Thomas, a następnie pani Hammond.. Mark Twain nazwał Anię "najukochańszym dzieckiem literackim od czasów Alicji w Krainie Czarów".. Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji.. Wieczorem przybiegła do Ani Diana, z prośbą o pomoc.. Dziewczynka nigdy w życiu nie czuła się tak upokorzona jak tamtej chwili.Najciekawsza historia Ani z Zielonego Wzgórza - jak uratowała życie siostrze Diany.. Podczas pobytu na Zielonym Wzgórzu, piegi Ani zbladły, a sylwetka nabrała pięknych kształtów.. Okazało się, że mężczyzna posiada cudowny lek na jej problem - farbę do włosów, która miała zmienić ich kolor na kasztanowy.Niestety efekt nie był taki, jak zamierzyła, gdyż włosy stały się zielone.. Dziewczynka nigdy w życiu nie czuła się tak upokorzona, jak tamtej .Ania, mimo wielu błędów, przebogatej wyobraźni i nieszczęśliwych wypadków pozostała na Zielonym Wzgórzu.. Autorka opisała w niej historię dziewczynki z domu dziecka, która znajduje dom.. Ma rude włosy, często zaplecione w .Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. " Ania z Zielonego Wzgórza"..

Z czasem nie potrafili wyobrazić sobie życia bez dziecka.Należy napisać opowiadanie twórcze -do 06 maja , w MS Word, wysłać na mojego maila.

Maryla pomogła jej wyszorować włosy mydłem, lecz farba nie dawała się zmyć.84% Najciekawsza historia Ani z Zielonego Wzgórza - jak uratowała życie siostrze Diany.. Bardzo dobrze się uczyła, dlatego jej wychowawcy byli dumni.. Ania z Zielonego Wzgórza to dziewczynka, która dobrze radziła sobie w szkole i starała się być zawsze roztropną.. Akcja rozgrywa się w 1908 roku na kanadyjskiej wyspie Prince Edward.. Opowiada o dziewczynce, sierocie, którą adoptuje rodzeństwo- Maryla i Mateusz.. Teraz przybliżę Tobie bohaterkę tej lektury.. Niestety, farba miała kolor zielony, a nie jak zapewniał kupiec- czarny.. Przekonaj się, czy pamiętasz przygody Ani Shirley!Gatunek literacki Ania z Zielonego Wzgórza to powieść.. Była pracowita i szybko się uczyła.. Przedtem nie miałam go i wierzyłam ślepo jego zdaniu.Test z lektury ,,Ania z Zielonego Wzgórza" .. 78% Historia Ani Shirley "Ania z Zielonego Wzgórza" - dzieje bohaterki.. Jednak często wpadała w tarapaty, a każda z nich stawała się prawdziwą przygodą.. Ania musiała je ściąć, ale odrastające włosy miały już kolor kasztanowy, a nie rudy.. Gdy jednak Ania je zafarbowała, okazały się zielone.. Po tym zajściu włosy Ani ścięto.. Obiecywał, że włosy Ani będą kruczoczarne.. Napisz do nas..

Napisz opowiadanie na temat "Moja...Główna bohaterką powieści L.M Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" jest pochodząca z Nowej Szkocji 11-letnia dziewczynka Ania Shirley.

Ania (Megan Follows) jest sierotą przygarniętą przez Mateusza (Richard Farnsworth) i Marylę Cuthbert (Colleen Dewhurst), którzy mylnie spodziewają się, iż jest ona chłopcem potrzebnym do pracy na farmieKrup - Na co zachorowała siostra diany?, Umiera - Co się dzieje z Mateuszem na końcu powieści?, Kordelia - O jakim imieniu marzyła Ania?, Zielony - Na jaki kolor Ania zafarbowała swoje włosy?, Diana - Jak miała na imię przyjaciółka Ani?, Gilbert - Kto nazwał Anię " marchewką"?, Rodzeństwem - Kim byli dla siebie Maryla i Mateusz?, Hoopetown - Gdzie znajdował się sierociniec .Napisz list do Ani Shirley z propozycją przyjaźni i przedstaw się w nim.. Wyobraź sobie, że przenosisz się na Zielone Wzgórze.. Powieść, wcześniej odrzucona przez pięć wydawnictw, zyskała przychylną opinię bostońskiego wydawnictwa PAGE, które zaproponowało pisarce napisanie kolejnej książki o przygodach rudowłosej Ani Shirley.Dlaczego Ania z Zielonego Wzgórza jest nieodpowiednią lekturą?. • Wygląd Ani z Zielonego Wzgórza • Ania z Zielonego Wzgórza - opracowanie, problematyka, bohaterowie Ania z chęcią zaczęła z nim rozmawiać.. 77% Historia życia Ani Shirley, bohaterki książki "Ania z Zielonego Wzgórza"..

Napisz opowiadanie twórcze, w którym opowiesz swoją przygodę z Anią Shilrey, a jednocześnie wykażesz się dobrą znajomością lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.

Dziewczynka zaczęła się ładniej ubierać.Oburzenie pani Linde Minęły już dwa tygodnie od przyjazdu Ani na Zielone Wzgórze, a pani Małgorzata Linde nie przyszła obejrzeć dziewczynki.. "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery stała się bestsellerem, gdy tylko trafiła na półki w księgarniach.. Pewnego dnia kiedy Ania bawiła się w sadzie Małgorzata przyszła do swojej koleżanki Maryli.. 2010-05-17 20:47:01 Podacie streszczenie książki Ania z Zielonego Wzgórza ?. jjukasz123.. 36 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: .. opowiadanie milosc test przygoda kobiety magia harrypotter filmy ksiazki youtube creepypasta szkola marvel cowolisz seriale avengers zwierzeta muzyka przyjazn anime sherlock.1908: Ania z Zielonego Wzgórza (cz. 1 serii o Ani) 1909: Ania z Avonlea (cz. 2 serii o Ani) 1910: Dziewczę z sadu (inne tytuły: Kilmeny ze starego sadu, Kilmeny z kwitnącego sadu) 1911: Historynka (Historynka, cz. 1) (inny tytuł: Wakacje na starej farmie) 1913: Złocista droga (Historynka, cz. 2) (inny tytuł: Złoty gościniec)Film oparty na klasycznej powieści L.M.. Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą.. Mam zielone oczy i długie, złote włosy.. Kiedy Ania przybiegła do kuchni pani Linde natychmiast spoglądnęła na nią.Anię od zawsze dręczyły jej marchewkowe włosy.. Akcja trwa długo (6 lat), występuje wielu bohaterów, narrator jest wszechwiedzący, a przede wszystkim - jest wiele wątków (np. wątek przyjaźni Ani z Dianą, znajomości z Gilbertem, nauki Ani w szkole, domowego życia Ani z Marylą i Mateuszem).Ania z Zielonego Wzgórza/Część II/Rozdział VIII.. Po tym zajściu włosy Ani ścięto.. Bohaterka to osoba nieprzeciętna, wyjątkowa, o niezwykle bujnej wyobraźni, bardzo wrażliwa na piękno przyrody i uczucia innych ludzi.. Nazywa się Anna Shirley.. 83% Plan wydarzeń "Ani z Zielonego Wzgórza".Ania z Zielonego Wzgórza to pierwsza z serii powieści o przygodach Ani Shirley.. Dlatego, gdy pewnego razu Maryla wyszła, Ania kupiła od wędrownego kupca tubkę z farbą do włosów.. Gdy Maryla wyszła do miasta, przez przypadek akurat wtedy zaglądnął do domu wędrowny handlarz i zaoferował Ani farbę do włosów.. Zrozpaczona Ania wyjaśniła, że pofarbowała włosy specyfikiem, zakupionym u wędrownego handlarza, który zapewnił ją, że jej włosy uzyskają wspaniałą kruczą barwę.. Osierocona Ania trafiła wówczas do domu dziecka.Anię od zawsze dręczyły jej "marchewkowe" włosy.. zielone włosy to dowód, wystarczający dla każdego.. Na tylnej okładce (w wydaniu Bellona) jest opis książki, w którym jest napisane, że największym marzeniem Ani jest posiadać prawdziwy dom..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.