Ramowy plan wypowiedzi przykłady

Pobierz

Temat brzmi: Kreacja włoskiej mafii w literaturze i filmie XX wieku.. Omów na wybranych przykładach.. Konspekt oddajemy poloniście (bądź innej osobie, którą wskaże dyrektor szkoły) najpóźniej na tydzień przed terminem egzaminu.. ramownica .. I nie wiem jak to zrobić?. Koncepcja postawy obywatelskiej w literaturze oświecenia, romantyzmu i pozytywizmu.. Znalezienie psa.. Wstęp 1.Teocentryzm i antropocentryzm-dwa poglądy filozoficzne.. Ramowy plan wypowiedzi Jest to skrócony zapis Twojej prezentacji.. Rozróżnia się dwa rodzaje planów: Twórczy, stworzony przed własnym wystąpieniem lub przed przystąpieniem do tworzenia oryginalnego, samodzielnego tekstu,Notatki, konspekt, plan ramowy Po wylosowaniu pytania egzaminacyjnego przychodzi czas na najbardziej wymagające zadanie, czyli przeczytanie, a następnie analizę tekstu i przygotowanie wypowiedzi.Mam napisać ramowy plan wypowiedzi na temat.. Określenie problemu: a. motyw zbrodni i kary częstym motywem w tekstach literackich, b. pytania, na które chcę odpowiedzieć: "Dlaczego ludzie .Plan ramowy wypowiedzi ustnej 1.. Ułóż wybrane lektury chronologicznie wg epok, a następnie opisz na brudno, co chcesz z nich wydobyć - tak powstaje plan prezentacji maturalnej.5.. Dokonaj analizy na stosownie wybranym materiale.. Nie wiem do końca jak może wyglądać plan wypowiedzi prezentacji na maturze z polskiego..

Ramowy plan wypowiedzi I.

Temat: Motyw zbrodni i kary w tekstach literackich.. Skonstruowanie latawca przez Stasia i Nel z wiadomością (Plan sczegółowy) a) noc w Baobabie.RAMOWY PLAN WYPOWIEDZI - KONSPEKT Konspekt, czyli co?. A szczegółowy plan rozdrabniasz na części.. Oto bibliografia podmiotu: Puzo Mario.. Rozwinięcie - omówienie tematu.. Teza: Motyw wampira jest jednym z najbardziej popularnych tematów w literaturze i sztuce.. Rozwiąż problem na wybranych przykładach.. Wstęp 1.. Jedno z łacińskich przysłów głosi, że bez przyjaźni nie ma życia, według innego - angielskiego - dobrze mieć przyjaciół, źle - potrzebować ich pomocy.matura - Czlowiek zniszczony przezyciami wojny, ramowy plan wypowiedzi, Anna Sawoch, klasa 401t (4A), nr 26 Pobierz cały dokument matura.czlowiek.zniszczony.przezyciami.wojny.dockompozycja ramowa «kompozycja składająca się z cyklu opowiadań lub nowel, w którym każdy z utworów jest elementem ściśle związanym z całością cyklu» konstrukcja ramowa zob.. Wniosek poety na temat życia 5.. Można oczywiście pójść na łatwiznę i uprościć konspekt wypowiedzi do planu ramowego.. Wniosek poety na temat życia 5.. Stanowią one zakończenie i puentę prezentacji.. Występujące w wierszu środki stylistyczne a) personifikacjab) metaforac) apostrofad) paradoks 3.. Czarny charakter w literaturze i filmie..

Ramowy plan wypowiedzi: 1.

Nie pisz podpunktów.. Chłopcy z Ferajny.PLAN RAMOWY WYPOWIEDZI NA USTNEJ CZĘŚCI SZKOLNEGO EGZAMINU MATURALNEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO TEMAT: Język ogłoszeń prasowych w polskich periodykach na Litwie.. Motyw, vanitas w wierszuPRZYKŁADOWY SCHEMAT PLANU WYPOWIEDZI I.. Na wybranych przykładach omów funkcje .Po co pisać plan?. Wstępu czyli tego ile (np. Osoba) ma lat czy to jak ma na imię.. "Ramowy PLAN WYPOWIEDZI matura z polskiego" TMike Wysłana - 20 maj 2011 21:05 .. sprawdź.. 1.Kultura średniowieczna nastawiona na BogaSporządź odtwórczy plan ramowy.. Stwierdzenie, iż ludzie żyją w ciągłym strachu 6.. Wprowadzenie do tematu .Najważniejsze o ramowym planie wypowiedzi: to plan Twojej istniejącej lub planowanej prezentacji, czyli wypisane w punktach, co jest jej treścią; do napisania planu wystarczy spis lektur (bibliografia podmiotu).. Występujące w wierszu środki stylistyczne a) personifikacja b) metafora c) apostrofa d) paradoks 3.. Czyli załóżmy przykład: 1.. Motyw,… Czytaj dalej →potrzebuje ramowy plan wypowiedzi do pracy nizej prosze takze o wskazuwki i poprawki nw pracy Wybrany przeze mnie temat to "Motyw przyjaźni w literaturze".. Najważniejsze główne wydarzenia Teraz masz przykład planu ramowego tekstu: 1.. Omów wybrane przykłady i uzasadnij swój wybór..

Tworzenie wypowiedzi 1.

Mówienie i słuchanie 1.2) stosuje zasady organizacji tekstu zgodne z wymogami gatunku, tworząc spójną pod względem logicznym i składniowym wypowiedź na zadany temat; 1.3) tworzy plan twórczy własnej wypowiedzi III.. W kolejnym wpisie na wybranym przez siebie przykładzie pokażę i omówię, jak wygląda plan ramowy.Temat: Człowiek wobec Boga, życia i śmierci w literaturze średniowiecza i renesansu.. (miłość i intryga) III Ramowy Plan Wypowiedzi 1) Określenie Problemu: Miłość i intryga, dwa czynniki łączące, ale jednocześnie dzielące pary kochanków w dramatach Williama Shakespeare 2) Kolejność prezentowanych argumentów: a) Wyjaśnienie pojęć takich jak: miłość i intryga b) Romeo i Julia - tragiczna miłość kochanków .sporządza plan odtwórczy wypowiedzi (ramowy i szczegółowy III.. W tej części podajesz, o czym i w jakiej kolejności będziesz mówił.. Obok klasycznego, utrwalonego w literaturze motywu, istnieje jego wersja współczesna, która bardziej śmieszy niż straszy.. Konspekt to Twoja przepustka do zdawania matury ustnej z języka polskiego.III.. Kolejność prezentowanych treści: a) Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz • Jacek Soplica- zbrodnia, rehabilitacja i odkupienie win.No dobrze, plan pisze się po napisaniu prezentacji, ale mi potrzebny na jutro jest tylko plan ramowy wypowiedzi, chodzi o to że muszę go zrobić a prezentacje sobie dopisze później, chodzi mi o to żeby mieć i tyle, ogólnikowy byle jaki, moim celem jest 6 pkt i tyle, przykładowy plan z tego samego tematu tylko że o Gombrowiczu Dokładniej jak może być rozbudowany..

Tworzenie wypowiedzi 1.3.

• Czym jest zbrodnia, czym jest kara?. W mojej opinii znacznie lepszym pomysłem niż uczenie się prezentacji na pamięć jest nauczenie się prezentowania swoich myśli w oparciu o plan ramowy, z którego możesz korzystać w dniu egzaminu.. Pamiętaj, że kiedy masz napisać plan na podstawie tekstu to nie pisz tzw. Sporządzanie planu jest bardzo przydatne, np. w celu lepszego zapamiętania treści tekstu, szybkiego przypomnienia sobie materiału przed kartkówką, sprawdzianem lub egzaminem, łatwiejszego napisania długiej formy wypowiedzi przy pisaniu streszczenia, charakterystyki postaci czy recenzji.Plan ramowy wypowiedzi ustnej 1.. Ramowy plan wypowiedzi: 1.. Skonstruowanie latawca przez Stasia i Nel z wiadomością (Plan ramowy) 1.. Przykładowy ramowy plan wypowiedzi.. • Uniwersalizm i ponadczasowość motywu zbrodni i kary.. Wyjaśnienie pojęć.. 4.Plan ramowy opiera się tylko na ogólnych punktach, czyli zapisanie zdarzeń.. Konspekt to kartka formatu A4 zawierająca podstawowe informacje na temat Twojej prezentacji, takie jak wykorzystana przez Ciebie bibliografia czy ramowy plan wypowiedzi.. Omów na wybranych przykładach.. Ramowy plan wypowiedzi powinien być skonstruowany logicznie i przejrzyście - najpierw podajesz tezę, potem wymieniasz po kolei prezentowane argumenty, a na koniec podajesz wnioski.na temat prezentacji, takie jak wykorzystana bibliografia czy ramowy plan wypowiedzi.. Rozpatrywanie poglądów przez poete 4.. Ramowy plan wypowiedzi: 1.. Pokaże na przykładzie.. Kolejność prezentowanych treści: Wstęp: - wampir w kulturze ludowej - definicja wampiraOto przykłady: reasumując, przechodzę do zakończenia, po pierwsze (.. ), po drugie (.. ), następnie, prowadzi to do następujących twierdzeń itp. Metateksty są też sygnałem subiektywizmu wypowiedzi: sądzę, że., w moim przekonaniu, według mnie, a także umożliwiają wprowadzanie opinii polemicznych, np.Czy może mi ktoś dać jakieś wskazówki, które pomogłyby mi napisać ramowy plan wypowiedzi.. Określenie problemu.. pytanie: odpowiedź: powiadamiaj mnie automatycznie o kazdej nowej wypowiedzi w tym pytaniu.Z kolei na końcu planu ramowego znajdują się wnioski będące podsumowaniem całego wystąpienia.. Ojciec Chrzestny.. Wzięcie go do domu i opiekowanie się nim.. Przykładowy ramowy plan wypowiedzi.. Literatura podmiotu: Przykłady ogłoszeń prasowych z gazet "Kurier Wileński", "Tygodnik Wileńszczyzny", "Spotkania"Planem wydarzeń czy wypowiedzi nazwać można skrótowy zapis kolejnych zagadnień lub zdarzeń, tworzony w formie krótkich zdań, równoważników zdań lub punktów.. Stwierdzenie, iż ludzie żyją w ciągłym strachu 6.. Rozpatrywanie poglądów przez poete 4..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.