Antygona i julia charakterystyka porównawcza

Pobierz

Antygona i Ismena to dwie bardzo różniące się postacie.. Antygona i Ismena są córkami Edypa i Jokasty.. Przy tym trzeba zwrócić uwagę na postawę obu postaci wobec jakiegoś problemu.. Obydwoje wywodzą się z rodu Labdakidów.. [Zainspirowane innymi charakterystykami, bo czytałam ich z kilkadziesiąt, więc oczywiście po trochu do każdej podobna:)]Charakterystyka porownawcza antygony i julii.. Jest dumną i pewną siebie młoda kobietą.Taki jej wizerunek zaprezentowany jest już w Prologu.Charakterystyka porównawcza dwóch postaci antagonistycznych z dramatu ''Antygona''.. Filmy.. Mają jednak kilka cech wspólnych.. Kreon dwukrotnie został królem Teb: raz po zamordowaniu szwagra Lajosa,… Czytaj dalej →Charakterystyka porównawcza aby ją wykonać należy zestawić dwie lub więcej postaci, pokazać podobieństwa i różnice.. Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza.. W utworze poznajemy ją również jako narzeczoną Hajmona.. (2/2) Charakterystyka Antygony, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie.. Została tylko z siostrą, Ismeną.. Antygona i Kreon są głównymi bohaterami tragedii antycznej Sofoklesa pt. "Antygona".. Straciła rodziców i obu braci.. 2010-02-09 18:55:55; charakterystyka Antygony 2011-02-01 .Balladyna i Alina są bohaterkami dramatu, który napisał Juliusz Słowacki.. Tu można zastosować dwie drogi - najpierw kontrastowo scharakteryzować jedną osobę, potem drugą, a na końcu porównać .Przydatność 50% Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny..

Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza.

Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.. Wobec tego samego wydarzenia - zakazu chowania przez Kreona jednego z braci - Antygona i Ismena zachowują się zupełnie inaczej, choć przecież obie kochały brata, jednej i drugiej był on bardzo bliski.83% Charakterystyka Antygony.. Gdy stawką był Kirkor, była w stanie poświęcić wszystko, aby osiągnąć swój cel i zostać jego żoną.. Jej ojcem był Edyp, władający Tebami z małżonką Jokastą.. Tytułową bohaterką tragedii Sofoklesa jest Antygona, pochodząca z królewskiej rodziny.. Antygona jest stanowcza, energiczna, troche porywcza i zarazem dumna.. Porywcza i wybuchowa, zdecydowana i energiczna, doskonale wie jak przekonać lud, ze ma słuszność co do pochówku swojego brata i co do przeciwstawienia się rozkazowi króla.Charakterystyka porównawcza Kreona i Antygony.. Ma siostrę Ismenę i dwóch braci Eteoklesa i Polinejkesa.. Ale Antygona była odważna, nie bała się śmierci.Charakterystyka Antygony lub Kreona 2009-10-23 16:13:16 napisze mi ktoś na jutro charakterystyka porównawcza antygony i kreona błagam!.

Co to charakterystyka porównawcza?

85% Charakterystyka Antygony.Kierowała się uczuciem oraz prawami boskimi, w przeciwieństwie do Kreona, który uważał prawa ludzkie za najważniejsze.. Antygonę oceniam pozytywnie, gdyż była osobą uczuciową, pobożną oraz odważną.. Były siostrami, lecz posiadały więcej różnic niż podobieństw.. Antygona, tytułowa bohaterka dramatu Sofoklesa jest pełna dumy rodowej.. Chciałbym prace o charakterystyce porównawczej Antygony i Ismeny .Streszczenie szczegółowe Prologos.. Antygona to buntowniczka, kobieta wojownicza.. Kreon jest wujem Antygony.Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona Kreon i Antygona to główni bohaterowie tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: róże dla safony opracowanie opis zawodu po rosyjsku opis zawodu po rosyjsku piotr sarzyński piata woda po puchatku cytata lechoń interpretacja psalm 127 analiza dzika kaczka krótkie streszczenieW czasie gdy bohaterka podejmuje decyzje, my przyglądamy się jej cechą charakteru..

Chociaż pochodzą z tej samej rodziny to zdecydowanie się od siebie różnią.Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.

Antygona była córką Jokasty i Edypa, siostrą Ismeny i dwóch poległych braci: Eteoklesa i Polinejkesa.. Antygona jest córką z kazirodczego związku Jokasty i Edypa.. Antygona to buntowniczka, kobieta wojownicza.. 2010-10-17 13:58:12 charakterystyka Antygony 2011-02-01 19:02:55Antygona i Kreon są głównymi bohaterami dramatu Sofoklesa pt"Antygona".. Łącza ich więzy krwi.. Dzięki tym cechom charakteru potrafi sprzeciwić się woli Kreona, która według niej jest niesprawiedliwa i pochopna.Antygona i Ismena to bohaterki tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Cechował ją upór w walce o słuszną sprawę.Głównymi bohaterami starogreckiej tragedii Sofoklesa, zatytułowanej "Antygona" jest król Kreon i jego siostrzenica, Antygona.Te dwie postaci stanowią swoje przeciwieństwo.. Antygona wraz z Kreonem to dwie główne postacie w dramacie Sofoklesa.. Ostatnie potomkinie tragicznego rodu Labdakidów.. Dzieci z kazirodczego związku siostry przeklętych Eteoklesa i Polinejksa.. Pełna obłudy i fałszu nie potrafi jednoznacznie wyznać Kirkorowi miłości.Charakterystyka porównawcza Kreona i Antygony Głównymi bohaterami tragedii Sofoklesa, zatytułowanej "Antygona" są: król Kreon oraz jego siostrzenica Antygona.. Oboje wywodzą sie z rodu Labdakidów.. Treść.. Była ona córką Edypa i Jokasty, siostrą zmarłych Polinejkesa i Eteolkesa oraz Ismeny..

I pod tymi względami są zupełnymi przeciwieństwami.Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza.

W necie juz szukałam ale za dużo tego.. Obie siostry odróżniają się bowiem nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim charakterem.. Dwie córki Edypa, Antygona i Ismena, są zestawione ze sobą w dramacie na zasadzie kontrastu.. Pochodziła z przeklętego rodu Labdakidów.Antygona była młodą dziewczyną mającą całe życie przed sobą,… Czytaj dalej →Jej charakter jest przeciwieństwem charakteru Aliny.. Antygona i Kreon to dwie przeciwstawne sobie osoby.. potrzebuje co najmniej na 2 kartki w zeszycie A5 2 oceny | na tak 100%.. Antygona przyznaje się do popełnionego czynu i nie wstydzi się tego.. Antygona to tytułowa postać sztuki Sofoklesa.. Cechują ją przebiegłość, żądza władzy, egoizm.. Były siostrami, lecz posiadały więcej różnic niż podobieństw.. Postaci te są skontrastowane.. Liczne rodzeństwo - dwoje braci i siostra, sprawiało, że w dzieciństwie nie czuła się samotna.. (2/2) Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieAntygona i Ismena to bohaterki tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Postanowiła zaryzykować swoje życie i pochować swojego zmarłego brata, mimo iż Kreon zakazał tego.. 83% Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona (z cytatem) 83% Charakterystyka Antygony ; 82% Charakterystyka porównawcza Ismeny i Antygony.. Ma żonę Eurydykę i syna Hajmona.Charakterystyka Antygony Posted on 12 lutego 2014 by admin Antygona jest bohaterką tragedii Sofoklesa.Jest córką Edypa i Jokasty.Ma siostrę Ismenę i braci Eteoklesa i Polinejkesa.Jest narzeczoną Hajmona i pochodzi z rodu Labdakidów, na których ciaży klątwa.• Antygona • Sofokles - biografia, twórczość • Antygona - streszczenie • Antygona - opracowanie • Mit rodu Labdakidów • Konflikt tragiczny w "Antygonie" - problem władzy • Charakterystyka Antygony • Charakterystyka Kreona • Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza • Antygona - pozostali bohaterowieCharakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.. Postanowiła zaryzykować swoje życie i pochować swojego zmarłego brata, mimo iż Kreon zakazał tego.. Kreon jest władcą Teb i wujem Antygony.. Antygona jest córką Edypa i Jokasty.. Antygona reprezentuje postawę osoby, które zawsze postępuje zgodnie ze swoimi zasadami, choćby te zasady miały mieć dla niej tragiczne skutki.Antygona to główna bohaterka tragedii Sofoklesa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.