Bohaterowie drugoplanowi ten obcy

Pobierz

Zenek Wójcik - to młody chłopaki, który mieszka we Wrocławiu ze swoim ojcem alkoholikiem.. Pestka to dziewczyna ładna i zgrabna.Ten obcy - wydana w 1961 roku powieść napisana przez Irenę Jurgielewiczową.Jest lekturą uzupełniającą w klasie VI szkoły podstawowej.. Postaci epizodyczne (pojawiające się rzadko): pani Cydzikowa, przekupka, kobieta z dzieckiem, Wiktor i Władek, wujek Zenka.. Wymień bohaterów lektury "Ten obcy", podziel ich na: głównych, drugoplanowych i epizodycznych.. Pierwszoplanowi to: Marian, Julek, [Pestka], Ula, Zenek [Wójcik].3Autorką książki "Ten obcy" jest Irena Jurgiielewiczowa.. Tytuł nawiązuje do dobrowolnego męczeństwa, które sobie zadawał Kostylew, by nie pracować dla państwa, które nienawidził.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.. Dominika Grabowska 21 marca, 2013 język polski, Szkoła podstawowa No Comments.. Był przystojnym i zwinnym młodzieńcem.Świat przedstawiony : 1.. Pochodzi z Warszawy i spędza wakacje u swych dziadków w Olszynach.. Ojciec się nad nim znęcał, dlatego uciekł z domu, by stworzyć nowy dom ze swoim wujkiem Antonim Janicą.Marian Pietrzyk to drugoplanowy bohater powieści "Ten obcy".. Jest rówieśnikiem Uli i Pestki, podobnie jak one pochodzi również z Warszawy, a do Olszyn przyjechał na wakacje.. Bohaterowie.. Jego matka nie żyje, uciekł z domu od swego ojca pijaka, który się nad nim znęcał.Morten - czarny charakter, będący programem sztucznej inteligencji..

W powieści występują bohaterowie [pierwszoplanowi] i [drugoplanowi].

Wspólnie z kuzynem Julkiem mieszka u dziadków.. Wonder Woman 1984 - Głosowanie o filmie!. - Bohaterowie pierwszo - Pytania i odpowiedzi - Język polski.. Golem, właśc.Golem-Golem - dwumetrowy, człekokształtny robot skonstruowany przez Felixa i Neta i nauczony uczuć przez Nikę.. W powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy" zapoznajemy się z grupą młodych ludzi.. ; Ponury Żniwiarz - czarny charakter, manipuluje trójką bohaterów po to, by wzięli udział w jego niebezpiecznej grze.Powieść Ireny [Jurgielewiczowej]"Ten Obcy" przedstawia losy grupy młodych ludzi, którzy spędzają wakacje we wsi [Olszyny].. Grudziński poświęca mu rozdział Ręka w ogniu.. Jest świetna tak jak ten quiz!. Marian Pietrzyk.. Pestka Ubyszówna przebywa w Olszynach wraz z matką.. Również pochodzi z Warszawy, do Olszyn natomiast przybył na wakacje.. Czas i miejsce zdrzeń: - wakacje, Olszyny.. Podaj co najmniej dwa argumenty .,,Ten obcy" to moja ulubiona lektura .. Andersena (), na którą wpisywane są wybitne książki współczesnych pisarzy z całego świata, służące ideom przyjaźni i zbliżenia między dziećmi .Z którym z bohaterów utworu "Ten obcy" chciałbyś się zaprzyjaźnić?. Mieszkał we Wrocławiu ze swoim ojcem, który znęcał się nad nim.. 0 -1 4b)książki obyczajowej 0-1 5 bohaterowie pierwszoplanowi: Zenek, Ula, Pestka, Marian, Julek bohaterowie drugoplanowi: mieszkańcy wsi, rodzice i krewni głównych bohaterów 0-2 6 a) trzeciej osobie 0-1 7 np. "Zabrała list i pobiegła w pole, chciała być teraz sama" 0 - 1Ten obcy - streszczenie i plan powieści Ireny Jurgielewiczowej..

Każdy z bohaterów wywołuje różne emocje.• Bohaterowie drugoplanowi:..... 6.

Mimo młodego wieku Marina cechuje niebywała powaga i dojrzałość.Bohaterowie "Tego obcego".. Jest samodzielną kopią programu AI Vidoktor.. Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: "Ten obcy".. Bohaterowie: - pierwszoplanowi (Zenek Wójcik, Ula Zalewska) - drugoplanowi (Marian i Julek, Pestka Ubyszówna, doktor Zalewski) - epizodyczni (dziadkowie Julka i Mariana, mama Pestki, Wiktor, Waldek)Wypisz wszystkich bohaterów ten obcy drugoplanowe Autor: dariaamorki, 2012-09-26 21:44:09 Dodaj do: Wypisz wszystkich bohaterów ten obcy drugoplanowe.. Rozwiązania (2) Autor: cinek4391.. Uciekł z domu w poszukiwaniu wujka Antosia.. Rozwiązania zadań.. Razem z młodszym kuzynem Julkiem mieszka w domu dziadków.. Po śmierci matki mieszkał we Wrocławiu z ojcem alkoholikiem (z zawodu mechanikiem) .. Na kartach książki śledząc ich losy, poznajemy ich wady i zalety.. Marian jest chłopcem rozważnym, cichym, zrównoważonym i poważnym.Zawsze stara się postępować szlachetnie i uczciwie, wiedząc, że to na jego barki spadnie odpowiedzialność za poczynania przyjaciół.Bohaterowie : * Zenek Wójcik Zenon jest głównym i tytułowym bohaterem książki..

Bohaterowie drugoplanowi :dziadkowie Mariana i Julka, doktor Zalewski, Wiktor i Władek, pani Ubyszowa, Dunaj ...Marian Pietrzyk jest najstarszym z grupy przyjaciół.

Czy uda Ci się nazwać drugoplanowych bohaterów "Władcy Pierścieni"?. Jest kolegą i rówieśnikiem Uli i Pestki.. Cioteczny brat Julka, Wychowuje się w kochającej rodzinie, Obowiązkowy, spokojny i zrównoważony, Opanowany i sprawiedliwy, krytycznie ocenia Zenka po kradzieży, Poważny, punktualny, koleżeński, słowny i prawdomówny, Odważny, co pokazuje stając w obronie Zenka i Dunaja, Bezinteresownie pomaga Zenkowi w poszukiwaniach krewnego.Marian Pietrzyk należy do drugoplanowych postaci powieści pt. "Ten obcy".. • Zenon Wójcik - nazwany "obcym", gdy po raz pierwszy pojawił się na wyspie.. Zenek Wójcik - główny i tytułowy bohater powieści Ireny Jurgelewiczowej Ten obcy.. Peaky Blinders czy Dom z Papieru - o którym serialu jest mowa?. Przekonał się, iż był okłamywany.. Więcej »"Ten obcy" opracowanie.. 2.Prezentacja bohaterów: Zenek Wójcik- chłopiec uciekający z domu stawiany w trudnej sytuacji życiowej, ponieważ jego mama umarła, a tata jest alkoholikiem.Powieść Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy" to opowieść wielowątkowa, która posiada również wielu bohaterów..

Elementy świata przedstawionego: Czas wydarzeń:w czasie wakacji w lipcu Miejsce wydarzeń: wyspa na rzece Młynówce w pobliżu wsi Olszyn Bohaterowie główny -Zenek Wójcik drugoplanowi: - Ula Zalewska - Pestka Ubyszówna - Marian...Pestka Ubyszówna jest jedną z drugoplanowych bohaterek powieści pt. "Ten obcy".

Jest ciotecznym bratem Julka Milera.. Zenek Wójcik, Ula Zalewska, Patrycja "Pestka" Ubyszówna, Marian Pietrzyk, Julek Miler, doktor Zalewski - ojciec Uli, pani Ubyszowa - matka Pestki, Wiktor, Władek, milicjant Kowalski.Plik ten obcy bohaterowie pierwszoplanowi drugoplanowi epizodyczni.txt na koncie użytkownika mfarooquog2010 • Data dodania: 22 mar 2016Bohaterowie pierwszoplanowi: Dzieci występujące w powieści Ten obcy można nazwać postaciami pierwszoplanowymi.. Po śmierci matki mieszkał we Wrocławiu z ojcem alkoholikiem (z zawodu mechanikiem) .Plik ten obcy bohaterowie drugoplanowi.zip na koncie użytkownika dbro61 • Data dodania: 25 mar 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Pochodzi z Wrocławia.. Są to ważne osoby, mają wpływ na przebieg akcji, aczkolwiek nie są bohaterami głównymi.. Jest ładną, wysoką i smukłą trzynastolatką o ciemnych włosach i jasnych oczach, których spojrzenie wydaje się czasem przenikać do szpiku kości.Zenek Wójcik - charakterystyka.. Spokojna, nieśmiała, uczciwa .. Przekonaj kolegę lub koleżankę, że warto przeczytać lekturę "Ten obcy".. Wpisz imiona i nazwiska bohaterów przy rubryce zawierającej elementy charakterystyki.. Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.