Napisz charakterystykę dowolnej postaci literackiej lub filmowej

Pobierz

Obejmuje prezentację postaci literackiej, tworzenie jej portretu psychologicznego.Zobacz jak napisać charakterystykę, jaki układ elementów zastosować, jakie występują jej rodzaje, zapoznaj się z przykładem charakterystyki.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Z góry dziękujęKażdy człowiek posiada w swoim życiu jakiś ideał, wzór, który chciałby naśladować, być do niego podobnym, postępować analogicznie, co ma potęgować naszą motywację do działania.Zwykle, naszymi autorytetami są bohaterowie, którzy posiadają cechy charakteru, jakich my nie mamy, a chcielibyśmy je u sienie wykształcić.napisz charakterystykę postaci literackiej lub historycznej o której mozna powiedezieć że w swoim postępowaniu kierowała sie tolerancją , szacunkiem wobec innych.. (Antygona) (Antygona) Współczesne kino lansuje bohaterów "supermanów", obdarzonych nadprzyrodzonymi możliwościami i siłą, tak naprawdę ludzi nierealnych, wymyślonych.Charakterystyka jakiejś postaci filmowej (Harry Potter, i inni) Poproszę o jakąś dobrą charakteryzację jakiejś postaci.. Charakterystyka.. Prosiła bym o w miare dłuższą wypowieć .. Charakterystyka to forma wypowiedzi ustnej lub pisemnej, która ma na celu przedstawienie cech zewnętrznych i wewnętrznych postaci rzeczywistej, literackiej lub fikcyjnej.. Podziwiam jej odwagę, to, że potrafiła walczyć o swoją miłość.Napisz charakterystykę postaci literackiej o której możesz..

Napisanie charakterystyki postaci literackiej .

Człowiek ten wyróżniał się zwłaszcza jedną cechą .Charakterystyka wybranego bohatera literackiego (którego wyjątkowo cenie lub nie lubię).. Moim zdaniem, osoba którą warto ukazać w teatrze lub filmie, powinna być postać dynamiczna.. W mojej pracy chciałbym przybliżyć Ci drogi czytelniku postać niezwykłą i nie chodzi mi tu tylko o to, że jest ona mutantem, który nie powinien przeżywać żadnych odczuć poza głodem i .Lituma (kapral lub sierżant Lituma) - nazwisko fikcyjnej postaci literackiej, policjanta, bohatera występującego w powieściach współczesnego peruwiańskiego pisarza Mario Vargasa Llosy: Wyzwanie (1959), Zielony dom (1966), Ciotka Julia i skryba (1977), Kto zabił Palomina Molero?. Opisywana postać może budzić w .Przydatność 55% Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.. Charakterystyka to dłuższa forma wypowiedzi.. Nie możesz więc wybrać np. swojego sąsiada, idola, nauczyciela, gwiazdy filmowej, polityka ani postaci historycznej (chyba że jest też ona bohaterem powieści lub dramatu).. Spróbuj dołączyć do tego "szkicu" dodatkowe komplikacje faktów, które pogłębią wewnętrzne doznania postaci.. tych danych: wstęp -zdanie nawiązujące -przedstawienie postaci -krótki opis wyglądy Rozwinięcie - cechy+ uzasadnienie cech w działaniach bohatera Zakończenie -moja ocena postaci,podsumowanie..

Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.

Moim zdaniem warto ukazać w filmie lub w teatrze historię bohaterki .Napisz charakterystykę ; W jaki sposób?. Postać literacka, którą zawsze darzyłam dużą sympatią, a nawet mogę powiedzieć- ceniłam i podziwiałam, to Mały Książe Antoine'a De Saint-Exupery.Napisz zyciorys wybranego bohatera literackiego lub filmowego, ktorego doswiadczenia cie zaciekawily 2013-01-08 20:03:59 Mam napisać charakterystykę bohatera filmowego lub serialowego, ale nie wiem kogo.Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w filmie lub teatrze (charakterystyka Ebenezera Scrooge"a).. Sam Don był wysoki i szczupły, bardzo zdrowy i sprawny.. Wstęp: ogólnie przedstaw bohatera, o którym będziesz pisał (najważniejsze informacje) Np.Aby napisać taki tekst, musisz zacząć od przemyślenia, jakie skojarzenia budzi w tobie ta osoba - mogą one być różne: żywą osobę możesz lubić albo nie lubić, bohater literacki może być według ciebie ciekawy, nudny, godny naśladowania lub taki, którego wolałbyś naprawdę nie spotkać..

Jak krok po kroku napisać charakterystykę postaci: 1.

(1986) i Lituma w Andach (1993).Przydatność 55% Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.. POnieważ mam 47 linikej w formacie a4 a muszę wykożystać min.. 2014-10-19 09:32:04 Napisz charakterystykę , wybranej postaci literackiej , dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.. Wymagane jest od Ciebie pisanie o jednej, wybranej postaci.Obejmuje ona drobiazgowe scharakteryzowanie (opis) najczęściej głównego bohatera lektury, filmu lub sztuki, albo ważnych bohaterów pobocznych.. Ewcia58 16.11.2010 zmieniony Oznacza to, iż wraz z rozwojem akcji jej osobowość zmienia się.Przydatność 55% Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.. Spodobała mi się ta postać, ponieważ Bella mimo, iż nie jest najpiękniejsza, nie ma tony tapety na twarzy, podoba się Edwardowi.. Charakterystyka to dłuższa forma wypowiedzi.. Jest to zarówno opis jej wyglądu zewnętrznego, jak i cech wewnętrznych (czym różni się od opisu postaci).Moją ulubionę postacią filmową jest Bella Swan z Sagi Zmierzch, którą gra Kristen Stewart..

85% Charakterystyka Robinsona Crusoe.Masz napisać o kimś, kto jest postacią książkową.

Najlepiej z wg.. Przez to publiczność coraz mniej docenia postacie literackie, które musiały uporać się z wszelkimi trudami za pomocą własnej siły, woli oraz rozsądku.. (Antygona) 78% Charakterystyka Ebenezera Scrooge'a udowadniająca, że warto go ukazać w filmie lub teatrze.. Wstęp: przedstawiasz bohatera i sygnalizujesz, które wartości cenił bardziej, a które - mniej.Na przykład: Uważam, że postacią literacką, która wyżej ceniła świat wartości niż własne korzyści był, Zbyszko z Bogdańca, prosty szlachcic, bohater powieści historycznej Henryka Sienkiewicza "Krzyżacy".80% Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.. Zubożały szlachcic, dzielił swą prowincjonalną posiadłość w La Manczy z siostrzenicą, służącą i pracującym w obejściu parobkiem.. (Antygona) Współczesne kino lansuje bohaterów "supermanów", obdarzonych nadprzyrodzonymi możliwościami i siłą, tak naprawdę ludzi nierealnych, wymyślonych.Charakterystyka postaci to forma wypowiedzi, która ma na celu prezentację postaci rzeczywistej lub literackiej.. (Antygona) Współczesne kino lansuje bohaterów "supermanów", obdarzonych nadprzyrodzonymi możliwościami i siłą, tak naprawdę ludzi nierealnych, wymyślonych.Zobacz jak napisać charakterystykę, jaki układ elementów zastosować, jakie występują jej rodzaje, zapoznaj się z przykładem charakterystyki.. Obejmuje prezentację postaci literackiej, tworzenie jej portretu psychologicznego.Przydatność 55% Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.. 2009-11-08 17:52:29Jeżeli zadaniem jest stworzenie charakterystyki postaci, która stanowi jednego z bohaterów przerabianej lektury,warto już podczas jej czytania zaznaczać sobie niewielkimi karteczkami odpowiednie fragmenty, w których został zawarty opis wyglądu, czy charakteru, a także inne pokrewne informacje.. Wybrałam Jana Kochanowskiego.. 3/4 miejsca .. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Jeżeli format książki na to pozwala, zaznacz miejsca w tekście, gdzie Twój bohater przedstawia cechy, które zostały uwzględnione w Twojej tezie.. Napisz wstęp.Charakterystyka Geralta z Rivii (Napisz charakterystykę dowolnej postaci literackiej, dowodząc że warto ją przedstawić w teatrze lub w filmie. ). Czasem jednak jest się już po przeczytaniu książki.Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub filmie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.