Przeczytaj wiersz o ludziku podróżniku

Pobierz

Dowiedz sie o przygotowaniach do podróży do Afryki po przeczytaniu wiersza ,,O ludziku podróżniku"-podręcznik s 44 - 45. matematyczna - zadania s. 38-39. plastyczna - spróbuj wykonać łódkę techniką origami według instrukcji podanej na s. 45.. Praca domowaEd.. - W jaki sposób Ludzik przygotował się do podróży?. Temat: Podróże małe i duże.. Autobusowe i kolejowe połączenia krajowe oraz międzynarodowe.. Informacje o życiu Jana Pawła II znajdziecie w podręczniku na str. 43.. Usiadłam nad listą, bardzo krótka była, parę pozycji tylko.. Określ przypadek każdego z tych wyrazów.. Postaraj się odpowiedzieć na pytania: - O czym marzył Ludzik?. Wykonaj polecenie 1 i 2 (bez kropki) w kartach pracy w linie - s. 44.. Powiedz, w jaki sposób ludzik przygotował się do podróży do Afryki?. ( tu wpisz odpowiedź)Otwórz teraz podręcznik na stronie 44 - 45 i przeczytaj czytankę " O Ludziku podróżniku" Spróbuj odpowiedzieć na pytania: 1.. Zastanów się, o czym gawędzili Stary i Nowy Rok.. - W jaki sposób Ludzik urządził własną .Przeczytaj wiersz "O Ludziku podróżniku" - podręcznik, s. 44-45; Wykonaj ustnie polecenia 1-4 (s. 45 pod tekstem wiersza).. Spróbujcie napisać listTanie bilety online na autobusy i pociągi.. Posłuchaj i wykonaj ćw.. Napisz -dlaczego nosił miano "papieża podróżnika".. W zeszycie do matematyki zrób zad.. Serdecznie Cię pozdrawiam Drogi Ludziku podróżniku!Proszę szybko napisać list o ludziku podróżniku czytanka str 38 39 podręcznik klasa 2 szkoła podstawowa tropic… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.1.Przeczytaj wiersz "O Ludziku podróżniku" Podręcznik str. 44-45..

Przeczytaj wiersz: O ludziku podróżniku.

W jaki sposób Ludzik przygotował się do podróży?. Ćwiczenia - j. polski - spróbuj zrobić ćw.. Wykorzystaj wybrane wyrażenia i zwroty podane w ramkach.. W jaki sposób Ludzik przygotowywał się do podróży?. 4.Proszę przeczytać wiersz "O ludziku podróżniku" na str.44-45 podręcznika.. - Pogimnastykujesz się przy piosenkach.. Przeczytaj wiersz Ludwika Jerzego Kerna "Bajka o Starym i Nowym Roku".. Ogólnopolski rozkład jazdy PKS, PKP, MPK, Busy.. 3.06.2020 r. Jako notatkę odpowiedz na pytanie, które zapisz na zielono w zeszycie.. W jaki sposób Ludzik urządził własna Afrykę?. Napisz w zeszycie list do Ludzika podróżnika, w którym poradzisz mu, co powinien zrobić, by jego podróż doszła do skutku.. Przeczytaj wiersz Aleksandry Gajewskiej " O Ludziku podróżniku"- podręcznik, str. 44- 45.. - W jaki sposób Ludzik urządził własną Afrykę?. Wymieńcie zwyczaje wigilijne, o których wspomina poeta w wierszu, i te, o których nie pisze.. Przeczytaj wiersz "Jak rozmawiać trzeba z psem" Jana Brzechwy.. Kto mówi w wierszu?. List prześlij do sprawdzenia.. 3.Matematyka str.38 zad.1 i 2.. Nadbagaż- toPrzeczytaj wiersz ,,O ludziku podróżniku" A.Gajewskiej s.44 podręcznik.. Zadania do wykonania: - Przeczytaj uważnie fragment wiersza ,, O Ludziku podróżniku''.. z Podręcznika s.44-45.Przeczytaj wiersz "Jak rozmawiać trzeba z psem" Jana Brzechwy..

Szanowny Ludziku podróżniku!

W wierszu pojawi się nazwa Czarny Ląd, czyli Afryka.. 1 - 2, str. 44 (dodatkowe informacje dot.. Nie musicie nic przysyłać.Przeczytaj fragment wiersza "O Ludziku podróżniku", który znajdziesz w podręczniku na stronie 44 .. Przypomnij zasady pisania listu.. Ćwiczenia polski - ćw.. Odpowiedz na pytania: O jakim ważnym dniu mówi wiersz?. Odpowiedz na pytania: - Kiedy rozpoczyna się kalendarzowe lato?. Przytocz słowa opisujące miejsce i czas.. O czym marzył Ludzik?. - pomyślałam, i przez krótką chwilę pomysł wydawał się świetny.. O czym marzył Ludzik?. Lato astronomiczne rozpoczyna się w momencie przesilenia letniego.. Podręcznik s. 44- 45 2.. Przeczytaj wiersz pt. "O Ludziku podróżniku", odpowiedz na pytania oraz zapoznaj się z tekstem pt. "Jan Paweł II" - podręcznik, str. 43 - 45 2.. Odpowiedz na pytanie nr 2.. Przy pisaniu listu w zeszycie pamiętaj o właściwej budowie listu (miejscowość, data, nagłówek, treść listu,podpis).. Przeczytaj tekst o Janie Pawle II.. Leksykon-przeczytaj wyjaśnienie znaczenia wyrazów jedlina i makutra.. (tu warto przypomnieć sobie budowę listu) Ed.. - Jak myślisz, dlaczego od wieków, ludzi fascynują dalekie podróże ?O polskich wierszach o podróżach!. Naucz się płynnie czytać omawiany wiersz.. Zapisz w zeszycie .1.. Na półkuli północnej dzień ten wypada 21 lub 22 czerwca, a w latach przestępnych - o jeden dzień wcześniej (20 lub 21 czerwca).Otwórz teraz podręcznik na stronie 44 i 45 i przeczytaj czytankę " O Ludziku podróżniku" Spróbuj odpowiedzieć na pytania: 1..

Przeczytaj wiersz "Czerwiec" (podręcznik, str. 60).

Następnie odpowiedzcie ustnie na pytania zamieszczone pod teksem.- Obejrzysz filmy o Afryce.. Internet za bardzo nie pomógł, przekopywałam się strona po stronie i nawet google nie nie okazało się zbyt przydatne.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Gdzie mogę znalezć tekst wierszy cegła magdaleny olejniak o ludziku podrożniku aleksandry gajewskiej1.. Notatka do zeszytu.. 2.Napisz w zeszycie list do Ludzika podróżnika, w którym poradzisz mu, co powinien zrobić, by jego podróż doszła.. Dlaczego warto podróżować ?. 2 z podręcznika str.92 .. W jaki sposób Ludzik urządził własna Afrykę?. Nadbagaż- toPrzeczytaj wiersz Ludwika Jerzego Kerna "Bajka o Starym i Nowym Roku".. Zapisz tę rozmowę.Stąd też wzięło się pojęcie roku, które początkowo liczyło się od jednego lata do drugiego.. polonistyczna - przeczytaj wiersz pt. O ludziku podróżniku s.44-45, wykonaj w karcie ćwiczenia .. Wykonaj ćw.1 i 2, str.44 -Karty ćwiczeń.. O czym marzył Ludzik?. Wykonaj zadania s.38,39 ćw.ed.mat.. - Dlaczego Ludzik nie poleciał do Afryki?. - Poćwiczysz odczytywanie liczb trzycyfrowych i wyodrębnisz w liczbach setki, dziesiątki i jedności, porównasz liczby.. Dlaczego Ludzik nie poleciał do Afryki?. Dlaczego Ludzik nie poleciał do Afryki?. Przeczytaj wiersz Barbary Lewandowskiej podręcznik str.38 i odpowiedz ustnie na pytanie 1 i 2 str.39..

Przeczytaj wiersz "O Ludziku podróżniku" (podręcznik s. 44-45).

Przeczytaj wiersz pt. " O Ludziku podróżniku" str. 44-45, postaraj się odpowiedzieć na pytania do tekstu zamieszczone w podręczniku na str. 45.. W dniu dzisiejszym nie ma zadań na ocenę.. - Uzupełnisz zdania brakującymi wyrazami.. 2 str. 44 ( bez kropki), KM wybrane ćwiczenia.. Wykonaj ćwiczenia ze s. 44 - K. ćw.1.. Edukacja techniczna1.. Przeczytaj wiersz ,,Zasypianka wigilijna" na str. 98P.. - Z czym wiąże się lato i na co z utęsknieniem czekają dzieci?. Informacja i sprzedaż biletów przez telefon: 703 402 802Dzisiaj porozmawiamy o podróżach, myślę że każdy z Was lubi podróżować w nowe, nieznane miejsca :-) EDUKACJA POLONISTYCZNO - PRZYRODNICZA .. Czy w waszych domach kultywuje się tradycje wigilijne?Dzisiaj porozmawiamy o podróżach, myślę że każdy z Was lubi podróżować w nowe, nieznane miejsca.. Przeczytaj wiersz "O Ludziku podróżniku" (podręcznik, str. 44, 45).. budowy listu oraz wzoru listu na grupie WhatsApp) 3.1.. Odszukaj w wierszu wszystkie formy rzeczownika pies oraz utworzonego od niego przymiotnika.. Karty polonistyczne- uzupełnij stronę 44.oraz73.. O kim opowiada?. Odpowiedz na pytania: - Odszukaj fragment, który mówi o czym marzył Ludzik?. Wykonaj według planu składankę origami .Przeczytaj wiersz "O Ludziku podróżniku" - Podręcznik s. 44 - 45 Odpowiedz na pytania: 1.. Opowiedz, w jakich okolicznościach spotykają się Stary i Nory Rok.. Proszę wypisać do zeszytu z mapy Afryki 10 państw (nazwy państw piszemy wielka literą) oraz wykonać zadania z KP z polskiego str.44 Na wf proponuję Fitty Kid - Platforma rozrywki ruchowej dla dzieci Pozdrawiam M.OpasJan Paweł II papież Polak.. W jaki sposób Ludzik urządził własną Afrykę?. Podręcznik str. 44 - 45: Przeczytaj wiersz "O ludziku podróżniku".. - podręcznik .. EDUKACJA MATEMATYCZNA 1.1.. - Po czym można poznać, że zbliża się lato?. Odpowiedz ustnie na pytania pod tekstem.. Na początek poznajcie fragment pewnej historii o "O Ludziku podróżniku," którą znajdziecie w podręczniku na stronie 44.. Zadanie 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.