Kartkówka z lektury latarnik

Pobierz

W utworze kluczową rolę odgrywa Pan Tadeusz - wielka romantyczna lektura.. Prawda czy fałsz?. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Opis testu.. Kto jest głównym bohaterem "Latarnika"?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Scenariusz lekcji poświęconej "Latarnikowi" Henryka SienkiewiczaScenariusz lekcji poświęconej "Latarnikowi" Henryka Sienkiewicza.. Także temat jest rodem z romantyzmu - tęsknota za ojczyzną, los emigranta.. Inne tryby testu.. Co się wydarzyło, kiedy Skawiński zapomniał zapalić latarnię?. HENRYK SIENKIEWICZ "LATARNIK" Gr.. - Dzień Nauczyciela.. Chłopiec postanawia wrócić na swoją planetę, gdyż: czuje się odpowiedzialny za różę.. Tułał się po świecie około czterdziestu lat.. IINajbardziej kompletny test z lektury Latarnik jaki znajdziesz w sieci.. 7.co przywozono .Z literatury (łatwe) popularność: 989 dodał: Monyk: Ten obcy popularność: 2430 dodał: patryk122: Szatan z siódmej klasy popularność: 1349 dodał: 10ola11: W pustyni i w puszczy popularność: 390 dodał: aneta199Sprawdź swoją wiedzę z lektury pt. natixx36 31 grudnia 2017 Super lektura.. Jest to życie, w którym myśl jest raczej ciągłym zadumaniem się, a z tego zadumania nie budzi latarnika nic, nawet jego zajęcia.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne..

Z rana lekkiLista pytań z lektury Latarnik.

Tylko uczniowie znający treść lektury potrafili w umiejętny sposób zapytać o Johnsa, Aspinwall, "Pana Tadeusza".. Bo nie umiał zrozumieć swojego kwiatu i szukał przyjaciela.. Rozwiąż test!Sprawdzian z lektury ,,Latarnik" .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Test składa się z 12 pytań.. zwaliłam na 5 pytaniu.. Latarnik a pozytywizm.. Czy nadajesz się na MORSA?. Dlaczego Skawiński chce objąć stanowisko w latarni?. Znający nowelę nie mieli żadnych problemów i oddali kartki z satysfakcją.Plik Test z ukryta punktacja.pdf na koncie użytkownika Wilotta • folder Mały Książę- test • Data dodania: 15 lis 2017 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. MILIONERZY— Bajki z lat 80. i 90!. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test z lektury szkolnej Latarnik - test znajomości lektury.. pokłócił się z lotnikiem.. Rozwiąż test!Spotkanie z lekturą dzieła Mickiewicza wywołało wielkie emocje w sercu latarnika.. W rodzinnym kraju zostawił żonę i syna.. Test składa się z 12 pytań.. Niebo — to jeden ogół, woda — to drugi, a wśród tych nieskończoności samotna dusza ludzka!. wcale nie chciał wracać..

Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?

3.Jaką funkcje pełniła latarnia ?. - Książka "Mały Książę"2.. W tym celu odpowiedz na pytania.a)Kto jest narratorem, w jakiej sytuacji i z jakiej perspektywy relacjinuje wydarzenia?b) Kim jest tytułowy bohater?c) Jaka zasada .jedynie z: Pijakiem.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Latarnikszlakpiany.. Lektury Latarnik / Latarnik.. Dlaczego Mały Książę wyruszył w podróż?. Rozstrzygnij, które z poniższych twierdzeń jest prawdą, a które fałszem (Wpisz przy każdym z twierdzeń: P-prawda, F-fałsz) - Autorem "Latarnika" jest H. Sienkiewicz.. -"Latarnik" jest przykładem gatunku literackiego zwanego nowelą.. -Cechą gatunkową noweli jest wielowątkowość.Wybierz test z rozdziału Latarnik lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Gimnazjum.. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. "Latarnik".. w Aspinwall, niedaleko Panamy na północnym cyplu King Island niedaleko Tasmanii w Porto Antico w Genui u wybrzeży Irlandii.. Jest utworem prozatorskim - w tej epoce dominuje proza.Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt.. Napisz, komu autor dedykuje swójutwór i jak to uzasadnia.2.. Z wysokości latarni domki były podobne do gniazd mew, łodzie do żuków, a ludzie poruszali się ak małe punkcikina białym, kamiennymbulwarku..

Poprzedni latarnik zostawił dużo książek.

Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: LatarnikTest wiedzy z lektury Latarnik (Henryk Sienkiewicz).. Wzruszenie kazało latarnikowi przerywać czytanie, by po chwili oddechu mógł wrócić do lektury.. Główny bohater był emigrantem politycznym.. Na planetę B-612 Mały Książę powrócił dzięki pomocy: statku kosmicznego.. Której osoby Mały Książę nie spotkał odwiedzając inne planety?. Prawda czy fałsz?. Ponieważ chciał znaleźć sobie towarzystwo.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Wszystko, z czym styka się latarnik, jest olbrzymie i pozbawione zwartych, określonych kształtów.. Przypomnij sobie utwór Mały Książę Antoine'a de Saint-Exupery'ego i wykonaj zadania :1.. Rozwiąż test.. Kto jest głównym bohaterem "Latarnika"?. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Korzystaj na komputerze, smartfonie, tablecie i czytniku.Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Gdy przeczytał wers "Inwokacji" o powróceniu na łono ojczyzny, nie mógł opanować emocji.Całą książkę można zakupić na virtualo.plAudiobook mp3: "Latarnik" na Virtualo.pl: za jedno z najbardzie.KARTKÓWKA Z LEKTURY..

Po stracie posady latarnika udał się do Paryża.

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Test z lektury "Latarnik" .. Zobacz podobne quizy: #henryk #henryksienkiewicz #kartkowka #ksiazka #latarnia #latarnik #lektury #pytania #sienkiewicz #sprawdzian #szkola #test #wiedza .. Przerwij test.. Zgadnę Twój numer z dziennika!. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.. 4. w którym dniu tugodnia latarnik mógł opuszczać latarnię ?. Ale kanclisćie dał kase na piecyk.. by ewelinasylla .Pytania do lektury : ,, Latarnik '' 1. w jaki sposób zginał latarnik ?. 6.ile razy w tygodniu przybywała łódź z Aspinwall ?. Gdzie toczy się akcja utworu?. Latarnikiem.. Omów konstrukcję świata przedstawionego utworu.. Z drugie stronybalkonu widziałSkawiński, akna dłoni, Aspinwalli ego ruchliwyport,awnimlasmasztów,łodzieiłódki;niecozaśdale białedomyiwieżycz-ki miasta.. Sprawdź swoją wiedzę.. "Latarnik" - Sprawdzian z lektury 1. nie spodobało mu się na żadnej z planet.. Niemniej utwór powstał już w epoce następnej.. silnego podmuchu wiatru .Z pozoru łatwe zadanie, ale taka kartkówka sprawdza wiedzę w dokładnie taki sam sposób, co ta tradycyjna.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju!. Pytanie 1 /16.. Latarnik - Lektury - Język polski dla Klasa II Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Plik Latarnik test treści.doc na koncie użytkownika Domcia53 • folder Ściągi • Data dodania: 17 mar 2011..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.