Praca klasowa z lektury tajemniczy ogród

Pobierz

Rozdział 10.. Nie było to dziecko tkliwe i nie dbało nigdy o nikogo.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Do podanych postaci z lektury przepisz podane poniżej, związane z nimi pojęcia, atrybuty, tworząc logiczne pary.. Patixella 4 lata temu.. Test wiedzy online z lektury szkolnej.Sprawdzian weryfikuje znajomość lektury pt. "Tajemniczy ogród".. Test składa się z 12 pytań.. Mary nazwała swój ogród tajemniczym.Angielska powieściopisarka urodziła się w 1848 roku w Manchesterze, zmarła w 1924 roku w Nowym Yorku.. Rozpoznasz postacie z Miraculous w filtrach?Postanowiłem napisać do Ciebie list , ponieważ ostatnio w szkole mieliśmy zadane przeczytać lekturę pt. " Tajemniczy Ogród "i chciałem Ci powiedzieć , że ta lektura jest świetna !. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Szukaj.. Odp (nie będe podawać tych z tabelki, od razu przepiszę): Colin - garb Dick - zwierzęta Marta - gadulstwo list Dicka do Mary - mysikrólik ogrodnik - gil pani Craven - zamknięty ogród 15.KONSPEKT LEKCJI 1 (45 minut) Temat: "Tajemniczy ogród" - Frances Hodgson Burnett.. Mary nie spodziewała się, że otwierając wielkie, brązowe drzwi, zobaczy za nimi coś takiego!Napisz wrażenia z lektury " Tajemniczy ogród ".. Jak sama nazwa tytułu książki mówi ogród był tajemniczy Był zamknięty przez 10 lat.. 13 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..

Praca klasowa "Tajemniczy ogród" 1.

Dick uwielbiał pracę na łonie natury i przychodząc do ogrodu był w "7 niebie".Martha zaproponowała, że Dick mógłby kupić dla niej narzędzia ogrodnicze, tylko trzeba byłoby napisać do niego list.. Rozwiąż test!Mary Lennox jest bohaterką książki pt. "Tajemniczy ogród".. Napisz kartkę z pamiętnika Mary, dotyczącą dowolnego wydarzenia z lektury.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wyślij zgłoszenie .Mary Lennox miała około 10 lat.. Miejscem, które chcę opisać to ogród, kiedy Mary ujrzała go pierwszy raz w lekturze "Tajemniczy Ogród", F. H. Burnett.. To właśnie mieliśmy na naszych lekcjach polskiego z moją byłą nauczycielką.Test z lektury Tajemniczy ogród.. Jest bardzo ciekawa , myślę że Tobie również by się spodobała.ona zupełnie z powodu śmierci swe niani.. Udostępnij.. xd wejdź na stronę ,, praca klasowa z lektury tajemniczy ogród i weź drugi lub pierwszy link raczej drugi xd.Test wiedzy z książki ,,Tajemniczy ogród" .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. 2011-06-02 20:26:17 Załóż nowy klubTajemniczy Ogród, test z lektury.. 2011-06-02 20:26:17 opisz tajemniczy ogród 2015-04-21 14:30:55 Pomocy!potrzebuje szybko cytatów z lektury " Tajemniczy ogród " 2011-03-16 19:38:09To test wiedzy z lektury ,,Tajemniczy Ogród" Powodzenia.. Wątkiem głównym jest "powrót do życia" ogrodu, Mary i .test z lektury..

... tajemniczy ogród.

Wydany w 1909 roku "Tajemniczy ogród" przyniósł jej dużą sławę i zaliczany jest w poczet najlepszych utworów pisarki.Głównymi bohaterami powieści "Tajemniczy ogród" są dzieci.Też mam jutro prace klasową z tej lektury i napewno będą pytania gdzie się urodziła Marry jakie miała włosy co się działo w ogrodzie Napewnooo !. Rodzice dziecka lubili życie wygodne.. Polecam Ci ją do przeczytania.. Udostępnij.. Skomentuj.. Przygody bohaterow: Mary Lennox, Colina Cravena, Dicka Sowerby, są związane z tajemniczym ogrodem i uczą prawdziwej przyjazni.. Tromba czy Marcin Dubiel?. PLANOWANIE PRZEDLEKCYJNE CELE: Uczeń: Rozumie pojęcie narracji,wskazuje rodzaje narracji, określa narrację występującą w lekturze, wskazuje elementy świata przedstawionego, wypowiada się na temat przeczytanej lektury, uzasadnia swoje zdanie, uważnie słucha wypowiedzi kolegów.I "Tajemniczy Ogród" jako powieść Powieść jest to obszerny utwór pisany prozą, w którym wiele postaci (pierwszoplanowe: Mary Lennox, Colin Craven, Dick Sowerby, drugoplanowi: Marta i Zuzanna Sowerby, ogrodnik Ben) i przynajmniej kilka wątków, czyli ciągów zdarzeń rozgrywających się wokół danej postaci lub zagadnienia.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?.

Jest główną bohaterką książki "Tajemniczy ogród".

Oboje prowadzili życie towarzyskie, więc nie mieli czasu, by zająć się wychowywaniem .. "Tajemniczy ogród" to jedna z przyjemniejszych lektur, którą omawiam wraz z moimi uczniami.. Pochodziła z bogatej rodziny, mieszkającej w Indiach.. Pamiętaj o pierwszoosobowej narracji.. Charakterystyka Colina / Mary.. Moje wrażenia po lekturze.. Medlock była wściekła z bezsilności.. Zadanie: namaluj dwa ogrody.. Cechy ogrodu przed oraz po odkryciu.. Prowadzili bujne życie towarzyskie, więc oddali córkę pod opiekę hinduskiej służbie, żeby dziewczynka im nie przeszkadzała.Książka pt. "Tajemniczy Ogrod" podobała mi się.. Jej ojciec był urzędnikiem administracji kolonialnej, a matka uchodziła za słynną piękność.. Zaglądał do niego raz po raz przechodząc.Praca klasowa z lektury pt." Tajemniczy Ogród" Pomocyy !. Zawiera 13 pytań.. Wywiad z Martą.. Tajemniczy ogród stał się miejscem ukrytym, do którego ciężko jest znaleźć klucz, a zarośnięta furtka jest niemalże niemożliwą do odkrycia.. Ogród to miejsce, w którym widoczne są ślady dawnej świetności.Frances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogród" - test z lektury na poziomie trudnym.. Wpływ ogrodu na Colina.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jakie zwierzę wskazało Mary drogę do ogrodu?.

2013-04-07 10:45:09 Praca klasowa z lektury pt." Tajemniczy Ogród " Pomocyy !

Jak dobrze znasz przygody Mary, bohaterki powieści "Tajemniczy Ogród"?. Colin stał się istnym okazem zdrowia.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!. Rozwiąż test!Cele lekcji - poznasz najważniejsze wydarzenia z życia pisarki, - wykażesz się wiadomościami na temat lektury, - rozwiążesz krzyżówkę oraz test sprawdzający znajomość książki, - spróbujesz wyrazić swoje opinie oraz argumentować.opis Mary Lennox z lektury pt. " Tajemniczy ogród " 2009-03-05 18:44:55 pytanie z lektury " tajemniczy ogród " 2010-11-13 22:01:55 Charakterystyka Mary Lennox z lektury " Tajemniczy ogród " .. Test ze znajomości lektury "Tajemniczy Ogród" autorstwa Frances Hodgson Burnett.. .Plik praca klasowa z lektury tajemniczy ogrod.txt na koncie użytkownika jrdruce • Data dodania: 26 mar 2016Ich przyjaźń umacniała się każdego dnia.. Hałasy, bieganina, ęki i lament z powodu cholery straszyły ą edynie, a teraz była zła, bo nikt zdawał się nie pamiętać o e istnieniu.. Zanadto wszyscy byli przerażeni, by myśleć o dziecku, którego nikt nie lubił.Lekcja 6 - Ogró.. Ma formę pytań otwartych.Tajemniczy ogród był niegdyś miejscem niezwykle pięknym i tętniącym życiem.. Dziewczynka urodziła się w Indiach.. Najpiękniejszy dzień w moim życiu.. Skomentuj.. Cieszyła się też na spotkanie z Dickiem.. Gdy przychodzili do swojego tajemniczego ogrodu, zawsze zauważali nowe gatunki kwiatów i zwierząt.. 2012-03-15 15:39:51Opis tytułowgo "Tajemniczego Ogrodu".. Aby tę literacką przyjemność podtrzymać zastanawiałam się, co zrobić, by młodzi ludzie nauczyli się jak najwięcej.. Zapytała Marthę o tajemniczy płacz w domu, ale dziewczyna jej nie odpowiedziała.. Quiz w Poczekalni.. Dlaczego Mary Lennox trafiła do wuja, Archibalda Cravena?. Wykorzystałam więc wiedzę z neurodydaktyki.Test z lektury "Tajemniczy ogród" (Frances Hodgson Burnett)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.