Opisz przystosowanie wielbłąda do życia na pustyni

Pobierz

Ta warstwa tłuszczu pozwala mu przetrwać bez wody, stanowi izolator …Liście przekształcone w ciernie, co chroni przed zwierzętami duża wysokość długość życia gruba wodoszczelna skórka, która zabezpiecza kaktusa przed utratą wody …zamieszkanie ludzi na pustyni na m2 Przedmiot: Geografia / Szkoła podstawowa: 1 rozwiązanie: autor: Konto usunięte 11.4.2010 (14:27) Na jutro : W jaki sposób …Wielbłądy.. Fizjologicznie przystosowane do życia w warunkach suchego i gorącego klimatu, są w wielu krajach …Przystosowanie wielbłąda do życia na pustyni: - sierść zapewnia mu ciepło podczas chłodu, a w upał chroni przed promieniowaniem słonecznym; - stopy płaskie …Przystosowanie sukulentów do życia na pustyni.. Proszę czekać.. To jest to duza jaszczurka i silnie zbudowana o długości około 130cm, a według …Przystosowanie wielbłąda do życia na pustyni:-sierść zapewnia mu ciepło podczas chłodu,a w upał chroni przed promieniowaniem słonecznym-stopy …Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Przystosowanie opuncji do życia na pustyniFizjologicznie przystosowane do życia w warunkach suchego i gorącego klimatu, są w wielu krajach wykorzystywane jako zwierzęta użytkowe.. Wielbłądy wykorzystywane …Przystosowanie zwierząt do życia na pustyni na przykładzie wielbłąda:-sierść zapewnia mu ciepło nocą,a w upał chroni przed promieniami słonecznymi-stopy …2..

Gdy słońce wschodzi, życie na pustyni …

Dromader, wielbłąd jednogarbny ( Camelus dromedarius) to zwierzę domowe z rodziny wielbłądowatych, podobne do wielbłąda …Wielbłąd (Camelus) - rodzaj dużych ssaków z rodziny wielbłądowatych.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Nie maja one przewodu …Ze wszystkich pustynnych zwierząt najlepiej przystosowane do życia w warunkach suszy są skoczki i szczuroskoczki.. Zwierzę to na etapie ewolucji przystosowało się do pustyni, dzięki paru aspektom.Przystosowanie organizmów do pasożytniczego trybu życia.. Gryzonie te mogą nie pić wcale, ponieważ wystarcza …Inny ssak pustyni, wielbłąd, na grzbiecie ma jeden lub dwa garby, w których magazynuje tłuszcz.. Przystosowania wielbłąda na pustyni -posiadanie garba -specyficzna budowa układu moczowego (długie pętle Henlego pozwalają na dużą oszczędnosc wody) -może …Wielbłądy.. Przystosowania wielbłąda na pustyni -posiadanie garba -specyficzna budowa układu moczowego (długie pętle Henlego pozwalają na dużą oszczędnosc wody) -może zamykać i …Przystosowanie wielbłąda do życia na pustyni: -sierść zapewnia mu ciepło podczas chłodu,a w upał chroni przed promieniowaniem słonecznym..

Zwierzęta na pustyni .

Wielbłądy są silnymi zwierzętami przystosowanymi do życia na piaszczystym terenie: mają grubą skórę na kolanach, szerokie kopyta-dzięki nim nie zapada się …Wielbłąd nie bez kozery słusznie kojarzony jest z trudnymi, pustynnymi warunkami.. -stopy płaskie,dwupalczaste …- są przystosowanie do życia na pustyni - gromadzą w garbach wode - stopy pokryte są gróbą warstwą skóry - stopy rozszeżają się i umożliwiają chodzenie po …natt.. Długotrwały brak wody, niewielka wilgotność powietrza, wysoka temperatura powietrza za dnia i niska nocą powodują, że warunki życia …Ze względu na doskonałe przystosowanie do warunków pustynnych, dromadery są szeroko wykorzystywane jako zwierzęta juczne, mięsne i mleczne na terenach o niedoborze wody.Wielbłąd jednogarbny.. Wytrzymały, szybki, oszczędny, mogący przenieść do 500 kg.. Rośliny występujące na pustyniach …Przystosowanie do życia na pustyni Rozdaj lub wyświetl (z prezentacji) zdjęcia przedstawiające Algierczyków, w tym Tuaregów, i algier-skich miast i przyrody.Przystosowania wielbłąda na pustyni : - długie rzęsy i półprzezroczyste powieki (chronią przed piaskiem, po zamknięciu powiek wielbłąd dalej widzi) -posiadanie …Król pustyni.. Drugi szczyt nocnej aktywności występuje przed świtem.. Wielbłądy są silnymi zwierzętami przystosowanymi do życia na piaszczystym terenie: mają grubą skórę na kolanach, szerokie kopyta-dzięki nim nie zapada …przystosowanie wielbłąda do życia na pustyni Tu dodasz ZA DARMO zadanie!.

To nie idealny samochód dostawczy, a zwierzę stworzone do życia na pustyni.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt