Jakie pytania zadaje ginekolog na pierwszej wizycie zapytaj

Pobierz

Z pewnością padnie pytanie o regularność miesiączek i dzień rozpoczęcia ostatniej z nich.. Pytania .. Na pierwszej wizycie próbuje Cię poznać, więc mogą się pojawić nawet nieco "osobiste" pytania, ale bez przesady, natomiast kolejne wizyty powinny się potoczyć w miarę.Normalnie.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Co robi ginekolog na 1 wizycie?. Czy miałaś stosunek seksualny.. Najważniejsze to mówić prawdę i nie krępować się nawet najbardziej wstydliwych objawów czy zachowań, tak by nie wprowadzać lekarza w błąd czy nie chować czegoś przed nim.Podczas pierwszej wizyty możemy nie czuć się komfortowo.. Zapytaj.onet.pl ma 384 pytania i poradniki o Ginekologia .Na początek proszę uprzedzić lekarza, że to jest pierwsza wizyta.. Jakie choroby przebyłaś?. Czy stosowałaś doustną antykoncepcję?. Jeśli tak to czy jesteś lub byłaś w ciąży?. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Szkoła - zapytaj eksperta (901) Szkoła - zapytaj eksperta (901) Wszystkie (901) Język angielski (675) Język polski (0) Matematyka (0) .Ja już byłam kilka razy u ginekologa, ale dobrze pamiętam jak bardzo się bałam pierwszej wizyty.. Mnie się pytała o to czy już miesiączkuję i od jak dawna, czy moje miesiączki są regularne, czy są obfite, czy korzystam z tamponów, czy współżyłam (a ponieważ odpowiedziałam, że tak, to zapytała, czy jestem lub byłam w ciąży), czy coś mnie boli i jaki jest cel wizyty.W końcu każda kobieta jest tam dla własnego zdrowia, a zadaniem lekarza jest otoczyć nas opieką..

Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .

Szkoła - zapytaj eksperta (909) Szkoła - zapytaj eksperta (909) Wszystkie (909) Język angielski (681) Język polski (0) Matematyka (0) Biznes i Finanse .Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Jak bada ginekolog na pierwszej wyzycie ?. Przygotuj odpowiedzi na te pytania: Kiedy miałaś ostatnią miesiączkę, ile dni trwają twoje cykle, czy są regularne i prawidłowe?. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Pytania .. Jak wygląda cykl.Jakie choroby, operacje przechodziłaś?. Szkoła - zapytaj eksperta (809) Szkoła - zapytaj eksperta (809) Wszystkie (809) Język angielski (614) Język polski (0) Matematyka (0) Biznes i Finanse (35702) .Oto lista najbardziej intymnych pytań, które usłyszymy w gabinecie ginekologicznym: W jakim wieku dostała Pani pierwszą miesiączkę?. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. najpierw pyta o datę pierwszej i ostatniej miesiączki, czy jesteś dziewicą, czy stosowałaś jakieś środki antykoncepcji itd.. Szkoła - zapytaj eksperta (755) Szkoła - zapytaj eksperta (755) Wszystkie (755) Język angielski (613) Język polski (0) Matematyka (0) Biznes i Finanse .Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: Co robi ginekolog na pierwszej wizycie.. Spyta także o infekcje intymne, ogólny stan zdrowia, choroby w rodzinie oraz o powód wizyty - czy jest to wizyta profilaktyczna bądź może cierpisz na jakieś dolegliwości.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Jak bada ginekolog na pierwszej wizycie po tabletki anty?.

To podstawowe pytanie sprawia najwięcej problemów podczas pierwszej wizycie u ginekologa.

Pytania .. Jakie problemy cię gnębią.. Od jak dawna masz miesiączkę.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. potem rozbierasz się od pasa w dół (przy pierwszej wizycie nie zawsze jest to konieczne) więc najlepiej mieć na sobie spódniczkę lub długą bluzkę potem siadasz na fotelu ginekologicznym zwanym samolotem potem lekarz wkłada 2 palce do pochwy i naciska na brzuch (jeśli jesteś dziewicą możesz być badana przez odbyt czyli tzw. per rectum) następnie .Pytania jakie stawia lekarz ginekolog to, : 1.. Czy przyjmujesz jakieś leki na stałe?Na początku ginekolog przeprowadzi z Tobą wywiad, pytając kiedy zaczęłaś dojrzewać, kiedy miałaś pierwszy okres, spyta o regularność krwawień, o datę ostatniego, czy już współżyjesz, czy się zabezpieczasz, kiedy ostatni stosunek itp.Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: O vo pyta ginekolog na pierwszej wizycie?. Masz prawo zadawać lekarzowi pytania i mówić gdy czegoś nie rozumiesz lub nie wiesz jak się zachować.. Pytania .. Dodatkowo dołączam filmik edukacyjny o pierwszej wizycie u ginekologa.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Jakie pytania zadaje ginekolog podczas pierwszej wizyty?. Czy leczyłaś się na choroby przewlekłe?. Szkoła - zapytaj eksperta (859) Szkoła - zapytaj eksperta (859) Wszystkie (859) Język angielski (644) Język polski (0) Matematyka (0) Biznes i Finanse (35725) .Pytania i odpowiedzi o Ginekologia w kategorii Zdrowie..

Czy w przeszłości miałaś jakieś problemy ginekologiczne np. mięśniaki?

Szkoła - zapytaj eksperta (837) Szkoła - zapytaj eksperta (837) Wszystkie (837) Język angielski (624) Język polski (0) Matematyka (0) .Pyta o relacje w rodzinie i wśród znajomych, oceny w szkole, przyjaciół (czy ich masz itd.). Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Szkoła - zapytaj eksperta (820) Szkoła - zapytaj eksperta (820) Wszystkie (820) Język angielski (616) Język polski (0) Matematyka (0) .Idziesz do ginekologa, by potwierdzić ciążę?. Na początku wizyty lekarz zbierze wywiad, czyli zada ci pytania o cykl miesiączkowy, współżycie i ew. antykoncepcję.. Czy miałaś już kontakty seksualne?. Lekarz zapyta także o to, czy pacjentka była w ciąży, czy ciążę przerywała, czy poroniła oraz czy przechodziła jakieś choroby intymne.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Jakie pytania zadaje ginekolog na pierwszej wizycie?. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Co chcesz zmienić w swoim życiu.. Uczucie zawstydzenia i niepewności są w takiej sytuacji całkiem zrozumiałe.. Jak wygląda Twoja miesiączka, obfitość, ilość dni?. Lekarz wtedy zapyta czy jest Pani dziewicą, od tego będzie zależał sposób badania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.