Sprawdzian skracanie i rozszerzanie ułamków klasa 4

Pobierz

Kliknij przycisk Udostępnij, aby ją upublicznić.. (1 pkt)Rozszerzanie ułamków to mnożenie, a skracanie (redukowanie) ułamków to dzielenie licznika i mianownika ułamka przez taką samą liczbę różną od zera.. Stosując skracanie i rozszerzanie ułamków, uzupełnij: 3 20 12 = = 5 4 35 18 3 6 = Ułamki właściwe Ułamki .1.2 Test Ułamki zwykłe, rozszerzanie i skracanie ułamków.. Proszę przesłać do 4 maja wykonane.. Dla przykładu rozszerzmy następujące ułamki: Rozszerzanie ułamków do mianownika równego 12:rozszerzanie i skracanie ulamkow ) [ tak bede pisac ulamki np.: 5/10 , a ulamki z liczbami mieszanymi np.: 1 3/11 ]: zad.. 1 Podziel licznik i mianownik każdego ułamka przez 5. a) 5/10 , 25/15 , 20/45 , 55/40 b) 10/50 , 75/95 , 25/85 , 550/405 zad.. Na każdym zamalowałam taka samą część, ale zapisałam na różne sposoby.. Dowiesz sie z niej, co to sa ulamki rownowazne, jak powstaja i czy oznaczaja tyle samo.Rozszerzanie nie zmienia wartości ułamka, tylko pozwala zapisać go w inny sposób.. Wstęp.. Sprawdź na naukowcu.Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak w praktyczny sposób rozszerzać ułamki, - jak znaleźć ułamek równoważny o określonym liczniku lub mianowniku.Bardziej w.Rozszerzanie ułamków to operacja na ułamkach przeciwna do skracania.. Liczby mieszane", plik: kartkowka-skracanie-i-rozszerzanie-ulamkow-liczby-mieszane.pdf (application/pdf) Matematyka z kluczemW tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum..

Test - rozszerzanie ułamków.

Rozwiązywania zadań o skracaniu i rozszerzaniu ułamków uczyliśmy się w klasie czwartej.. Rozszerzając lub skracając ułamek nie zmieniamy jego wartości.. Rekwizyty: elementy układanki (trójkąty prostokątne .. Skracanie i rozszerzanie ułamków klasa 4.. Przykładowe zadania z rozwiązaniami.. W klasie jest uczniów, w tym dziewcząt.. Popatrz na rysunki poniżej.. SKRACANIE UŁAMKA TO DZIELENIE LICZNIKA I MIANOWNIKA PRZEZ TĘ SAMĄ LICZBĘ.Rozszerzanie i skracanie ułamków.". Lekcja z e-podręcznika; Lekcja na platformie Zoom.. karta pracy 1. karta pracy 2. karta pracy 3. karta pracy 4.. Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często wykorzystujemy w działaniach na ułamkach.Testy matematyczne - rozszerzanie ułamków.. - grupa 1 i 2 - Kartkówka .. Klasa 4 (1) Klasa 5 (8) Klasa 6 (1) Klasa 7 (7) Klasa 8 (6) Miedzy nami - język polski (84) Klasa 4 (26) .. Zapisz się do newslettera Otrzymuj wiadomości o nowych sprawdzianach dodanych do naszego systemu oraz inne cenne wskazówki.. Rozszerz ułamek przez 3.. Ta tablica wyników jest obecnie prywatna.. 4 maja umieszczę sprawdzian z ułamków.Zadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 4..

Zadania i cwiczenia z matematyki - klasa 4.

Rozwiązywania zadań o skracaniu i rozszerzaniu ułamków uczyliśmy się w klasie czwartej.. Każdy ułamek można zapisać na nieskończenie wiele sposobów.dodawanie ułamków zwykłych klasa 4 kartkówka.pdf (21 KB) Pobierz.. Pokoloruj obszary z ułamkami-mniejszymi od 15 7 na czerwono-większymi od 15 7 na zielono Zad.. Filmy - rownosc ulamkow (krojenie pizzy), rozszerzanie i skracanie ulamkow (dzielenie kostki na czesci), .Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych to jedna z podstawowych umiejętności, dlatego zobaczmy jak poprawnie wykonać tę operację i jakich błędów unikać podczas skracania i rozszerzania.. Dodawanie i odejmowanie ulamkow zwyklych - Sprawdzian - Klasa 4 (8 zadan) Ulamki .. KLASA VI.. Tagi pdf, chomikuj, nowa era, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, matematyka z kluczem, kartkówki z matematykiTemat: Skracanie i rozszerzanie ułamków - ćwiczenia.. W dodawaniu i odejmowaniu bierze udzial" licznik, mianownik .rozszerzamy i skracamy ułamki, by złamać szyfr, hasła: audiodeskrypcja oraz alfabet Braille'a ; Matematyka kl. 4 - Od kropki do kropki skróć ułamki i ułóż je w kolejności rosnącej; Puzzle matematyczne dla kl. 4 - Skracanie ułamków zwykłych; Ćwiczenie nr 3 do artykułu "Ciekawe, dlaczego czasami mamy gęsią skórkę"Wybierz sobie kilka ułamków NIESKRACALNYCH, np. 1/7, 3/5, 7/8 itd Dla każdego z nich zbuduj kilka rozszerzeń: przez 2, przez 3, przez 4 i przez 5 na przykład czyli dla 1/7 to będą 2/14, 3/21, 4/28, 5/35 i pomieszaj miedzy sobą te wszystkie skracalne i nieskracalne, po czym na polacg kostek domina porozmieszczaj je na polach kostek domina chybił-trafił.Rozszerzanie i skracanie ułamków..

Rozszerzanie, skracanie ulamkow, porownywanie liczb.

Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaRozszerzanie i skracanie ułamków, klasa IV szkoły podstawowej.. Rozszerzając lub skracając ułamek nie zmieniamy jego wartości.. Zadanie 1/20 .. Zapisz za pomocą cyfr ułamek, w którym licznik wynosi 3, a mianownik jest o 2 większy od licznika.. 3 20 12 = = 5 4 35 18 3 6 = Ulamki wlasciwe Ulamki .Rozszerzanie i skracanie ulamkow, klasa IV.. szkoly podstawowej.. Praca domowa karty pracy z ułamków - do wykonania przez cały tydzień.. z zeszytu ( rozszerzanie i skracanie ułamków ) [ tak będę pisać ułamki np.: 5/10 , a ułamki z liczbami mieszanymi np.: 1 3/11 ]: zad.. 2 Skróć .Kartkówka 26, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi.. Rozszerz lub skróć ułamki do części dwunastych: 3.Materiał zawiera animację pokazującą sposób rozszerzania ułamków, 3 ćwiczenia interaktywne na rozszerzanie ułamków .. Skracanie i rozszerzanie ułamków.. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału.. grupa 1 i 2 dla klasy 5, .PDF, Karkówka dostępna jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.. Są to ułamki równe.. Przydatna przede wszystkim przy dodawaniu lub odejmowaniu ułamków o różnych podstawach - mianownikach.. Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych.Rozszerzanie ułamków - wyjaśnienie pojęcia, schemat działania z wyjaśnieniami..

Obejmuje temat: porównywanie ułamków dziesiętnych.

Sprawdzian z dzialu.. Ta tablica wyników została wyłączona przez właściciela zasobu.Karta pracy - rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych - ułamki na osi liczbowej 1.. Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często wykorzystujemy w działaniach na ułamkach.1) 1/4 2) 3/7 3) 4/5 4) 3/4 5) 12/17 6) 7/8 7) 2/3 8) 34/28 9) 48/45 10) 16/18 11) 49/14 12) 44/55 13) 126/348 14) 32/6 15) 22/8 16) 46/14.. Teraz przypominamy najważniejsze umiejętności.Katalog Katarzyna Matusz, 2013-01-18 Koszalin Matematyka, Sprawdziany i testy kartkówka - działania na ułamkach zwykłych, - skracanie, rozszerzanie ułamkówrozszerzanie i skracanie ułamków sprawdzian klasa 4.pdf (21 KB) Pobierz.. ROZSZERZANIE UŁAMKA TO MNOŻENIE LICZNIKA I MIANOWNIKA PRZEZ TĘ SAMĄ LICZBĘ.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Przypominamy sobie informacje z klasy czwartej.. Teraz przypominamy najważniejsze umiejętności.Materiał zawiera animację pokazującą sposób rozszerzania ułamków, 3 ćwiczenia interaktywne na rozszerzanie ułamków .. Skracanie i rozszerzanie ułamków.. 4 21 8 42 7 21 7 49 5 11 6 15 3 27 49 56 3 24 9 39 3 13 9 24 Domino matematyczne Liczba graczy: pojedynczy gracze lub dwuosobowe zespoły..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.