Jak urozmaicić wypowiedź twórczą genially

Pobierz

Wpleć w tekst opis miejsca (sceneria) i bohaterów zdarzeń (rozwścieczony ogromny słoń, biedna malutka mróweczka) oraz elementy grozy ( nic z niej nie zostanie, rozległ się ryk, zadudniło ).. O Zadanie 1: Zapisz temat w zeszycie /zakładka - użytkowników w Scratch.. Między zdaniami prawdopodobnie nie będzie wyrazów spajających typu dlatego, ponieważ, i tak oto itd.. Przeczytaj informacje w podręczniku - str. 171 - 172.. Zapisz temat lekcji.. podręcznik str.171 - Przeczytać informacje na niebieskim tle.. Następnie wykonaj zadanie 2, 4 i 5 ze strony 313.. (lekcja online) Cele lekcji : wyszukiwanie w tekście potrzebnych informacji, redagowanie logicznej i uporządkowanej wypowiedzi, tworzenie spójnej treści, układanie planu pracy opowiadania.. Zapoznaj się z wiadomościami z podręcznika ze str. 171.. Używaj krótkich zdań - dzięki temu łatwiej sprawisz, że będą one klarowne i zrozumiałe dla czytelnika, a także dodasz swojemu tekstowi dynamiki.Oj, jak ja się wtedy poczułam!. Powodzenia!. Zwróć uwagę na to, że każda wypowiedź twórcza musi zawierać: - tytuł, - wstęp (w którym określamy czas i miejsce wydarzeń),Na lekcji omówimy, jak urozmaicić wypowiedź twórczą , wykonamy ćwiczenia pod tematem.. Pytań nie przepisuj!. Teraz sprawdź swoja wiedzę w wersji elektronicznej i rozwiąż test.. (zapisz temat w zeszycie)Narysuj mapę informacyjną swojej miejscowości z najważniejszymi obiektami: szkoła, dom ludowy, kościół, przystanek, pomnik, cmentarz, rzeka Jasiołka i najważniejsze skrzyżowanie w centrum..

Jak urozmaicić wypowiedź twórczą ?

Przyszykowałem Wam pakiet.Klasa 6 A - nauczanie zdalne 20, 21 i 24 maja 2021 r. Kl asa Dzi eń tyg o d n i a L ekcj a P r zed mi o t Temat S p o só b r eal i zacj i Do d atko w e i n fo r macj e d l a u czn i a (l i n ki , i n stru kcj e)dzień dobry, dziękuję, proszę, do widzenia, jak dojść na dworzec?. W pewnym momencie zobaczyła swoją koleżankę Anię, więc krzyknęła do niej.Opracowała Dorota Dankowska.. Lekcje z dni 09.04 - 10.04.. 2.JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?. Opowiadanie to dynamicznaforma wypowiedzi.Najczęściej odtwarza przebiegzdarzeń, między którymizachodzi związekprzyczynowo - skutkowy.Obejrzyj:#wypowiedźTwórcza #kl6 #NowaEra Jak urozmaicić wypowiedź twórczą?. REWALIDACJA 07.05.2021.. Zrób z tych wiadomości notatkę w zeszycie.. Zanim spotkamy się online, przeczytajcie uważnie informacje w podręczniku s.- tym, jak urozmaicić wypowiedź twórczą.. Odczytanie informacji z podręcznika (strona 171) i zanotowanie najważniejszych informacji do zeszytu ( co to jest i jak powinna wyglądać wypowiedź twórcza).. Może się zdarzyć, że na skutek nieuważnego słuchania opowiadających główny bohater (jeśli się pojawi) będzie zmieniać płeć w zależności od osoby, która będzie kontynuowała opowiadanie.Inspiruj się prawdziwymi wydarzeniami - to świetny sposób na stworzenie historii, która będzie logiczna i wiarygodna, nawet kiedy piszesz "bajkę"..

2.Temat: Jak urozmaicić wypowiedź twórczą?

Czekam na skan lub zdjęcie gotowej pracy.. JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?. Formy wypowiedzi/.. 02.04.2020 Polecenia: 1.. Aby urozmaicić wypowiedź twórczą, warto zacząć od planu pracy, Odpowiedź na zadanie z Nowe Słowa na start!. 2020 r. z wcześniejszego harmonogramu zostały przesunięte do aktualnego planu.. Zapoznaj się z informacjami, jak można urozmaicić wypowiedź twórczą (podręcznik s. 171) i przeczytaj przykładową wypowiedź znajdującą się na s. 172.. - każdą kolejną wypowiedź zaczynaj od myślnika w nowej linijce, - przy wprowadzaniu dialogu zastosuj dwukropek, - jeśli chcesz poinformować, kto i w jaki sposób mówi, oddziel myślnikiem swój komentarz od treści wypowiedzi.. Czas oderwać się od monitora i zajrzeć do podręcznika, jeśli nie chcecie mieć niedługo zadawane podwójnie.. Zapisz w zeszycie ćw.. Zwróć uwagę na określenia czasu, podkreślające duże tempo akcji i jej niespodziewane zwroty, frazeologizmy oddające przeżycia wewnętrzne bohaterów, wyrazy dźwiękonaśladowcze i wykrzykniki.Opowiadaj z perspektywy mrówki, słonia albo niewidocznego obserwatora.. Jaki powinien być pierwszy krok do urozmaicenia wypowiedzi twórczej?Szkolenie na którym dowiesz się jak przygotować "wisielca" w Genially.. informatyka 6 B inf. gr1 - Wiśniewska E. Subject:1..

Czym jest wypowiedź twórcza?

Następnie przeczytaj, uważnie, przykładową wypowiedź twórczą ze str. 172.. 1, 2 i 6 str. 173 /podrecznik/.. Opowiadanie zakończ puentą.- jak urozmaicić wypowiedź twórczą - s. 171-173; - jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - s. 216-217; - jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - s. 269-271; - jak napisać charakterystykę - s. 35-37; - jak opisać przeżycia wewnętrzne - s. 70-72.jak kogoś lubię jak kogoś nie lubię 3.. Następnie odpowiedz pisemnie na pytania ( w zeszycie) .. You need to enable JavaScript to run this app.Każdy uczeń po kolei dodaje jedno zdanie, kontynuując wypowiedź.. Zadanie 2: Przeczytaj z podręcznika wiadomości ze str. 171 i 172.. Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do szkoły podstawowej i coś, co będzie się za nami ciągnąć przez osiem lat podstawówki (bądź śledziło nas tam przez 6 lat, a następnie czyhało na nas w gimnazjum).Temat: Jak urozmaicić wypowiedź twórczą?. Zadanie: Zamień spójniki w podanych zdaniach na inne, tak aby sens zdania się nie zmienił:Następnie wykonaj pracę twórczą - zadanie 9 ze strony 247..

czwartek Temat: Jak urozmaicić wypowiedź twórczą?

Proszę Cię o wykonanie tylko 3 zadań: Ćw.. 26.01.2021 r. muzyka 10.35 - 11.20.. - Zadanie 1: Nowe Słowa na start!. 6 - strona 128.. Uczniowie samodzielnie zapiszą w zeszytach odpowiedzi do zadań 1 i 2 ze str. 173 .. Ponumeruj poszczególne obiekty i pod mapą opisz poszczególne obiekty, czyli zrób legendę.. Napisz krótko pod mapą o jednym z obiektów.Jak urozmaicić wypowiedź twórczą str. 171-173) Dzisiaj pracujesz z zeszytem ćwiczeń (str.128- 132) , podręcznik posłuży do przypomnienia wiadomości.. Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy.. Korzystaj z usługi Google Street View i aplikacji Tłumacz Google!. Oczywiście możesz wybrać inne zwroty.. Wykonaj ćwiczenia redakcyjne w Zeszycie ćwiczeń: ćw.. Zadanie 3: Wykonaj w zeszycie ćw.. Temat: Muzyczne żarty.. Wspólnie ułożona historyjka może być niespójna, nielogiczna, bez konkretnej akcji czy sensownej fabuły.. Wykonanie zadań z podręcznika ( 1, 4, 5, 6 strona 168) 26.03.2020r.. Kasia szła do szkoły.. Co to jest opowiadanie?. Razem możemy więcej.. Proszę tylko o fotografię lub scan tych zadań w dniu dzisiejszym.Temat lekcji: Jak urozmaicić wypowiedź twórczą?. Przesłane e-mailowo do każdego ucznia wiadomości zawierają:JĘZYK POLSKI - ZADANIA Drodzy gracze wszelkich gier internetowych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt