Sprawdzian z państw i stolic europy

Pobierz

)Europa: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Sprawdzian z geografii z Europy kl. II gim.. Państwo Stolica 1.. Idealna pomoc w trakcie nauki na test z geografii.Sprawdź, czy znasz 20 stolic państw europejskich!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do .To quiz dotyczący stolic państw położonych w Europie.. Uzupełnij tabelę, wpisując cyfry, którymi zaznaczono na mapie konturowej z zadania 1 skrajne punkty Europy.Stolice państw świata (bez Afryki).. Jeżeli potrafisz bezbłędnie odpowiedzieć na każde pytanie, oznacza, że jesteś ekspertem w tej dziedzinie.. Test zawiera pytania o stolice 46 państw znajdujących się w Europie.Sprawdź się, czy dobrze znasz Europę, zgadnij stolice państw Starego Kontynentu.Europa: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.W zestawie wszystkie państwa Europy i ich stolice.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Nauka stolic Europy.. Quizy Os. .. Stolice państw świata - Europa!. 3 lata temu.. Za poprawną odpowiedź dostaniesz 10 punktów, za złą 0 punktów..

lista państw i stolic.

Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Sprawdzian z geografii z Europy kl. II gim.. admin napisał(a): 2019-07-06 Dostałem korektę do testu o następującej treści: "Kazachstan nie leży w Europie, tylko w Azji".. Szybkie, a przede wszystkim trwałe zapamiętanie stolic państw europejskich jest również kluczowe dla przyszłej nauki bardziej skomplikowanych zagadnień geograficznych.test ze zmierzchu czarodziejki czarodziejka quiz świętoszek sport 2013 gwiazd test o historii świata test z akademii pana klek fifa test z religii lipidy test z wiedzy o społecze .. Państwa i stolice Europy Należy dopasować stolice do państwa i na odwrótZimbabwe- Harare EUROPA 1. czarnykot 5 lat temu.. Edukacja przyrodnicza klasa 3.. Powodzenia!Największym państwem w Europie jest Rosja o powierzchni 4,5 mln km² (razem z częścią azjatycką 17 075 426 km²), a najmniejszym Watykan o powierzchni 0,4 km².. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Znajomość państw Europy i ich stolic jest podstawową wiedzą geograficzną, która nie powinna "wylecieć" nam z głowy tuż po napisaniu sprawdzianu czy matury.. Świat (wszystkie kontynenty) 2.. Udostępnij.. Europa: Stolice (łatwa wersja) - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Stolice państw - państwa stolic, - Europa, test z geografii WSZYSTKIE stolice i państwa Europy..

... spis państw i stolic.

Jeśli dzielisz się swoją historią lub podsyłasz informacje, które możemy wykorzystać w materiale, wyślij je z aktualnego adresu e-mail i nie zapomnij się podpisać.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Białoruś Mińsk 6.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Komentarze (0):Europa: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Sprawdzian z geografii z Europy kl. II gim.. 5Test Dopasuj stolicę do kraju - Europa - część II Test Dopasuj stolicę do kraju - Europa - część III Test Państwa (kontur) - Europa - część 1 Test Państwa (kontur) - Europa - część 2 Test Państwa (kontur) - Afryka - część 1 Test Państwa (kontur) - Afryka - część 2 Test Państwa (kontur) - Afryka - część 3Bardzo cieszymy się, że chcesz do nas napisać.. Austria Wiedeń 4.. Zajrzyj i wypróbuj!Quizy geograficzne - geografia Polski, geografia świata.. Sprawdź, czy znasz 20 stolic państw europejskich!. Jeśli nie wiesz, możesz kliknąć na odpowiedź nie wiem.. Jeśli chciałbyś sprawdzić swoją wiedzę, przygotować się do jakiegoś sprawdzianu albo po prostu zabawić się, rozwiąż ten test!.

Sprawdzian z nazw stolic całego świata.

Pierwszy wagon skręcił w prawo, drugi w lewo Nowa ścieżka rowerowa z północy Wrocławia do .1. ; Najwięcej ludzi mieszka w Rosji - 126,4 mln [potrzebny przypis] (z częścią azjatycką 143 852 tys.), a najmniej w Watykanie (ok. ; 26 państw Europy jest stowarzyszonych w Unii Europejskiej (27. państwo członkowskie .Informacje o testach z zakresu znajomości mapy politycznej świata (państw i ich stolic) .. Europa.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. Uzupełnij tabelę, wpisując cyfry, którymi zaznaczono na mapie konturowej z zadania 1 skrajne punkty Europy.Stolice państw Europy 2012-10-20 10:45:06 Walka stolic państw europejskich- etap 1 2012-12-31 22:05:08 Obok nazw stolic państw europejskich wpisz nazwy właściwych państw !. Podkreśl nazwy państw powstałych po rozpadzie Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.. Poziom bardzo trudny.. Odrzuciłem, ponieważ (za Wikipedią) leży częściowo w Europie, a częściowo w Azji (choć trzeba przyznać, że "bardziej" w Azji, bo aż 88% procent jego terytorium znajduje się na tym kontynencie).Ten test zawiera pytania na temat wszystkich stolic państw europejskich.. 93 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Skomentuj.. Mapa Polityczna Świata - mapa konturowa, ćwiczeniowa z białymi powierzchniami państwtest: Stolice państw Europy; Test: Stolice państw Europy Opis testu: W tym teście możesz sprawdzić swoją wiedzę na temat stolic krajow Europy..

40 pyta ...Podaj stolicę państwa.

Większość osób poddanych temu testowi potrafiła poprawnie odpowiedzieć tylko na 40% pytań.. Testy polegające na umieszczaniu na mapie "znacznika" w miejscu położenia danego państwa Ameryka Północna.Raport z dróg we Wrocławiu i okolicy na żywo [17.01.2021] Wykoleił się tramwaj na pl. Bema.. Zgadzam się przekazać swój adres e-mail, który będzie wykorzystywany do kontaktów w sprawach związanych z moim kontem, oraz akceptuję, że moje aktywności na stronie będą rejestrowane.. Szukaj.. 2011-11-10 14:26:51Plik sprawdzian z stolic europy.pdf na koncie użytkownika zoykizoyk • Data dodania: 14 kwi 2015.. Ukraina, Kosowo, Estonia, Czarnogóra 6. Podaj nazwy państw, których kontury przedstawiono poniżej.. Do każdego państwa europejskiego dopisz jego stolicę.. Z poważaniem .Lp.. Liczba pytań: 47 Poziom: Średni Rozwiązany: 19 razy Średnia ocena: Test nie został jeszcze oceniony Średni wynik: 72% Autor: 5353655u Tagi: brak.. Dzięki fiszkom szybko i bez trudności zapamiętasz wszystkie z nich, dodatkowo, swoją wiedzę w tej dziedzinie można później przetestować w specjalnej grze..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt