Sprawdzian balladyna pytania

Pobierz

Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Balladyna.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego b) perlistym.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. A w klasy?. Słudzy Goplany to: a) Chochlik i Filon, b) Skierka i Grabiec, c .Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Kto wymyślił, by siostry współzawodniczyły w zbieraniu malin?. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Wasza średnia to 10/14; Znasz zasady gry w gumę?. Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.Język polski, Sprawdziany i testy Juliusz Słowacki "Balladyna" - test ze znajomości treści.. Zaznacz zdanie, które zawiera nieprawdziwą treść: a) W dramacie występuje tekst główny i tekst poboczny, b) W dramacie bohaterowie są charakteryzowani przez ich działania, c) W dramacie o przebiegu zdarzeń informuje narrator.. Ludomor - to trucizna na nozu Balladyny.Serwis internetowy, z ktorego korzystasz, uzywa plikow cookies.051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. BalladynaW balladynie i Alinie 19.. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury..

Co robi balladyna by zdobyc wladze?

3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. Inne tryby testu.. W kim kocha się Goplana.. Wszelkie pytania, uwagi dotyczące Platformy Edukacyjnej prosimy kierować do: Konta bankowe dla klientów katalogu szkolnictwo.pl:Sprawdzian wiadmomosci z Balladyny Juliusza Slowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywaja sie wydarzenia?. Co wstrząsało poetą w 1827?. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Jak musza zdobyc krola?. Co było znamieniem zbrodni głównej bohaterki?. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. .Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Juliusz Słowacki.. zbieraja maliny 20.. W jakim celu Goplana wysłała Kirkora do chaty wdowy.. .Gdy Balladyna wraca na miejsce zbrodni Goplana mówi do niej głosem: a) Grabca b) Filona c) Wdowy d) Aliny Rozwiązanie - "Kordian", "Balladyna", "Horsztyński" powstały podczas pobytu Słowackiego w: a) Londynie b) Warszawie c) Paryżu d) Genewie Rozwiązanie - .Przykładowa kartkówka z "Balladyny" Kto jest autorem tekstu?. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmasteraautor: Elżbieta Chrostowska aktualizacja treści: 09.07.2017. obsługa internetowa testu: Zbigniew Mroczkowski, Radziłów 2003-15..

Ostatnia modyfikacja 17 maja 2015 r.Balladyna - pytania i odpowiedzi.

Kto ginie w walce o zamek?. O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Regulamin - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania-Zgłoś błąd 2000-2021: Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Sprawdź, czy pamiętasz zabawy z .Witaj na stronie Quizz.pl.. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.Pytania dotycza fabuly tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Slowackiego.. Dasz radę?. 5.Wymień trzy postacie fantastycznePytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Zmierz sie z testem wiedzy o tragedii w pieciu aktach, zadedykowanej przez wieszcza Zygmuntowi Krasinskiemu.. Dziś pytamy o słowa zaczynające się od "a" CLV Cośrodowy quiz wiedzy; 10 zdań o Europie.. 8.Co się stało z Balladyną?. 10.W kim się .14/15 Nie czytalem ale jutro mam sprawdzian wiec se testy robie :) nienawidze czytac lektur narzucanych przez szkołeSprawdzamy waszą wiedzę z ortografii.. Kto mieszkał w tym jeziorze?. 7.W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów..

Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?

Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. 5) Śmiech, o którym mowa w poprzednim pytaniu jest.. a) serdeczny i dobrotliwy b) głośny, dźwięczny, donośny c) cyniczny, pogardliwy, szyderczy 6) Opisana w drugim fragmencie ciemna chmura wisząca nad zamkiem.. a) potwierdza prawdziwość słów trwającej do późnej nocy pracy Balladyny.Sprawdzian z "Balladyny" Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami 1.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOSCI BALLADYNY.doc na koncie uzytkownika klaudiaw22 folder scenariusze lekcji klasa I gimnazjum Data .. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. c) sardonicznym.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. Kto sprawił, że Kirkor zakochał się w obu siostrach?. a) samobójstwo przyjaciela b) śmierć matki c) samobójstwo ukochanejPytania testowe maja za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z okreslonej dziedziny, albo po prostu troche rozrywki przy wypelnianiu ankiety online.justin bieber ameryk test z pierwiastkow test o dojrzewaniu bayern munchen test z filmu test z matematyki opium w rosole gdzie to jest papiez polak test oBalladyna-sprawdzian..

#balladyna #lektury #lektura #lekturyszkolne #sprawdzian #slowacki.

Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Czy znasz lekturę " Balladyna " | sameQuizy .. .Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraJeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. Rozwiąż test.. Nad jakim jeziorem rozgrywają się wydarzenia?. A tak naprawde bielik nie jest orlem.. Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny?. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. 4.Kto wygrał tą.Balladyna (Juliusz Słowacki) Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. 14 faktów z czasów PRL-u, których wstyd nie znać.. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego.. Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. 9.Kim była Goplana?. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. Czy zabila kogos jeszcze .Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: .. między oddziałami Balladyny a wojskami Kirkora (który nawet nie wiedział, że walczy ze swoją małżonką).. Musisz tylko odgadnąć, które jest prawdziwe..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt