Podmiot i orzeczenie karty pracy klasa 4 pdf

Pobierz

Zapisz temat lekcji: Wypowiedzenie i jego części - podmiot i orzeczenie (str. 208 -211 w podręczniku) 2.. WprowadzeniePodmiot.. Wybierzcie osobę, która zapisze wyniki Waszej pracy.. Spinnery pomagają im opanować trudne zagadnienia z gramatyki.. Jeszcze lepiej widać to w zdaniu: Wesołe dziewczynki szłydrogą.4.. Zwróć uwagę na równoważnik zdania i wykonaj w zeszycie ćw.. Ćwiczenie 6.. B) Kot zniszczył.. Zdanie pojedyncze i zdanie złożone.Podmiot i orzeczenie - karty pracy.. Popatrz na poniższą planszę i przepisz do zeszytu: co to są główne części zdania i na jakie pytania odpowiadają.. Rozpoznaję w zdaniu podmiot i orzeczenie.. Zadawanie pytań o podkreślone części zdania ma służyć rozpoznawaniu orzeczenia i podmiotu ze względu na funkcję, jaką pełnią one w wypowiedzeniu.Karta pracy Podmiot i orzeczenie bez tajemnic 1.Uzupełnij zdania, korzystając z ilustracji.. Zjadł obiad.. Kolejne ćwiczenie to napisanie na podstawie tych samych kart zdań złożonych i - takTreść lekcji: 1.. Są od siebie zależne, tzn. podmiot i orzeczenie maja ten sam rodzaj i tę samą liczbę.. wiadomości Ocena 1.. C) Basia zaśpiewała.. Wystarczy nam kilogram chleba.. Janek zostanie farmaceutą.. Rozwiń podane zdania, dodając określenia do podmiotu i orzeczenia.. Klasa 4 Polski.. Klasa 6 Polski.Dzieje Świata (5 części PDF) E-podręczniki: Galeria: HISTORIA: język polski: Karty pracy dla ucznia: Klasa 4: Klasa 5: Klasa 6: konspekty: Look 1 testy +odpowiedzi (Look) Prezentacje multimedialne: Przygody Tomka Sawyera: scenariusze lekcjiKarta pracy - grupa I Aby dobrze wykonac zadanie, musicie uważnie przeczytac polecenia i zgodnie wspłópracowac..

0%Podmiot i orzeczenie klasa IV Odkryj karty.

- orzeczenie imienne Dziś również będzie gramatyka.. Twoim zadaniem jest wykonanie wykresów zdań z zadania nr 2 (na tej karcie pracy).. 2.KARTA PRACY NR 22 IMIĘ: …………………….. Porozcinaj paski z zapisanymi fragmentami listu.. Napisałem list do ulubionej postaci baśniowej MATERIAŁ JĘZYKOWO - GRAMATYCZNY 1. .. Klasa 4″ Słowa z uśmiechem .. Wyszedłem.. 5.Następne zadanie polega na tym, by w zdaniach pojedynczych określić podmiot i orzeczenie.. Czwartek Temat: Rodzaje podmiotów.Scenariusz lekcji: Podmiot i orzeczenie - związek główny w zdaniu .. Pobierz.. Tym razem dzieci ćwiczyły rozpoznawanie podmiotu i orzeczenia w zdaniu.. Uczniowie otrzymują kartę pracy z dwoma zadaniami i samodzielnie ją uzupełniają - załącznik 4.. Rozróżniam zdania i równoważniki zdań.. Wwazonie stalo dužo kwiatów.. Znajdź w wypowiedzeniach orzeczenie i podmiot.. Podmiot- to wyraz oznaczaÀcy wykonawcç czynnoéci wyraŽonej w orzeczeniu lub osobç albo rzeczPlik Na tropach podmiotu.doc na koncie użytkownika bonifacyklara • folder Gramatyka • Data dodania: 17 maj 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Orzeczenie trzeba podkreślić dwiema kreskami w kolorze czerwonym, ja podmiot jedną kreską w kolorze zielonym..

Podmiot i orzeczenie Teleturniej.

Ocenianie Sprawdziany.. Odpowiedzi do sprawdzianu po II rozdziale (wersja B) Słowa z uśmiechem .wrzesień 2016 Matematyka Karty pracy 4 dla uczniów klasy.. Deszcz pada.. z o.o. Karta pracy R1 (klasa 4, wrzesień 2016) 1 1.Podmiot i orzeczenie.. (ten) tata -l. pojedyncza, r. męski czyta -(on) 3 os. l. pojedyncza, r. męski.. Zadanie jest takie : Podkreśl w zdaniach podmiot i orzeczenie : Jacek pomagał mamie w praniu ubrań.. Przypomnicie sobie, co już wiecie o podmiocie i poznacie nowe typy podmiotów.. Cele: - potrafimy wskazywać zdanie ze względu na znalezione orzeczenie - potrafimy wskazywać czynność wyrażoną osobową formą czasownika - wskazujemy wykonawcę czynności w zdaniu- podmiot -wymieniamy i wskazujemy rodzaje podmiotów Wiadomości znajdziesz w podręczniku, str. 246 i 255. przyniósłlisty.. Wyjątkowo sympatyczni uczniowie mimo deszczu cierpliwie kibicowali wczoraj swojej drużynie na boisku szkolnym.3.. ----- Małe dziecko uśmiechnęło się do swojej mamy A) Mama krzyknęła.. Teraz przypomnij sobie raz jeszcze nasze kroki po kolei: - znajdujemy podmiot i orzeczenie, - wskazujemy określenia podmiotu i orzeczenia,Ćwiczenie 5. bo: Mary; pasował - r. m., l. poj.. Klasa 5 Klasa 6 Polski.. Szkoła podstawowa klasy 4-8.. Wesołe zajączki kicały radośnie po zielonej łące.. Ale bez orzeczenia nie ma zdania!KARTA PRACY NR 6 Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLASY IV MATERIAŁ LITERACKI Data spr..

Podmiot wraz z orzeczeniem tworzy związek główny.

W podanych zdaniach podkreśl podmiot (jedną linią) i orzeczenie (dwoma liniami).. bo: klucz.. Podmiot zwykle pojawia się w zdaniach jako rzeczownik w mianowniku i łączy się z czasownikiem w trzeciej osobie.1) Podmiot to a) Mała b) Marysia c) pięknie d) gra e) na f) skrzypcach 2) Podmiot to a) Kolega b) taty c) wyjechał d) w e) daleką f) podróż 3) Podmiot to a) Moja b) przyjaciółka c) lubi d) grać e) na f) fortepianie 4) Orzeczenie to a) Nasza b) sąsiadka c) lubi d) karmić e) bezdomne f) zwierzęta 5) Orzeczenie to a) Uczniowie b) marzą c) o d) .Podmiot - wykonawca czynności.. Uczcie się języka polskiego.. D) Natalia i Tomek uczą się.. Jedno z nich zrobimy wspólnie, by utrwalić nową umiejętność.. mania nie zawierajace wyrazu, który jest podmiotem, ale majQce orzeczenie w formie .. Glównymi czçšciami zdania SQ: podmiot i orzeczenie.. Istnieją zdania, w których nie występuje podmiot.. Mówimy wówczas o podmiocie domyślnym.. Faza podsumowująca: karta pracy..

- orzeczenie czasownikowe 4.

Zaznacz jednym koloremCopyright by Nowa Era Sp.. Ustalcie, kto zaprezentuje efekty Waszych działań.. Najczęściej wyraża informację o osobie, rzeczy związanej z wykonywaną czynnością wyrażoną przez orzeczenie.. Kasia poszła dzisiaj do kina.. - w domyśle: ja.. Na zajęciach pojawiły się też ozoboty, z którymi uczniowie tworzyli zdania pojedyncze i wskazywali grupę .Karta pracy do Podręcznika Nauczyciela - klasa 4, rozdział 5, temat 100 Rozdział _6_temat_100_Karta pracy "Podmiot i orzeczenie bez tajemnic", plik: rozdzial-6-temat-100-karta-pracy-podmiot-i-orzeczenie-bez-tajemnic.docx (application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document) NOWE Słowa na start!rodzaje podmiotów w zdaniu.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Podmiot i orzeczenie - Klasa IV, Czy mógłbym prosić o pomoc?. Darek spadnie z krzesła na kaloryfer.. Czekam na list.. Tomek zapomniał o klasówce z przyrody.. Życzenia składa _____.. z o.o. Karta pracy N1 (klasa 4, wrzesie ń 2015) 3 4.. Z rozsypanki wyrazowej ułóżcie zdanie , a następnie dokonajcie jego rozbioru logicznego.W klasie bylo trzydziešcioro dzieci.. Drugorzędne części zdania to: Przydawka - każde określenie rzeczownika w zdaniu.. Przeczytaj uważnie teksty na wyciętych .Forma orzeczenia dostosowuje się do formy podmiotu: zajrzała - r. ż., l. poj.. Część 1.. Orzeczenie - czynność, którą wykonuje podmiot.. Zapisz jej imi ę w wyznaczonym miejscu.. Np.: Dziecko uśmiechnęło się.. Kotka szła do miski jedzenia najeść się.. wg Kgoralczyk.. Na podstawie wypowiedzi ustal, która z osób składa życzenia.. …………………………….. bawią się na plaży.Podmiot i orzeczenie są w zdaniu tak samo ważne.. 1b. 4.Imię i nazwisko SPRAWDZIAN GRAMATYCZNY DLA KLASY IV - BUDOWA ZDANIA POJEDYNCZEGO (wersja B) 1.. Zredagowałem opis magicznego przedmiotu.. Spinnerowe gry to ulubiona zabawa uczniów klasy czwartej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt