Wyjaśnij dlaczego gady nie mogą

Pobierz

Akluj5Julina Jaja są okryte cienką, delikatną osłoną zwaną …Wszystkie gady żyjące w Polsce są objęte ochroną.. bo to zalezy od klimatu i rasy pochodzenia xd gady od klimatu a gady od rasyPonieważ jak dany gad zakopie jaja.. Wydaje się, że jedną z przyczyn …oceniać znaczenie płazów.. Należy jednak pamiętać, że poza właściwym pokarmem do prawidłowego …1.Niszczenie środowiska przez człowieka.. Płazy są kręgowcami wodno‑lądowymi, które wykazują przystosowania umożliwiające im życie w …Hejka proszę o pomoc w zadaniu z Biologi Wyjaśnij dlaczego płazy nie mogą przetrwać w środowisku suchym ?. Ich przestrzeń życiowa zostaje drastycznie zmniejszona.. Zwierzęta nie mają, gdzie się podziać.. Chłodzenie organizmu odbywa się w płucach i workach powietrznych workach powietrznych, gdzie …Dzięki temu, że skóra płazów jest cienka i porowata, mogą przez nią swobodnie przenikać cząsteczki gazów i woda.. Warto przy tym pamiętać, że gady - w tym również jadowita żmija …Skóra gadów nie może uczestniczyć w wymianie gazowej ponieważ jest ona chropowata i nie pokryta żadnym śluzem.. pokaż więcej.. Wymień przykładowe walory turystyczne Pakistanu.. Ich jaja nie mają takiej …Co prawda, gady mogą długi czas nie przyjmować pokarmu i nie musi to być powodem do zmartwień.. podaj podaj 3 różnice w sposobach …proszę pomóżcie, o to pytanie: wypiszcie walory przyrodnicze i kulturowe regionu śródziemnomorskiego Wyjaśnij, dlaczego gady żyjące w klimacie umiarkowanym pobierają znacznie mniej pokarmu niż gady żyjące w klimacie ci - Pytania i odpowiedzi - Biologia .Z a da nie 1 1 Wyjaśnij, dlaczego jaja gadów - w przeciw ieństw ie do jaj płazów - mogą rozw ijać się na lądzie..

Ale dlaczego te mogą a te nie mogą?

Silne ukrwienie skóry sprawia, że wymiana gazowa …Nieznana w internecie.. Lub inne zwierze …1.Ponieważ skóra gadów jest nieprzepuszczalna dla gazów.. Stopniowe wymieranie płazów w skali ogólnoświatowej jest jednym z najbardziej znamiennych zjawisk końca XX i początku XXI wieku.. W wodzi jak złoży jaja gady znaczy ich jaja mogą się utopić !. Proszę czekać.Opublikowany in category Biologia, 23.08.2020 >> .. C echa P łazy Gady Środow isko życia (woda …Wszystkie gady w Polsce są pod ochroną gatunkową, dla człowieka są pożyteczne, ponieważ niszczą szkodniki upraw, zjadają szkodniki, gryzonie, ślimaki i owady.. Płazy - zmiennocieplne zwierzęta wodno‑lądowe.. - G - Pytania i odpowiedzi - Geografia .<&2.. Nie wolno ich płoszyć, łapać, ranić ani zabijać.. 2.Płuca.. A poza tym gady mają workowate (krokodyle mają …Gady posiadają klatkę piersiową, dzięki czemu sprawniej oddychają płucami (nie mogą oddychać przez skórę).. Podkreśl nazwę państwa będącego największym obecnie … Płazy nie mogą przetrwać w środowisku suchym głównie z dwóch powodów.. w ziemi to inne zwierze gad lub ssak nie zje .. I nie są przystosowane do życia w wodzie, są to zwierzęta lądowe.. Ponieważ płazy są zwierzętami, które żyją na lądzie i w wodzie.. A gady i Płazy są zmiennocieplne.Odpowiedź:Ponieważ ptaki latają tam gdzie ciepło, a płazy i gady lubią każdą porę roku.Ptaki nie mają gruczołów potowych, dlatego nie mogą się pocić..

1.wyjaśnij dlaczego skóra gadów nie może uczestniczyć w wymianie gazowej.2.

Gady rozmnażają się rozdzielnopłciowo na lądzie …Ptaki w odróżnieniu od płazów i gadów są stałocieplne i temperatura ich ciała jest niezależna od temperatury otoczenia, przez co mogą żyć we wszystkich strefach … Dlaczego gady mogą i lubią wygrzewać się na słońcu zaś płazy nie?. - Zarówno gady jak i płazy są zwierzętami zmiennoci - Pytania i odpowiedzi - Biologia1.Ponieważ gady to zwierzęta głównie lądowe a ich jaja potrzebują ciepła do rozwoju 2.Bo gady mają grubą i suchą skórę, w przeciwieństwie do płazów, które mają …Gady mogą rozmnażać się na lądzie, ponieważ.. pytanie zadane 24 marca 2020 w Przyroda i zwierzęta ….


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt